Montáž dveřního boxu vlastníma rukama: detail instalace

Koupě dveřní skříně v obchodě, bez zoufalství při pohledu na velký počet prefabrikovaných prvků. Pro sestavení takového návrhu nemusíte být nutně odborníkem na vysokoškolské vzdělávání. Chcete-li sestavit dveřní krabici našimi rukama, podrobně zvažte celý proces instalace.

Interiérové ​​dveře se obvykle prodávají v rozebrané podobě a podle našeho názoru se na první pohled otevírají nejasný a chaotický soubor prvků, který zahrnuje dřevěné profilové nosníky, v nejhorším MDF, zámky a markýzy, stejně jako plátno. To vše na dálku připomíná dětského návrháře ze seriálu "udělej to sám" a většina lidí, vidí to všechno, paniku a začíná hledat zkušeného odborníka v této oblasti, jehož služby nejsou příliš levné. Jiní nadšenci se stále snaží tuto hádanku vyřešit, ale jejich úsilí odolává velkému znamení této otázky, protože bez podrobných pokynů je v procesu kompilace velmi obtížné porozumět. V tomto článku se pokusíme pomoci vám zjistit, jak sbírat dveřní schránku bez jakékoli pomoci.

Obsah
  1. Stanovení rozměrů krabice
  2. Měření regálů
  3. \ t
  4. Měření prahu a horního můstku
  5. Sběr dveřního boxu vlastníma rukama
  6. Značení a ořezávání markýz

Stanovení rozměrů krabice

\ t

První a velmi důležitou etapou celého procesu montáže je přesný výpočet délky stojanů proudu, prahu (je-li k dispozici) a horního můstku na milimetr.

Zamirregály

Výška regálů se musí rovnat výšce dveří. Standardní výška dveří je obvykle 2000 mm. Přesvědčen o tom, ve výšce šířky dveřního křídla 2-3 mm, přidejte šířku mezery mezi plátnem a knoflíky. V případě montáže dveří s prahem, ve výšce křídla dveří, je nutné přidat šířku dvou mezer ve velikosti 3 mm, 6 mm. Ve variantě bez prahu přidejte pouze jednu mezeru o velikosti 3 mm a přidejte o 1 cm níže, aby se plátno při otevírání a zavírání dveří nelepilo na podlahu.

Na základě přesných měření získáme následující parametry: v případě varianty s prahem bude výška dveří a regálů rovna 2000 mm + 2 mm mezera 3 mm = 2006 mm; s možností bez prahu bude výška dveří a regálů 2000 mm + 3 mm + 10 mm mezera = 2013 mm.

Měření prahu a horního můstku

Velikost prahu a horní propojka dveří musí být stejná. Správně určíme jejich délku, která se bude rovnat součtu šířky křídla dveří, šířky mezer mezi dveřmi a ohyby a tloušťky profilového nosníku, ze kterého bude nosník nasbírán.

Kromě toho je z obou stran sekcí propojky a prahové hodnoty nutné vyříznout přistávací vzorky, tj. Odříznout vyčnívající části smyčky, které při zavírání spočívají na dveřích. Řez musí být roven tloušťce stojanu v nejširším prostoru.

Aby se vzorek řádně odřízl, změříme z obou stran velikost tloušťky stojanu od okraje můstku a opatrně vyřízneme malým nožem.

Dále, po zřízenísvisle jumper, řezané nožem nebo sekat extra část prahu nebo jumper.

Poté můžete skříňku na dveře zašroubovat klidným srdcem.

Montáž dveřních dveří vlastními rukama

Dveřní box je přišroubován šrouby nebo armaturou pro strom v délce od 55 mm. Aby se profilované dřevo nebo MDF nepraskaly, je nutné předem vytvořit otvory o něco menším průměru než šroubový šroub, asi 2-3 mm.

Aby konstrukce zůstala pevná a nespadla do procesu instalace, musí být všechna místa spojení upevněna pomocí šroubů alespoň dvakrát.

Značení a ořezávání střech

\ t

Posledním stupněm montáže dveří je spojení látky s dveřním boxem. S jednoduchým ovládáním to nepředstavuje žádné zvláštní potíže. Na podlahu položte krabici, musíte do ní vložit dveřní plátno s přístřešky.

List vložte do dveřního boxu tak, aby mezera byla stejná ze všech stran a byla rovna 3 mm. K tomu můžete použít školní pravítko o tloušťce 3 mm.

Po zarovnání dveří v krabici je nutné kopírovat pomocí značky umístění přístřešků od dveří do potoka.

Vytáhněte dveře z krabice, položte je na stranu a pomocí sekáče nebo řezačky odstřihněte sedlo pro sluneční clony.

Připojte dvířka s krabicí k jednomu provedení a našroubujte závěsy na šroub.

Sběrdveří je kompletní. Nyní je celá konstrukce připravena k instalaci a můžete s jistotou říci, že se vám podařilo hádanku na montáž dveřního boxu zvládnout vlastními rukama!