Montáž střechy z asfaltové dlaždice

Bezpečnost a spolehlivost uvnitř domu závisí na mnoha faktorech a jednou z hlavních je střecha. Proto při stavbě střechy, pro pokládku střechy musíte použít velmi kvalitní materiály, protože přímo závisí na této dlouhé životnosti.

Střešní krytina z asfaltových dlaždic

\ t

Instalace asfaltových dlaždic vlastními rukama

Dnešní trh je reprezentován širokou škálou moderních střešních krytin, s pozitivními i negativními stránkami.

Nejoblíbenější a často používanou variantou je pásový opar (jiný název: střešní tašky, pružné obklady, šindele nebo šindele).

Kromě toho může být použito k obnově starého překrytí, to znamená, že je překryto starou připravenou střechou. Obecně je třeba poznamenat, že nic složitého střešní krytiny nepředstavuje, i když samozřejmě některé stavební dovednosti musí mít.

Pro instalaci asfaltových obkladů je nejdůležitější povinné dodržování teplotního režimu, šíření šindelů při teplotě od +5 do +25 ° C. Při nižší teplotě je narušena vlastnost adheze a při vyšším materiálu měkne a může snadno poškodit mechanické zatížení.

Měkké asfaltové dlaždice

\ t

Asfaltové dlaždice se montují buď přímo na pevný rovný podklad, nebo na podšívkový koberec, který se používá jako střešní krytina.izolační materiál.

Podšívkový koberec slouží jako dodatečná hydroizolace a vyhlazování spár mezi vrstvami z vlhko odolné překližky.

Instalace obyčejných asfaltových dlaždic začíná vést zdola nahoru, od středu stěny závěsu až ke konci střechy. Zatlačte ji na základnu se čtyřmi hřebíky, každý poněkud nad drážkou, pokud sklon střechy nad 45 stupňů vyžaduje šest hřebíků.

Na větrných plochách střechy se doporučuje upevnit.

První řada střešních tašek musí být položena tak, aby dolní okraj nebyl větší než jeden palec od spodního okraje římsy. Další řady jsou připevněny tak, že konce "okvětních lístků" šindele jsou na stejné úrovni jako řezy dlaždic předchozí řady. Pro utěsnění přilehlých míst, švů a spojů je nutné použít asfaltové lepidlo.

Stav střechy musí být kontrolován nejméně dvakrát ročně, aby byly zachovány estetické a provozní vlastnosti.

Dodal bych, že měkká asfaltová deska má několik výhod, zejména odolnost proti povětrnostním vlivům a vysoké teploty. Tuto možnost lze použít v různých klimatických pásmech, je nutné pouze neporušovat technologii a doporučení výrobce. A pak jistě zajistíte spolehlivost a odolnost střechy vašeho domova.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Instalace asfaltových dlaždic