Moderní tapety. Druh tapety na stěny, vlastnosti

Mezi nejběžnější a nejpoužívanější způsoby modernizace interiéru místnosti lze označit návrh stěn a stropů. Rychle, a co je důležité, je kvalitativní změna v designu stěn a stropu lze provést pomocí tradičních tapet. Volba typu tapet má samozřejmě významnou roli vzhledem k tomu, že řada moderních stavebních materiálů je velmi široká a rozmanitá. V tomto článku, místo opravy bytu s vlastními rukama bude zvažovat některé z hlavních typů moderních tapet pro stěny, které lze zakoupit v každém obchodě stavební a některé důležité vlastnosti.

Obsah
  1. Moderní flizelin tapety
  2. Omyvatelné vinylové tapety na stěny a strop
  3. Tapety pro malování stěn

Moderní tapety na flizelin

Jeden z poměrně nových, ale velmi slavných typů moderních tapet, jsoutapety na flizelin . Tento druh stavebního materiálu je založen na flizelinu, který je dobrou náhradou papíru. Díky použití tohoto materiálu byly rozšířeny provozní a dekorativní prvky tapety. Struktura, velikost výkresu, osvětlení a další parametry, které mají jedinečný vliv na stěny, stropy a celkový interiér budovy jako celku, se změnily. Charakteristickým rysem tohoto materiálu je, že se nedeformuje (nemění jeho velikost), když je mokrý a suchý. To je důležité v případě lepení tapet vlastníma rukama. Pokud se rozhodnete lepidlo takové tapety, lepidlo by mělo být aplikováno pouze na zeď. TenhleNa zeď (strop) lze nalepit jakýkoliv druh tapety z jakéhokoliv materiálu.

Omyvatelné vinylové tapety na stěny a strop

Pokud hodláte lepit tapety a předem vědět, že může být potřeba jejich mytí, pak výhodou výběru materiálu je poskytnout tapety vinylových odrůd pro stěny. Obrovský rozsah této rozmanité tapety vám umožní napodobit mnoho stavebních materiálů. Vinylová tapeta je velmi trvanlivá a trvanlivá a lze ji v případě potřeby prát. Spolu se všemi výhodami tohoto druhu stavebního materiálu existuje nevýhoda. Spočívá ve vzduchotěsnosti tohoto materiálu, i když v současné době probíhají práce na odstranění tohoto "minus". Tento typ tapety pro stěny a strop se liší hustotou, texturou a dalšími parametry. Při lepení moderních vinylových tapet stojí za to zvážit, že mají poměrně vysoký stupeň lineární deformace, to znamená, že jsou nataženy, když jsou mokré a po vysušení zúženy, berte v úvahu tyto vlastnosti. Vzhledem k poměrně velké hmotnosti tohoto typu tapety a jejích vlastností, před lepením na zeď, musíte určit stupeň přilnavosti ke zdi. Je-li lepidlo absorbováno velmi intenzivně, je nutné provést předběžný základní nátěr speciálními emulzemi. Lepení těchto tapet se provádí krajkou. Házet vzduch zpod plátna je pomocí válečku.

Tapety pro nátěry stěn

\ t

Zajímavým řešením častých změn v interiéru je vkládání tapet pro malování. Pokud anochcete pravidelně "aktualizovat" svůj pokoj, pak tento druh tapety je právě pro vás. Můžete například použít tapety pro malování na bázi vinylu. Mají specifické funkce, které jim umožňují opakovaně barvit. Tyto tapety jsou vyrobeny z různých barevných provedení. Obrovská rozmanitost dekorativního designu těchto tapet vám umožní vyzvednout je pro jakýkoliv interiér místnosti.

Jeden z nejzajímavějších typů tapet pro malování lze nazvat moderní skupinou ze skleněných vláken. Nejdůležitější rozdíl tohoto typu tapet ze všech existujících typů je jejich vysoká požární odolnost. Tyto vlastnosti umožňují použití tohoto stavebního materiálu v místnostech s nízkou požární odolností. Spolu s touto výhodou, sklolaminátové tapety jsou velmi robustní, elastické, atd. Tyto tapety vám umožní umýt štětcem. Použít tyto tapety, prakticky, na jakýkoli typ povrchu, který vám umožní rozšířit jejich použití do značné míry.

Pokud jde o tapetu pro malování, nelze zmínit pouze zástupceflizelinovoy . Obecně platí, že tento druh moderní tapety, byl zvažován výše, ale stojí za zmínku, že mezi obrovskou škálu této skupiny jsou také tapety na malování. Při malování, bambusové tapety je velmi podobný vinyl, ale zároveň jsou velmi elastické, trvanlivé, trvanlivé ... Viz také, jak lepit zvukotěsné tapety, pokud chcete, aby méně hluku pronikání do místnosti, obvykleaplikovat je v dětských pokojích.