Montáž oken v dřevěném domě: provádíme vlastní instalaci

Instalace oken v dřevěném doměmá své vlastní nuance. To je způsobeno úbytkem hmotnosti dřeva. Největší deformace kulatiny je vystavena během prvního roku. Proto jsou všechny dokončovací práce, stejně jako instalace dveří a oken plánovány začít po hlavním smrštění, tj. O rok později.


Instalace oken v dřevěném domě: pracovní momenty.

Ale po tom, dřevěný dům na dalších 5 let bude i nadále usazovat. A pokud se to nebere v úvahu, okna vložená do štěrbiny mohou být rozdrcena usazovacími paluby, nebo horní paluba nad oknem v ní bude odolávat, a spodní věnce budou i nadále padat a vytvářet mezery.

První etapa

Aby se odstranily všechny tyto problémy v okenních a dveřních otvorech, proveďte tzv. Okno. Na koncích kulatiny jsou štěrbiny proříznuty celou výškou drážek 50x50 cm.

Drážky vkládají tyč stejné sekce. Tyče nelze připevnit k polenům. Za ním budou stěny pomalu klesat, jak padají.

Druhá etapa

Stejně tak tyč upevňuje korunky a zabraňuje jejich postřiku. Nad brýlemi zanechávají mezeru, takže během smrštění nespočíval na horním podlaží.

Třetí etapa

Dále se z desky o rozměrech 50 - 200 mm provede krabice, která je připevněna k tyči v drážce stěny, nikoli však k samotné stěně. Nad horní částí boxů ponechte mezeru pod smrštěním.
Je získáno nezávislé provedení okenního bloku, který může být posunut vzhledem ke stěně ve svislém směru.

AleTaková metoda bude aplikovat oknapouze na dřevěná okna , kde může být rám přibit na krabici. Po dlouhou dobu se věřilo, že okna v dřevěném domě by měla být nutně dřevěná, ale ne plastová.


Montáž plastových oken v dřevěném domě.

Nyní můžete vyrobit plastový rám s dřevěným obložením a tato okna se stále více používají v dřevěných konstrukcích.

V plastovém rámu nelze šroub přišroubovat, protože v tomto případě bude porušena těsnost dvojskla. Upevnění plastových oken se provádí pomocí speciálních kotevních desek.

Začátek ...

Udělejte jiný design knoflíků. Na koncích kulatiny, ne drážka, ale řez hrany, opouštět uprostřed hřebenu. Namísto desky skříně se používá nosník 150-100 mm, ze kterého se vyrábějí loafety.

Druhý krok

V baru, ze široké strany, odřízněte drážku o velikost hřebene. Z žabek udělejte krabičku.

Nejprve položte dno krabice do otvoru. Pak jsou boční šněrování oblečeny v hřebenu v otvoru okna a na konci položte horní lištu.

Třetí krok

Luffety jsou upevněny společně v krabici. V tomto případě se konstrukce nesklouzne do drážek stěn, ale drážek na hřebenu stěn, ale obsah zůstává stejný. Rám je upevněn v okně, vyrovná se na úroveň a zamlží. Poté je možné zahájit svahy.

V návaznosti na technologiipro výrobu nezávislých okenních bloků se toho nelze obávatkrabice se nakonec převrátí a okno se zastaví (zavře).