Monolitický betonový septik bez sání

Betonový monolitický septik bez sání je jednou z nejlevnějších variant autonomní kanalizace v venkovském domě nebo v soukromém domě, který je určen k trvalému užívání. Samozřejmě, že betonové prstence také nejsou příliš drahé, ale nemohou být nazývány levné.

Dodávka těchto železobetonových výrobků může být navíc obtížná vzhledem k tomu, že staveniště je často velmi vzdálené. A ukazuje se, že volba s použitím vyztužených prstenců je daleko od každého v kapse.

Výstup je však z jakékoli situace. Je možné přivést sypké materiály na dachu, a ne objemové a desky křehké a prstence.

Obsah
 1. Jak vyrobit monolitický betonový septik bez jeho čerpání vlastníma rukama?
 2. Začátek stavby - základní jáma pro septiku
 3. Stavba septického bednění
 4. Bednění v jámě
 5. Konstrukce monolitické septiky
 6. Separace septiku ve stupni čištění
 7. Strop septiku a jeho údržba

Jak vyrobit monolitický betonový septik bez čerpání vlastních rukou?

Monolitický betonový septik je velmi odolný a zařízení je spolehlivé a velmi jednoduché. Aby se v budoucnu v rámci čistícího systému, který je již používán, neuskutečnily opravy a restaurátorské práce, je nutné v průběhu výstavby pečlivě provádět všechny práce a dodržovat všechna doporučení uvedená v tomto článku.

Začátek stavby - základní jáma pro septiky

Stavba septiku, stejně jako výstavba mnoha podzemních zařízení, by měla začít vykopávkou velké jámy - jámy. Objem jámy lze vypočítat podle různých metod. Vycházejíc ze skutečnosti, že průměrný denní průtok vody pro průměrnou rodinu může dosáhnout maximální hodnoty 1,5 m3, je nutné vytvořit budoucí systém čištění asi osm metrů krychlových. Objem může být větší, ale pokud organizujete systém úpravy vody správně, budete mít dostatek.

Vykopat díru ve tvaru rovnoběžnostěnu, který má délku dvou metrů. K této práci potřebujete pouze lopatu. To je poněkud nepříjemná práce, zvláště když máte těžkou půdu. Ale tato varianta je ekonomická právě proto.

Nejčastěji může proces kopání jámy trvat celý den nebo dokonce dva. V tomto případě není třeba spěchat, je nutné pouze zajistit, aby dno a stěny jámy byly co nejrovnoměrnější, protože bude dále poskytovat rovnoměrnější vrstvu roztoku. A to zase vytvoří i sílu a ušetří vám peníze.

Jsou-li práce prováděny v podmínkách silného severu nebo ve středním pruhu, je nutné pokládat potrubí pod hloubkou, kterou zamrzne půda v zimě, nebo použít tepelnou izolaci během výstavby. To vše musí být ve fázi přípravy pečlivě promyšleno a naplánováno.

Monolitická septika pracuje na stejném principu jako podobná konstrukce, která se skládá ze dvou betonových studní. Jeden jámy jsou pohřbeny apak je rozdělena na dvě části. Každá část bude stupněm čištění. Přestože je tato varianta poměrně ekonomická, je schopna zajistit splnění všech požadavků environmentálních norem.

Stavba bednění septiků

\ t

Aby se v zemi postavila betonová septiková nádrž, netrávila na materiál pro bednění spoustu peněz, je nutné použít posuvné bednění, to znamená, aby se jednalo o jednu polovinu jámy, a poté, co první díl ztuhne, přeneste jej do druhé části. Také tato varianta pomůže mezipřírubovému prostoru umístit řešení rovnoměrněji vzhledem k tomu, že pro jeho šlapání budou pohodlnější podmínky.

Materiál pro desky může být dřevotřísková deska (Oriented-Chipboard), která je nenákladná a odolná vůči vlhkosti.

Kromě DSP budete potřebovat:

 • výztužné tyče;
 • dřevěné trámy, kterými budou štíty tuhosti;
 • části plastové trubky, které budete mít spoustu, protože pro výstavbu odvodnění z domu bude muset koupit trubky předem.

