Močovina: aplikace hnojiv na zahradě

Hnojivo-močovina, aplikace v zahradě, která pomáhá zvýšit výnosy několikrát, pomáhá úspěšně pěstovat hrozny, svěží kvetení růží, získat vynikající a užitečné zeleniny, bobule, ovoce. To vše díky vysokému obsahu dusíku, který je nutný pro rostliny po celý život - od klíčení k dozrávání ovoce.

Obsah
  1. Obsahující močovinu
  2. Kdy použít
  3. Video «Vlastnosti použití minerální močoviny»
  4. Návod k použití
  5. Jak vyrobit roztok močoviny
  6. Boj proti škůdcům
  7. Video «Brzy na jaře kropení zahrady močovinou»

Obsahující močovinu

Močovina nebo močovina se prodává ve formě bílých, někdy nažloutlých nebo nažloutlých odstínech, granule o velikosti nejvýše 3 mm bez zápachu. Granule se snadno rozpustí ve vodě, nerozptýlí se v této oblasti, ale vždy se ukládají do půdy, aby se zabránilo ztrátě těkavých látek. Vodný roztok se používá ke kontrole škůdců postřikem a podáváním listů. Téměř polovina látky je dusík, 46,2%, síran amonný a dusičnan sodný ho obsahují mnohem méně.

Karbamid je považován za univerzální hnojivo, protože je vhodný pro všechny rostliny a může být použit na jakékoli půdě. Používá se pro všechny druhy hnojení: jsou umístěny do půdy před samotným výsevem, přidány při výsevu nebo výsadbě sazenic, krmení během vegetačního období,a její vodný roztok nespálí listy. Složení močoviny je schopno mírně okyselit půdu. Pokud je půda neutrální nebo zásaditá, nevadí, ale pokud je půda první kyselá, přidává se při hnojení (800 m - na 1 kg močoviny) mletý vápenec.

Kdy použít

K otázce: "Kdy má být močovina použita?" Většina zahradníků odpoví "Vždy!". Vzhledem k tomu, že je schopna doslova dýchat život rostlinám, které vykazují pomalý růst, v nichž velmi tenké, slabé nové výhonky, listy ztrácejí svou sytou zelenou barvu a poupata se netvoří nebo okamžitě odpadají. Toto chování ukazuje nedostatek dusíku. Je naléhavé přijmout opatření - přidat močovinu do kořene a /nebo postříkat část země. Pokud rostliny rychle reagují na hnojení, plodina bude uložena.

Jako hlavní hnojivo se močovina zavádí do oblasti na jaře 10-15 dní před začátkem pěstování. Je uložena v půdě, která není hlubší než 7-8 cm, aby nedošlo k odpařování těkavých sloučenin amoniaku, které jsou v jeho složení.Je-li půda suchá, je nutné ji vyleštit. Podzimní hnojení nezajistí požadovaný efekt až do doby úrody, protože proces rozkladu začíná okamžitě, dokud se na pravém horizontu půdy neprojeví jarní dusík, látka se bude muset opakovat.

Osévané hnojivo se vyrábí přímo při výsevu nebo výsadbě sazenic. Granule mohou být nality do jamek nebo drážek připravených pro rostliny. Je však velmi důležité nedovolit přímý kontaktkořeny s hnojivy, musíte vždy udělat zemní vrstvu mezi nimi nebo pre-mix granulí s půdou.

Ve vnitřních sklenících a na zahradě je vhodné kombinovat hnojiva s zavlažováním nebo dokonce postřikem pozemní části rostlin vodným roztokem močoviny. Hlavní věc je, že koncentrace roztoku nepřekročí 5%, pak to bude mít prospěch, nepeče ani ty nejjemnější listy sazenic. Takové obvazy lze provádět několikrát na jaře a v létě, to pomůže růst silný pro všechny plodiny v zahradě, květinová zahrada a zahrada.

Například v průběhu sezóny se provádí 3 až 6 krát vrchní úprava. Pokud dojde k náhlému nadbytku dusíku, rostliny ji ukáží s retardovaným časným vývojem, s hromaděním přebytečné zelené hmoty s velkými tmavozelenými listy. To ohrožuje pokračování vegetačního období rostlin, což může být dobré pro dekorativní květiny, ale nebezpečné pro ovocné plodiny. Hrozny prostě nemají čas dozrát, dát velmi vodnaté ovoce. Když se to stane, je nutné zastavit postřik močovinou a zalévání čistou vodou sníží obsah dusíku v kořenech a vše se dostane do normálu.

