Montáž sádrokartonu na strop vlastními rukama

Nerovnoměrná instalace sádrokartonových desek na stropě může zrušit veškeré úsilí o opravu konkrétní místnosti. Koneckonců, jakákoli vada, která je na jiných místech nejvíce nepostřehnutelná, zde bude otřesena. Zatímco na stěnách není vidět ani nejvýznamnější závada. To je důvod, proč se při vybavování svého bydlení musíte nejprve snažit vytvořit dokonale hladký povrch stropu.

Obsah
  1. Přípravné práce na instalaci sádrokartonu na stropě
  2. Jak umístit štítky pro instalaci stropů?
  3. Montáž sádrokartonových stropů vlastními rukama
  4. Montáž ložiskových profilů pod sádrokarton
  5. Rozšíření nosných profilů
  6. Montáž sádrokartonu na strop vlastními rukama

Přípravné práce na instalaci sádrokartonu na stropě

\ t

Není nutné se spoléhat na svého vlastního pozorovatele - může to přinést, je nejlepší použít dlouhou úroveň. S jeho pomocí je nutné zjistit, jaké místo nejvíce vyčnívá nad povrch, a již na základě toho určit, v jaké vzdálenosti bude muset snížit strop sádrokartonu.

Zjednodušuje používání laserové úrovně. V tomto případě budete muset chodit pouze po ruletě na povrchu stropu a upevnit místo, kde bude vzdálenost od laserové linky ke stropu nejmenší. To vše by mělo být provedeno, pokud je potřeba zvýšit strop. Nejlepším řešením je mít výkres, kde již byla stanovena výška stropu.

Během těchto manipulací definujeme podmíněný bod právě protoprojde horizontální rovinou stropu. Poté, po obvodu místnosti na stejné úrovni, je nutné nakreslit vodorovné čáry - prolomit obvod, který se v budoucnu stane referenčním bodem pro upevnění vodícího profilu UD-27. Pro tyto účely, v rozích místnosti, dáme značky tužkou, po které spojíme štítek s lanovkou.

Jak umístit štítky pro instalaci stropů?

Existují tři způsoby, jak ji použít.

Když použijeme první z nich, reflektujemehladinu laserupodél obvodu prostorové čáry a po přenesení rozměrů do požadované výšky připojíme štítky s molárním kabelem. V tomto případě, pokud je hladina laseru dobrá, je tato metoda nejrychlejší v provozu.

Při druhé metodě jsou etikety umístěny na vodní hladině. V této kvalitě se často používá průhledná hadice, naplněná vodou, její průměr by měl být 8 mm. Ve specializovaných prodejnách můžete za tímto účelem zakoupit "tovární" úroveň, jejíž průměr je 6 mm. Před použitím tohoto zařízení byste měli vyjmout speciální žárovky, které jsou součástí dodávky, a budou rušit pouze odstranění přesných rozměrů.

Začněme měřením. Musí tu být dva lidé. Pro umístění potřebných podpisů v jedné horizontální rovině, jeden z nich střídavě zůstává jedním koncem trubky v rozích místnosti. V tomto okamžiku jiná osoba zvedne, pak sníží konec trubice, pokud se voda v hadici nevejde na stejnou úroveň s etiketou,která udává výšku stropu. Když je hladina nastavena tužkou, je proti ní umístěna odpovídající značka na konci trubky.

Poté se celý postup provádí konzistentně, dokud nejsou všechny rohy místnosti předány a označeny. Pak, stejně jako v předchozím případě, provádíme vzájemné propojení etiket pomocí lanka.

A konečně třetí způsob. Používá se hlavně v případě, že místnost nemá velké rozměry a mátedlouhou úroveň kvality , přesně ukazuje vodorovnou čáru. S jeho pomocí děláme správnou linku.

Nástroj by měl být jednoduše přidán k etiketě, která určuje výšku stropu, a pak posunout úroveň po obvodu místnosti, dokud se nezajistíte s bodem, od něhož se obvod začal ohraničovat.

Mimochodem, není třeba malovat obvod tužkou. Na rohy bude dostatek místa a již poté, co bude místnost projížděna kolem kruhu, a na rozích jsou značky, můžete je kombinovat s malířským kabelem. V tomto případě budou mezilehlé štítky fungovat jako kontrolní body pro sledování správnosti linky.

Pokud veškerou práci děláme velmi pečlivě a pečlivě, nebude takto vedená linka odlišná od čáry určené hladinou laseru a zároveň méně jasná a přesná než čára, kterou vodováha nakreslí.

Stává se, že úroveň přesně neuvádípožadovaný řádek, ale v tomto případě můžete dosáhnout požadovaného výsledku. Za tímto účelem je jeden konec úrovně nastaven na správném místě, po kterém nástroj roztahujeme o 180 stupňů. Opakujte postup, dokud se celý prostor neprochází po obvodu a všechny štítky nebudou identifikovány. Měly by být opět spojeny malířským lanem. Výsledkem je, že můžete kompenzovat všechny předchozí chyby, které byly získány na úrovni odboček a získat relativně rovný povrch.

montáž sádrokartonových podhledů vlastními silami

Po dokončení, poněkud pracné práci, můžete začít s montáží po obvodu místnosti vodícího profilu UD-27.

