Montáž stropu Armstrong: sbírejte závěsnou konstrukci vlastníma rukama

Typ markýzy Armstrong byl vynalezen v těch dnech, kdy se zdálo nezbytné provést zpracování stropů v obchodních místnostech a kancelářských prostorách. To znamená, že by měl být krásný (reprezentativní), ale zároveň by jeho instalace měla být jednoduchá a použité materiály nejsou příliš drahé. Společnost American Armstrong tyto požadavky splnila s plnou odpovědností, protože její majitelé pochopili, že pouze ti, kteří respektují postulát, mohou vyhrát v těžké konkurenci - poptávka generuje nabídky. Podívejme se tedy podrobně na tento typ stropu, zejména na instalaci stropu Armstrong.

Systém odpružení Armstrong

Začněme s tím, že se jedná o systém zavěšení - Armstrong speciálně šel tímto způsobem, řeší několik problémů najednou, jedním z nich je schopnost skrýt technické systémy. Ale jakýkoliv přívěsný systém má určité zatížení na stropě, a v některých případech to není nejlepší možnost léčby. To se však nijak netýká stropu Armstrongu, protože všechny jeho prvky jsou vyrobeny ze slitin lehkých kovů. Především z hliníku.

Pokud jde o prvky. Hlavním rámcem je několik typů profilů:

 • Dopravci. Jejich délka je 3,6 m, typy T15 a T24 (definuje šířku profilu).
 • Příčný. Délka 0,6 a 1,2 m, typy T15 a T24.
 • Profil úhlového profilu 19/24.

Samotné zpracování je dlaždice. Strop Armstrong má rozměry dlaždic: 595x595 milimetrů a dvojitý 1190x595 milimetrů. Druhá možnost z neznámých důvodů nenípopulární, viditelný díky pravoúhlému tvaru. Jako upínací přípravek se používají speciální elastické pletací jehlice, které podepírají profily v předpjatém stavu, s nimiž můžete měnit výšku rámové instalace. Mimochodem, je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak se vyrovnat strop v jedné horizontální rovině.

Několik slov o konstrukci pletacích jehel. Obvykle se jedná o dvojitý prvek, který se skládá ze tří částí:

 • Špička s uchem na jednom konci.
 • Háček na konci.
 • Jarní "motýl" typu.
 • První prvek je upevněn přímo ke stropu pomocí hmoždinky a šroubu. Profil je vložen do druhého profilu. Pružina může regulovat výšku rámové instalace. Stejně jako všechny upevňovací prvky, i armstrong stropy jsou spolehlivostí, která je přesně vypočítána výrobcem.

  Volba spojovacího materiálu závisí na materiálu stropu

  Obsah stropního stylu Armstrong Strop montážního procesuVýrobní stupeňInstalace závěsů a profilů Dokončete stupeň

  Obsah
  1. Typy stropů Armstrong
  2. Fáze procesu instalace
  3. Přípravná fáze
  4. Montáž závěsných konzol a profilů
  5. Stupeň dokončení
  6. Závěr

  Druhy stropů Armstrong

  Vše, co je dnes na světě vydáno pod značkou Armstrong (což znamená strop), je rozděleno do několika tříd:

 • Ekonomická linie. Jedná se o desky z minerálních vláken, které nemají vysoké vlastnosti a vlastnosti, ale cena je nejnižší. Charakteristickým rysem jenízká vlhkost do 70%, proto je nelze použít ve vlhkém prostředí. Tuto třídu lze přičíst stropu Armstrongu, motocyklu, oáze, tateru a tak dále.
 • Série "Prima". Stropy této třídy se vyznačují vysokými technickými vlastnostmi. Zde je třeba vzít v úvahu odolnost proti vlhkosti do 95% (výborný index), tloušťku do 15 milimetrů, šest odrůd povrchu, které se liší nejen barvou, ale i reliéfní složkou. Přidáme pozoruhodné vlastnosti, zejména mechanickou pevnost, trvanlivost. Mimochodem, výrobce poskytuje desetiletou záruku na provoz stropu této řady.
 • Akustické stropy. Tento typ se vyznačuje vysokými akustickými charakteristikami, ale nezmenšuje další ukazatele. Například odolnost proti vlhkosti až 95%. Tloušťka těchto desek na 22 milimetrů je nejen skvělou ochranou proti pronikání hluku, ale také spolehlivou konstrukcí z hlediska provozu.
 • Návrhář. Mluvit o této třídě je obtížné, to vše musí být viděno, takže vám nabízíme fotografii stropu (níže). Pochopíte, jak zvládnete strop, abyste mohli být na sebe hrdí.
 • Stropy Armstrong - pohledy

  Fáze procesu instalace

  Stejně jako v případě jakéhokoli procesu opravy a výstavby je instalace zavěšeného stropu Armstrong rozdělena do několika fází. Zde je velmi důležité přesně sledovat sled provedených prací. Mírná odchylka může vést k selhání celé operace jako celku. A to jsou nepředvídatelné výdaje, které nikdo nepotřebuje.