Video «Vlastnosti použití minerální močoviny»

Video popis použití minerálních hnojiv pro výživu rostlin a její účinky na půdu.

Návod k použití

Pro správné používání hnojiva je vhodné použít pouze hnojivo.Dávkování obvykle bere v úvahu jiné nežpotřeby rostliny v dusíku, a také vlastnosti půdy: struktura, vlhkost. 130-200 g na 10 m2. m doporučuje, aby na jaře jako hlavní hnojivo pro půdu pro rajčata, brambory, hrozny, jahody, růže. Ale okurky a hrášek stačí udělat jen 5-8 m, jinak budou čekat s růstem, a pak explodují luxusní zelené a zapomenou, že je nutné nést ovoce. Cukety, cuketa, lilek činí 10-12 g na 1 km čtvereční. m.

Když přivedete močovinu do studní a rýh současně s výsadbou (setí), bude to dostačující na 4 m pro jednu rostlinu a nezapomeňte oddělit malou vrstvu půdy od kořenů. Na jaře a počátkem léta se sušina pod kořeny vyrábí ve výši 5-10 g na 1 km čtvereční. m. Ovocné keře, mladé švestky a třešně potřebují 70 ma jablko - ne méně než 150 g. Ovocné jabloně jsou nutné pro 250 g, švestky a třešně pro 140 g nesolených granulí.

Krmení bobulových keřů a ovocných stromů se zavádí do kruhů vrtů, jejichž průměr je dán šířkou koruny. Suchá látka se umisťuje do speciálních drážek, zavírá půdu a hojně zalévá. Mnohaleté květy jsou na jaře sypány roztokem močoviny, takže je snadnější vyjít z hibernace a začít růst. Zelí, rajčata, jahody, hrozny jsou napojeny a postříkány vodným roztokem. Dobře pěstované po postřiku pokojových rostlin.

Jak vyrobit roztok močoviny

\ t

Pro postřik a zalévání rostlin připraví vodný roztok. Na zelí nebo rajčata, vezměte 1 l vody na 1 rostlinu, naplňte 2-3 g karbamidu, míchejte až doúplné rozpuštění Na jaře, dokud se pupeny nerozptýlí, jsou rybíz sypány roztokem 20 g na 10 litrů vody a hrozny, angrešt - 10 g na 10 litrů vody. Po vzniku letáků - 10 gramů na 10 litrů vody.

Postřik se také nazývá endokrinní obvazy, tráví obvykle ráno nebo večer, aby se vyloučilo přímé sluneční světlo, 30-40 g sušiny se rozpustí v 10 litrech vody. Postřik hroznů a všech ovocných plodin se nejlépe provádí před pokládkou pupenů. Močovina, stejně jako žádné jiné hnojivo, může zvýšit výtěžek ovoce a krásu okrasných plodin, ale pro to je třeba jej používat správně, řešení v souladu s pokyny. Nekontrolovaný nárůst infuze může způsobit opačný výsledek.

Boj proti škůdcům

Na jaře, jakmile teplota dosáhne 5 stupňů, zimy, nosatci, začnou se probouzet všechny druhy mšic. Zahrada se probouzí, bobtná pupeny na stromech a keřích. Do této doby je nutné postříkat stromy roztokem močoviny, aby byla vaše zahrada chráněna před škůdci.

Návod je jednoduchý: v 10 litrech vody je nutné rozpustit 500-700 gramů močoviny a zpracovat je korunkami a kmeny stromů. Kromě toho je třeba vrhnout toto řešení loňských listů, kde většina hmyzu hibernate. Pokud se hrozny ohřály zahřátím zimy na listech, měly by být odstraněny a země kolem ní by měla být nalita do roztoku.

Léčba stejným roztokem na začátku listopadu pomůže vyhnout se mnoha chorobám, jako je strup, purpurové špinění aMonopolní popáleniny mohou obejít vaši zahradu. Pozdní podzim nebo brzy na jaře poněkud koncentrovanější roztok (700 g na 10 litrů vody) se doporučuje, aby se odpadly spadlé listy. To pomůže chránit před nemocemi a škůdci, což je místo, kde našli místo pro zimování.

Video «Brzy na jaře kropení zahrady močovinou»

Doporučení pro postřik zahradních stromů močovinou pro kontrolu škůdců a parazitů.