Lze jej upevnit pomocí různých hmoždinek nebo samořeznými šrouby. Způsob upevnění závisí především na materiálu, ze kterého jsou stěny místnosti zhotoveny. Pokud jsou vyrobeny ze dřeva, sádrokartonu a jiných materiálů, pak je profil upevněn šrouby, jejichž velikost je 3,5 × 35 mm, 3,5 × 45 mm, při zachování kroku 40-60 sm. V ostatních případech je nejvhodnějším upevňovacím prvkem plastové hmoždinky 6x40 mm.

Dalším krokem bude označení budoucí kostry. Pro tyto účely je nutné měřit místnost znovu a pečlivě zvážit, jak budou umístěny desky sádrokartonu. V tomto případě je lepší, když je profil připevněn přes místnost, je-li jeho strop v přítomnosti takového povrchu pevný nebo kolmý na nosníky.

Pečlivě zvážit všechno, po přemýšlení a výpočtu, dělámeoznačení pro zařízení s rovnými závěsy.

Při montáži závěsů musí být dodrženy následující parametry. První z nich je krok profilu, který v závislosti na způsobu montáže rámu může být dvou velikostí. Druhá je vzdálenost mezi suspenzemi.

Lze také zvážit dvě možnosti instalace jednoúrovňové kostry. Nejrozšířenější a nejspolehlivější je montážní profil s krokem 40 cm, stejně jako zařízení příčného profilu výhradně na spojích desek sádrokartonových desek.

Druhým způsobem je upevnění kostry o krok 60 cm a příčný řez se připevní každých 60 cm na krab. V tomto případě je rámem sada buněk o rozměrech 60x60 cm, která není široce používána, takže další popis prací se týká první varianty.

Po určení kroku vodícího profilu si promluvme o vzdálenosti, která by měla být mezi kolíky. Vzdálenost by měla být co nejmenší, optimální volba je 60-75 cm.

Dodržování těchto rozměrů pokračuje výrobou označení požadovaného pro upevnění závěsných držáků. V případě, že místnost má velké velikosti, je nutné nejprve na zeď na stěnu aplikovat značky, pak na druhou a spojit je malířským lanem.

Montáž závěsných konzolje jednou z nejdůležitějších fází práce. Volba upevňovacích prvků závisí na materiálu překrytí. Dřevěná podlaha vyžaduje použití šroubů 3,5-45 mm nebo 3,5x55 m. Hmoždinky se používají při připevnění závěsu k betonuzáklady. Technologie navíc umožňuje použití speciálních kovových kotevních hmoždinek - jednu kotvu uprostřed přímého zavěšení. Tato metoda se však v praxi prakticky nepoužívá. Závěs, připevněný pouze k jedné kotvě, bude silně klesat a viset ven. Dva kotvy se nehodí pro zavěšení, protože díl má velmi velkou kapotu.

Mnozí se pravděpodobně zajímají o otázku, proč se používá kov, spíše než plastová hmoždinka. Konec konců, není vyžadována zvýšená pevnost nástavce, odpadne při velmi malém zatížení. Zvláště proto, že plastová hmoždinka vydrží poměrně velké zatížení - hmotnost je v tomto případě téměř dvacetkrát vyšší.

To je pravděpodobně způsobeno požadavky požární bezpečnosti. V případě ohniska je však hmoždinka schopna roztavit pouze v případě, že je sádrokartonová deska spálena. No, samozřejmě, pokud se to stane, zachování hmoždinky je posledním důvodem k obavám. Je nepravděpodobné, že s takovým požárem budete rušeni myšlenkou, spáleným tělem nebo ne.

V ostatních případech je však použití kovových hmoždinek povinné. To je skvělá volba, pokud je připevněna k betonové trakci s odpruženým odpružením nastavitelným pružinou. Pouze jeden takový tah může vydržet hmotnost asi 100kg, pevně přitlačující trakční uši kukly.Je lepší připevnit k betonu rovné zavěšení dvěma plastovými hmoždinkami .

Existuje také několik způsobů, jak upevnit přívěsek. V prvním případě se v překrytí vytáhne a pakvyvrtejte otvory děrováním, zatímco je žádoucí držet oběma rukama.

Další část specialistů se nejprve zabývá stojanem na zařízení a poté zavěsí závěs. Nelze říci, že se jedná o efektivní způsob, protože regály zabraňují montáži závěsu, navíc musí být razník vždy udržován pod úhlem.

Je nepohodlné manipulovat s regály zařízení, když jsou všechny ihned zasunuty, současně se prohýbají, vyžadují fixaci v horní poloze. Za tímto účelem vložte do otvoru dlouhé nehty nebo něco takového.

