Moderní žaluzie v interiéru

Překlad z francouzského slova "jalousie" znamená "žárlivost". Pokud věříte v legendu, byli vynalezeni žárlivým mužem, který chtěl, aby jeho krásná žena pozorovala události na ulici, a přitom zůstala neviditelná pro oči třetích stran. Dnes, žaluzie mají o něco více účelů - chránit před slunečním zářením, cizími názory a působit jako stylový prvek výzdoby. Nepochybně je jejich jedinečnost nepochybná. Všestranná textura, široká škála barev, univerzálnost, snadné čištění a ekologicky šetrné funkce všech typů žaluzií. Lze je snadno použít pro výrobu oken v kanceláři, doma, v kavárnách, v restauracích a v dalších oblastech.

Svislé žaluzie

Vertikální žaluzie vybírají všichni, kteří mají rádi inovativní nápady. Jsou ekologické, snadno se používají a hlavně - vypadají stylově a elegantně. Běžné materiály pro jejich výrobu jsou polyester a tkanina. Pro zvýšení tuhosti materiálu je materiál impregnován speciálními látkami - po kterém se tkanina nedeformuje, nevyhoří na slunci, stává se odolným vůči teplu a ohni a získává schopnost odpuzovat prach. Navíc, látkové žaluzie se nebojí mokrého čištění.

Díky různorodosti barev, textur a velikostí vypadají vertikální žaluzie skvěle jak v kancelářích, tak v obytných místnostech. Mohou viset na okna, maskovat své výklenky a další otvory, použít jako přepážku a dokonce místo dveří. Při výběru vertikálních žaluzií by to mělo býtmějte na paměti, že v místnostech s vysokými stropy budou vypadat skvěle, ale pro nízké stropy byste měli zvolit jiný druh žaluzií. Pro velká okna a kvalitu vnitřních příček je lepší použít žaluzie se širokými lamelami, pro malé otvory - s úzkými.

Pokud je váš domov vyzdoben ve stylu minimalismu, techna, moderního atd .; pak vertikální žaluzie - vynikající alternativa k obyčejným záclonám. Jsou v souladu s tímto typem interiéru, který mu dává dokonalost a nebere mnoho místa.

Horizontální žaluzie

Horizontální - klasický vzhled žaluzií. Mají dobré vlastnosti opalovacího krému, snadno se ovládají, nezasahují do větrání místnosti. Žaluzie s tenkými hliníkovými lamelami jsou vhodné do každého interiéru, mohou být zavěšeny v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici, kancelářském a průmyslovém prostoru. Horizontální žaluzie - ideální volba pro malá a úzká okna, díky umístění lamel, vizuálně zvětšují poměr okna.

V dnešní době nabízíme obrovský výběr upevňovacích prvků pro horizontální žaluzie: mezi rámy, ve výklenku okna nebo za ním, speciální upevňovací prvky pro okna, jakož i montáž pod svahem. Pokud chcete kombinovat žaluzie se záclonami a záclonami, můžete použít interiéry žaluzií, které jsou umístěny mimo místnost a nezabírají prostor u okna, takže je zde dostatek prostoru pro textilní design. Tyto žaluzie dokonale regulují světelný tok a méně znečišťují.

Žaluzie dřevěné

\ t

Dřevěná žaluzie - indikátor vynikající chuti a hojnosti. Správně mohou být považovány za nejjemnější. Žaluzie z přírodního dřeva jsou vhodné pro klasické interiéry, budovy ve venkovském stylu a vinobraní. Poměrně často návrháři používají dřevěné žaluzie k vytvoření etnických interiérů, výzdoby sálů kaváren a restaurací. Dřevěné žaluzie jsou v souladu se záclonami, lambrequiny a tylem, navíc vypadají působivě a jako samostatný prvek.
Ve výrobě jsou dřevěné lamely pokryty speciálním lakem, aby se dosáhlo různých odstínů. Dřevěné žaluzie jsou o něco dražší než tkaniny, plasty, ale zdůvodňují svou hodnotu. Jejich hlavní předností je trvanlivost, šetrnost k životnímu prostředí, prezentovatelnost, spolehlivost a bezpečnost. Další výhodou dřevěných žaluzií je příjemné a přirozené teplo přírodního dřeva, které vytváří harmonii a pohodlí v místnosti.

Bambusové záclony

Přirozenost - hlavním trendem módy není první sezóna. Bambusové žaluzie - vysoce kvalitní, lehké a stylové. Na východě, věřit, že bambus má schopnost absorbovat negativní energii, místo toho, aby pozitivní a klidný. Originální a exotický vzhled činí tento materiál všestranným.

Bambusové záclony - samostatný prvek dekoru, ale zároveň mohou být kombinovány s látkovými portugalsky, tkaničkami, stínítky, dřevěným a proutěným nábytkem. Tyto žaluzie vhodně doplňují interiér v orientálním stylu, venkovských domech a chatách. Kromě toho, dřevěnéBambusové žaluzie dobře absorbují vlhkost a hrají roli regulátoru vlhkosti.

Látkové role (rolety)

Rolovací žaluzie - jeden z nejlepších řešení pro systémy ochrany proti slunečnímu záření, který kombinuje komfort moderních žaluzií a pohodlí tradičních záclon. Základem plátna rolet je polyester, len nebo bavlna impregnovaná speciálním složením.

Látkové rolety - dekorativní a funkční prvek interiéru, mohou být kombinovány se záclonami a závěsy nebo visí samostatně.

Rolety se často používají v místnostech, kde obvyklé žaluzie zcela neodpovídají stylu, protože tkaninový váleček lze sbírat do jakéhokoliv interiéru.

Výběr velmi tmavé a husté tkaniny pro roletové záclony, můžete poskytnout úplnou tmu uvnitř a dokonce uspořádat domácí kino.
Unikátní verze rolet - systém Day-night. Zvláštnost tohoto systému ve dvojité poloze tkaniny a střídání proužků - hustá tkanina a průsvitná síťovina. V hladkém pohybu se na sobě nacházejí proužky, které regulují tok světla.
Válce "Day-night" kombinují výhody horizontálních žaluzií a rolet.

Ochranné rolety

Dalším typem žaluzií jsou ochranné rolety. Trochu připomínají rolety, jak se kovové bubny navíjejí na buben, který se zase skrývá uvnitř speciální krabice. Ochranné uzávěry namontujte na horní stranu dveří, okna nebo garážového otvoru, uvnitř nebo vně budovy, aby byla zajištěna bezpečnost a ochrana před nimipřírodních vlivů a nežádoucích návštěv. Lamelové válce jsou převážně z ocelových nebo hliníkových profilů. Pohon pro ochranu rolet je ruční a elektromechanický s ovládacím panelem.