Nemáte-li výztužné tyče, můžete je nahradit například starými trubkami nebo něčím jiným dlouhým a válcovým, kterým můžete být zavázáni v kůlně. Mohou to být jak rohy, tak i tyčinky, především mají pevnost v ohybu.

V případě výstavby zapečetěné septiky je v téže fázi nutné nalít dno betonu a nechat jej dva dny.

Terasy v jámě

 • Musí být instalovánoStínění bednění uvnitř jámy a upevnění dřevěnými bloky metodou rozkladu.
 • Dále je nutné připravit odvodňovací otvory. K tomuto účelu je nutné v bednění vyříznout kruhové průřezy, které mají průměr rovný zkoseným trubkám sklizeným za tímto účelem, s dobou třiceti centimetrů. Musí být zabity v půdě v hloubce asi 5 cm, aby je beton z bednění nevyvrátil.
 • Zbývá jen prodloužit přes bednicí kanalizační potrubí, která jdou z domu do základní jámy.
 • Konstrukce monolitické septiky

  \ t

  Pro septik bez odpadních vod budete potřebovat betonovou maltu.

  Pro jeho přípravu jsou požadovány materiály v těchto poměrech:

  • asi 200 litrů vody;
  • 5 litrů kapalného superplastifikátoru С-3;
  • 600 kilogramů písku;
  • 400 kilogramů portlandského cementu.

  Před vyplněním malty do bednění je nutné do ní namontovat výztužné prvky nebo to, co bude fungovat. Toto opatření tento návrh významně posílí.

  Vaše sledování by mělo být následující:

 • Potřebné v první části jámy, ve které je bednění instalováno, nalijte roztok. Poté vyčkejte dva dny, až bude beton posílen.
 • Poté, co se ujistíte, že je beton dobře ztuhlý, je možné bednění odstranit a namontovat do druhé části jámy.
 • Poté je nutné v druhé části naplnit roztok a nechat ho ztvrdnout.
 • Separace septikůúklid

  Poté, co je septik připraven, je nutné jej rozdělit na dvě části se stejným objemem:

 • V první fázi čištění se budou v odpadních vodách shromažďovat kaly a pevné inkluze;
 • ve druhém stupni bude hromadit kapalné nečistoty a pak sestupovat do půdy přes dno filtru.
 • Během betonových septiků postavených na vlastní náklady se často řídí úvahami o hospodárnosti, proto lze ze stávajících improvizovaných materiálů - betonových tvárnic, cihel, kamene - postavit oddělovač stěn. Je nutné zajistit, aby otvory byly umístěny v určité výšce. Otvor, kterým se bude přepad provádět, by měl být asi půl metru pod vstupem.

  Do přepadu, který se používá v odtokové ploše, je vhodné vložit normální T-kus. V tomto případě bude voda přicházet zespodu a zároveň těžké částice nebudou schopny překonat gravitační sílu, a proto zůstanou v první komoře. To výrazně zvýší jeho účinnost.

  Překrytí septiku a jeho údržba

  Trvá asi dva týdny, než roztok konečně ztuhne a betonová septiková nádoba vydrží zátěž z překrytí. Pokud se na stěnách náhle objeví malé praskliny, musí se otřít běžným betonovým roztokem, který obsahuje jednu třetinu cementu.

  Nyní je nutné pokrýt septik:

 • Je nutné stanovit kanály, na kterých bude podlaha spočívat.
 • Podlaha kanálů může být plochábřidlice nebo desky desky, mají nízké boční hrany, tvoří hranici poklopu, která bude umístěna nad dělicí stěnou tak, aby bylo možné přes strop spadnout do obou částí septiku.
 • Dále musíte nainstalovat dvě větrací potrubí - vývod a čerpadlo.
 • Výsledkem bude horizontální bednění, ve kterém je nutné klást výztuhu, která zajišťuje pevnost stropu.
 • Zbývá pouze vyplnit řešení.
 • Zde je hotová monolitická betonová septiková nádrž bez čerpání, která bude velmi pohodlná i levná. Tato varianta může být nejen septik, ale i kompletní čistírna určená pro váš venkovský dům. Pokud se budete řídit tímto článkem, můžete snadno vytvořit spolehlivou a velmi trvanlivou konstrukci.