Montáž podlahy s teplou vodou

Každá hospodyňka by chtěla mít ve svém domě teplou podlahu, která ho zahřeje i v těch nejchladnějších zima. Jednou z nejúspěšnějších možností je vodní dno. Mnoho lidí najímá kvalifikované techniky pro lepší kvalitu, ale je to drahé. Chcete-li ušetřit některé peníze, mnozí se zabývají instalací podlah teplé vody samostatně.

Tento systém je stejně jednoduchý jako ústřední vytápění. Jediný rozdíl je v tom, že horká voda protéká trubkami, namontovanými na podlaze nebo pod ní. Prochází trubkami a jednoduše zahřívá podlahovou krytinu.

Vytápění může být autonomní nebo centralizované. S autonomním vytápěním ve vaší domácnosti by měl být instalován plynový kotel, který je nejlevnější a nejefektivnější metodou vytápění. V tomto případě nezávisíte na sítích ústředního vytápění, kde se často vyskytují nehody a často v zimě.

Podlaha teplá voda převyšuje vytápění radiátorů mnoha vlastnostmi: nábytek může být uspořádán kdekoli, bez obav, že vyschne; teplý vzduch stoupající zdola je rovnoměrně rozložen po celé místnosti. U radiátoru mohou být topné nohy v chladu a hlava v teple, i když je to nutné naopak.

Nejčastěji se u vodní podlahy používá betonový potěr, i když existují i ​​jiné metody stohování. V každém případě je pod trubkami tepelná izolace. Je navržen tak, aby zajistil, že trubky neohřívají základy a veškeré teplo směřuje nahoru. TloušťkaVyberte si tepelně izolační kryt podle vlastního uvážení. Čím tlustší je, tím méně tepla půjde na dno a více stoupá výš.

Při montáži podlahy s teplou vodou se vyžaduje tlumicí páska, která vyrovná rozpínání betonové spony během ohřevu. Potom se z ventilu přivaří mřížka, ke které jsou připojeny trubky. Vzdálenost mezi trubkami je zvolena s ohledem na mráz v daném regionu. Čím více trubek je umístěno pod podlahou, tím teplejší bude v místnosti. Trubky do armatur mohou být svařeny nebo upevněny sponami.

Když je celá konstrukce připravena, nechte ji vniknout do vody a zapněte plynový kotel. Pokud nikde nedochází k úniku a systém funguje správně, můžete pokrýt podlahovou krytinu.