Nejpřijatelnější posloupnost prováděných prací: značení a zhotovení otvorů, upevnění závěsů podle pořadí, po jednom zasunutí regálů, po kterém vyrobíme jejich upevňovací prvky.

Montáž nosných profilů pod sádrovou lepenku

Konečně, závěsy jsou připevněny, je čas dostat se dovnitř vodících profilů nesoucích profily CD-60, které jsou upevněny na obvodu místnosti a snaží se je umístit do přísné horizontální roviny.

V případě, že šířka místnosti přesahuje délku nosného profilu, měla by být prodloužena.

Rozšíření nosných profilů

To lze provést několika způsoby. Nejčastěji se používají tři.

V prvním případě je nutné použít speciální nástavec určený k vytvoření nosného profilu. Stačí jen jeden z hlavních profilů, aby se vložil konektor do zámku, a zbytek položte na kusprofilu požadované délky a upevněte šrouby pomocí osmi kusů 3,5 x 9,5 mm na místě

Ve druhém případě můžete použít dva profily UD-27 profilů místo továrních konektorů. Pro tyto účely se provedou dva řezy specifikovaného profilu, jejich délka musí být asi 20 cm, oba tyto segmenty se vloží do prodlouženého profilu, po kterém je nutné je upevnit šrouby, jejichž počet nesmí být menší než osm kusů. Nicméně, tato metoda není vždy používána, to se stane, že obřízka nevstoupí do profilu nebo volně visí uvnitř něj.

A konečně třetí způsob, kdy se profil CD-60 používá jako konektor. Vezměte prosím na vědomí, že zde je třeba provést některé přípravné práce. Boční vyřezávací police jsou ořezány na půl centimetru, přičemž široká část se ohýbá dovnitř, takže řezaný vzor připomíná standardní konektor. Tím, že se zužuje na šířku, snadno vstoupí do hlavního profilu. Dále by měl být použit jako standardní rozšíření.

Použití každého z výše uvedených způsobů neposkytuje žádnou záruku, že zvětšený profil bude mít výjimečně stejné spojení. Aby se předešlo nerovnostem, je nutné oba úseky rozšířeného profilu připevnit k vnitřku celého profilu CD-60 před tím, než začne kroucení, bude použit jako vodítko ve dvou rovinách.

Montáž sádrokartonu na strop vlastními rukama

Předkládají všechna pravidlarám, je možné bez protiplnění provést instalaci sádrokartonu na strop vlastními rukama. Schéma jeho umístění by mělo být zváženo ve fázi přípravy zařízení rámového regálu.

Je třeba mít na paměti, že desky ze sádrokartonových desek musí být upevněny tak, aby je bylo možné odříznout z obou stran místnosti. To znamená, že proces zakrytí stropu by měl začínat od středu místnosti k jeho okrajům, ale ne od jednoho okraje ke druhému.

Mnozí odborníci nedoporučují začínat strop z místnosti z jednoho rohu a připevnit celý list. Kromě toho je v průběhu lakování poměrně obtížné odvodit úhel, ve kterém má jedna strana ztenčení, a druhý není.

Při výrobě pouzdra pečlivě sledujte, že se nestane, že na jedné straně je velmi malý ořez. To způsobí řadu nepříjemností při šroubování desky rovného zavěšení, které se nachází v blízkosti stěny, profilu CD-60. Výsledná vzdálenost bude velmi malá a nepohodlná při práci se šroubovákem. Aby se tomu zabránilo, listy sádrokartonu by měly být umístěny tak, aby na opačné straně místnosti byl list opláštění menší než 115 cm. Je lepší použít v tomto případě 100 cm, ozdoba se zvýší z 25 cm na 40 cm.

Při instalaci listů sádrokartonu nezapomeňte na propojky. Nejlepším řešením je nainstalovat je na lišty profilů, které jsou připevněny k bočním profilům disku CD-60.

Tyto hrany sádrokartonových desek, které byly prořezány, a proto nemají hranu zředěnou továrnou, je nutnéOpatrně zacházet. K tomuto účelu se zkosení odstraní, což dále umožní malárii ošetřit steh takovým způsobem, aby nedošlo k prasknutí. Nejčastěji se používá pro tento nůž, má variabilní čepele. Snažte se manipulovat s okrajem listu takovým způsobem, aby zkosení bylo hladké a čisté, bez roztržených hran, a také aby při řezání hrany listu odolávalo správnému směru a úhlu. K tomu je třeba použít velmi ostrý čepel.

Pro řezání zkosení se doporučuje použít speciální keramickou desku. Není nutné opakovat chyby mnoha nově příchozích, kteří při startu velikosti listů sádrokartonových desek vykazují pouze dva parametry: délku a šířku. Alespoň musí být čtyři - šířka obou stran a také délka obou stran.

Předtím, než přistoupíme přímo k zašroubování změřených a oříznutých listů sádrokartonových desek, je nutné na nich vytvořit vhodné značky, které se budou shodovat s krokem profilu. To je nezbytné, aby se dopisy slepě neotočily. Krok upevnění listů sádrokartonu by měla být asi 15-20 sm.