Montáž napínacích stropů

Jakmile natažené stropy byly známkou bohatství majitele domu a zdůraznily jeho sociální postavení ve společnosti. Dnes je taková výzdoba obytných prostor k dispozici běžným občanům s průměrnou úrovní bohatství.


Před instalací napínacích stropů začíná až po dokončení práce, která je spojena s přítomností stavebního odpadu a prachu. V době instalace je ovlivněna plocha areálu a jeho architektonické prvky. Například, jednostupňový strop je nastaven asi na 2 hodiny

.

Nejprve musíte získat následující nástroje:

  • žebřík, šroubovák s vrtáky, plastové hmoždinky, různé délky a profily se šrouby, mají podložku, kladivo, stavební vysoušeč vlasů;
  • speciální špachtlí, 20 centimetrů natíranou špachtlí;
  • laserové vodováhy, ocelové čtverce, odrazy úrovní, sady šroubováků, čepů, nože, ke kterým jsou variabilní čepele;
  • vysavač, sešívačka, bílé rukavice, mýdlo, ručníky, pytle na odpadky, koště a lopatka, tekutý prací prostředek s měkkou houbou;
  • film, který je chráněn povrchem stěn nábytkem.

Instalace stropu probíhá v několika fázích:

1. Příprava plátna.
2. Příprava prostor.
3. Rozměr stropu.
4. Namontujte montážní profil.
5. Nainstalujte stojany pro osvětlovací zařízení.
6. Stretch stropní fólie.
7. Namontujte bodová svítidla.

Příprava látky

Jelikož je dodávka zakoupeného filmu tahovástrop, rozbalte ho a nechte ležet na teplém místě, zatímco na něm by nemělo nic ležet. To je nutné pro eliminaci „hal“, které jsou důsledkem dlouhodobého skladování nebo během přepravy. Stojí za zmínku, že k jejich úplnému vymizení dochází nejméně o 6 měsíců později.

Příprava prostor

Nábytek je potažen ochranným filmem. Stěnu přikryjte fólií dolů od půl metru do jednoho metru od místa, kde je profil fixován. Podlahová krytina je pokryta isoplenem. Vezměte si měkký hadřík, který zabalí nohy žebříku. Nástroj je připevněn k montážnímu pásu bezpečnostním kabelem, aby se zabránilo jeho pádu.

Měření stropu

Přesné a šetrné provádění měření je zárukou přesného a rychlého napínání stropu.

Každé měření je ve výšce, kde budou namontovány montážní profily. Maximální tolerance je 5 mm.

Změřte obvod povrchu stropu a všechny jeho možné úhlopříčky: z každého úhlu do protilehlých rohů. Získaná data jsou aplikována na výkres. Místa, kde jsou umístěna okna, dveře, potrubí a další komunikační struktury, spolu s jejich velikostmi, jsou také uvedeny na výkresu. Můžete tak úspěšně umístit lepicí švy plátna.

Montáž upevňovacího profilu

Nejprve se provede laserové vyrovnání. Standardní profil má délku 2 m. Na stěnu je upevněn po obvodu stropu metodou 1: 1. Délka profilu by měla být menší než 2 cm než stranaupevnění Pokud má 2,4 m, pak je profil 2,38 m.

S nízkým stropem stojí za každý centimetr, takže je lepší upevnit profily v blízkosti police. Je pravdou, že když svítidla překročí výškový profil, je nutné provést odchylku od stropní desky při této hodnotě.

Mírně složitější rohové spojování profilů. Jeho uspořádání se podobá soklu, když je provedeno 45 stupňové řezání. Pravítko se měří 5 mm od místa, kde je zámek umístěn. Od tohoto bodu vytvářejte směrový řezný profil pod 45 °.

Poté se profil upevní ke zdi upevněním, přičemž se zachová stejná poloha, kde odkazem je úroveň budovy.

Upevnění se provádí následujícím krokem:

stěny ze sádrokartonu, betonu, cihly - 80 mm;
kachlové stěny kovové - 120 mm;
spoje a rohové spoje - na okrajích 10-20 mm.

Montáž regálů pro osvětlovací zařízení

Nejdříve si všimněte umístění svítidel na stropě, pak namontujte regály a přiveďte je k elektřině. Měli by být upozorněni elektrikáři. Svah nebo laser se promítá na podlahové body, které odpovídají středu každého svítidla. Pomohou přesně určit umístění regálů, které se zdají být uzavřenými napnutými stropy.

Stretch stropní fólie

\ t

Tento postup se provádí čistýma rukama, pro které se omyjí mýdlem. Plátno je odepnuté a špachtle krátce fixováno v profilu uprostřed stěn místnosti (harpuny nebo zámku). OkrajFólie o šířce nejméně 7,5 cm by měly zůstat mimo profil.
Než se tkanina zahřeje, zvýší se její plocha až o 10%. Při ochlazení se postupně nabíjí a vytváří se zcela rovný povrch.
Látkové "spony" s maximálním krokem 80 cm.
Pohybem od středu ve směru rohů jemně vytáhněte fólii přes volné hrany, což umožňuje rovnoměrné rozložení. Upevnění rohů je poslední.
Odřízněte volné hrany fólie nožem. Břit je spodní hranou ozdobného pásu. Po filmu je povinně "zaklipsovyvayut" (válcované), aby se zabránilo vzniku třásně.
Když se plátna objevují na vráskách nebo vráskách, jsou obarvena stavebním vysoušečem vlasů při jejich maximální teplotě 2000 ° C. K tomuto účelu jsou kruhové pohyby prováděny ve vzdálenosti 0,2 m.
Dokončí proces 15-20 minut ohřívání protáhlého stropu. Místnost je větraná otevřením dveří a oken. V zimní sezóně se otevírají pouze dveře.
Ve skutečnosti je strop stropu u konce. Stojí za zmínku, že pokud byl profil připevněn k "harpuně", pak je nutné zvednout držák pro lepší výsadbu do drážek. K tomuto účelu použijte gumu Kyjev a dřevěný bar.

Montáž bodových svítidel

Pomocí výše uvedených bodů na podlaze laser přesně určí a označí střed krabice světelného zařízení pod filmem. Potom jsou kroužky světel mazány kyanakrylátovým lepidlem adržet se filmu tak, aby značka byla uprostřed.

Po úplném vysušení lepidla pomocí akutního nože vyřízněte část látky v prstenci. Výsledkem je otvor, ve kterém je možné nastavit výšku svítidel. Když je vše upraveno, žárovky jsou utaženy.

Jak vidíte, instalace stropu napětí není příliš jednoduchá, ale pro dva lidi je to naprosto proveditelné.