Montáž předních dveří do budov se stěnami z pěnových bloků

20. ledna 2015

Montáž vstupních dveří do domů se stěnami z pěnových bloků


Sekce: Stavba


Moderní vstupní dveře jsou zpravidla masivní kovová konstrukce. Stěny domů, včetně vnitřních přepážek vícepodlažních budov, jsou stále více postaveny z pěnových bloků. Jak spolehlivě "odhalit" ocelové dveře a ne velmi pevné zdivo?

Krabice vstupních dveří je nejčastěji upevněna ke stěně pomocí výztužných čepů o délce 150 mm nebo ocelových kotev v délce 100 mm - o 3 ks. na stojanu Tato metoda je vhodná pro tloušťky stěn 250 nebo 370 mm z pevných cihel, jakož i monolitického betonu (od 120 mm). Instalatéři jej bohužel často používají pro pontonové budovy, což je nepřijatelné: odolnost konstrukce vůči lomu je neuspokojivá. Časem se box začne třást i při běžném provozním zatížení. Pro stěny lehkých bloků byly vyvinuty speciální "receptury".

VOLBA
Při objednávání předních dvířek téměř vždy způsobují metr. S ním a pak jít diskutovat o specifika stěn, stejně jako provedení úpravy návrhu dveřní jednotky a technologie instalace. Existují dva hlavní způsoby instalace krabic do "slabých" otvorů.

• Zvyšte počet upevňovacích prvků na stojan na čtyři až šest na délku - až 200 mm. Tato možnost je obvykle poskytována velkými výrobci zdarma. Měla by být použita kotva typu spin-type? Podle většiny odborníků - ne, protože během operace, stejně jako naPokus o přetržení nástavce prakticky necítí průlomovou zátěž. Je lepší použít chemické kotvy na bázi epoxidové pryskyřice, což vylučuje pravděpodobnost boční drsnosti tyčí.

• Posílení štěrbiny svařovanou konstrukcí sestávající ze dvou rámů ve tvaru písmene P z rohu s policemi o šířce 40-50 mm. Rámy se instalují do dýhy na díru zevnitř i zvenčí místnosti a pak se navzájem svařují svorkou tak, aby se vytvořila dvojitá strana pokrývající konce stěn. Výztuhy jsou upevněny výztužnými kolíky o délce nejméně 200 mm a poté se svařují nebo šroubují dveřní skříň. Funkce vnější části konstrukce mohou být také provedeny dveřní skříní se svařovanými obklady, která je spojena s vnitřními kontrasty segmenty ocelových pásů.

V soukromé budově je kovová konstrukce vyztužena, pravděpodobně se stane mostem chladu a provokuje kondenzační skvrny na vnitřním povrchu stěn. Proto je lepší postupovat ve fázi výstavby, postarat se o bezpečné upevnění dveřní jednotky - zanechat uvolnění kování ze zděných spojů, zařídit hypotéční čepy nebo postavit "portál" z železobetonu.

MONTÁŽNÍ BOTY
Šířka montážní mezery pro stěny stěn nesmí překročit 10 mm. Je důležité, aby mistři přišli s nejspolehlivějším způsobem, jak ji vyplnit. Pro tento účel se obvykle používá polyuretanová pěna, která se dokonale vyrovná s úkoly tepelné a zvukové izolace. Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutné povrch navlhčit a navlhčit vodou.

Vyplňte mezeru, počkejte několik minut, dokud se pěna neroztáhne, nevytvoří se žádná kůrka a prsty se jí natřou.

Naplnění instalační mezery cementovou maltou a betonovým nátěrem krabice není možné, protože přilnavost pěnového bloku s pískovým cementem je malá a následně se zbarví ze švu.

DODATEČNÉ OBLEČENÍ
Vzhledem k nárůstu otevření dveří se náklady zvýší o 10-16 tisíc rublů, po instalaci protiopatření - 8-12 tisíc rublů. Vyztužená vyztužená kovová konstrukce musí být chráněna proti korozi, která může časem „prosakovat“ skrz omítku a tapetovou vrstvu a působit na stěnu (na továrně je namalován pouze blok dveří). Pro tento účel budou vhodné sklady olověné mercer a Hammerite.

NEPOUŽÍVEJTE INSTALACÍ DVEŘÍ

Při montáži ocelových dveří do stěny stěny se zvýšil počet upevňovacích uzlů. K boxu metodou svařování připojené montážní desky ("uši") - 4 ks. na stojanu(1,2) . Tyto detaily umožnily přemístit montážní body na stranu místnosti a zabránit vzniku trhlin v materiálu stěny. Dále byla konstrukce umístěna svisle ve dvou rovinách pomocí hladiny bublin(3, 4) . Ve zdi, přes “uši”, otvory byly vyvrtány s průměrem 10 mm, oni upevnili upevňovací kolíky
, jehož konce byly pak přivařeny k montážním deskám

\ t 38]. Místa svařování byla čištěna pomocí úhlové brusky , šikmými plochami krabic s barevnou páskoua oploštěním podél jejího obvodu
. Zůstane obejmout závěrku aupravit smyčky a zámky

Zdroj vlastní výroby:

http://www.umeltsi.ru/