  Přípravná fáze

  \ t

  Za prvé, místo je určenomontáž závěsných stropních konstrukcí. V tomto procesu není v zásadě nic složitého, ale některé nuance jsou jen nezbytné. K tomu je třeba změřit všechny rohy místnosti od podlahy k podlaze. To je zajištěno tak, že podlaha je připravena vodorovně. Nyní zkontrolujte všechny výpovědi, vyberte nejmenší, přesně to je tento úhel a bude začátkem práce.

  Od stropu v tomto rohu položte stěnu, která odpovídá vzdálenosti od základního stropu k závěsné konstrukci. Obvykle to není méně než 15 centimetrů, ale uvědomte si prosím, že pokud se rozhodnete držet skryté komunikační sítě pod stropem Armstrong, pak je tato velikost zohledněna od spodního okraje komunikace (například od ventilačního kanálu). To je důležitý bod.

  Takže máte značku v nejnižším rohu. Nyní od ní na všech stěnách je nutné nést vodorovný obrys, který bude místem pro instalaci stěnových profilů. Jak to udělat? Existuje několik způsobů, ale jeden je považován za nejpřesnější - je to použití laserové úrovně. Instalován v referenčním bodě, zapnut a laserové paprsky přesně ukázaly obrys.

  Proč jiné způsoby nejsou tak přesné? Faktem je, že v nich mají vždy lidský faktor. A jak víte, je to vždy přítomnost chyby, i když malé, ale bude přítomna. Například použití vodní hladiny. Zde dva lidé drží hadici za hranami, naplněnou vodou. Chyby mohou nastat, pokud jeden z pracovníků přesně nezasunuje konec hadice do referenčního bodu neborozhodně nebere v úvahu ochabnutí samotného nástroje.

  Chcete-li na značce vytvořit sudou čáru, můžete použít kabel pro malování (bezdrátové zařízení). Jedná se o speciální nit s barvou, kterou je třeba natáhnout napříč značkami mezi oběma body a ohnout ji tak, aby byla pružná zpět a zanechala na stěně přímý otisk.

  V důsledku toho je okruh připraven, nyní je nutné označit samotný strop, tj. Určit, kde budou závěsy namontovány, a tedy profily.

  • Nejprve musíte určit střed místnosti. Je to jednoduché - připojte protilehlé rohy, tj. Použijte úhlopříčku. Středem místnosti je průsečík.
  • Zadruhé, přes místnost aplikujte čáru přes získané centrum.
  • Zatřetí, rovnoběžně s přímkou ​​každé 1,2 metru od středu jsou položeny čáry, na kterých budou vodicí profily položeny v různých směrech.
  • Za páté, podél přímek, jsou stanoveny body 0,9-1,2 m, body zavěšení jsou instalovány. Na začátku měření budete mít stejný centrální bod.

  Montáž závěsných konzol a profilů

  V první řadě je instalován profil stěny a namontován na obrys na stěně.

  Pozor! Naneste na profil stěny vyžaduje velkou polici. Upevnění se provádí pomocí hotových otvorů pomocí šroubů, které jsou upevněny ke stěně pomocí předem instalovaných plastových hmoždinek.

  Nyní, po značení na stropě, jsou díry vykopány do hmoždinek a připevněny k nim samořezné věšáky (pletací jehlice). Všimněte si, že proces instalace byl jednodušší a jednodušší, všechny háčky byly zapnutykonce jehly se otáčejí v jednom směru.

  Nyní je vše připraveno, abyste mohli vytvořit rám. Stropy Armstrong - komponenty, které jste již vyzvedli - jsou obvykle kovovým rámem tvořeným profily. To už jsi pochopil. Ale jak se profily připojují k čepům? Výrobce to již předpokládal. Na vodítkách jsou připraveny průchozí otvory, skrz které hák zapadá. Okraje profilů jsou uloženy na stěnových profilech. Jak vidíte, závěsné zařízení Armstrongu není tak složité.

  Pro pohodlí procesu se doporučuje instalovat tři nebo čtyři vodicí prvky, mezi kterými lze později namontovat příčku. Upevnění dvou typů profilů se provádí uzamykáním, které je zajištěno konstrukcí samotných profilů.

  Zámek je soustavou otvorů. Chcete-li správně připojit, musíte vložit zámek do levého slotu, kde je velmi snadné jej opravit. To není komplikovaná fáze.

  Mějte na paměti, že vzdálenost mezi příčníky by měla být 0,6 metru. Pokud strop bude instalován lampy, pak každý bude muset posílit. To znamená, že namontujte přídavné zavěšení a příčku.

  Stupeň dokončení


  Takže pod vaším stropem je připravená rámová konstrukce, která je mřížkovým uspořádáním ve formě článků o rozměrech 0,6x0,6 metrů. Nezapomeňte, že stropní desky Armstrong jsou spíše neprůhledný materiál, takže raději používejte rukavice. A ještě jedno doporučení od výrobce, instalace armstrongu může být provedena v místnostech svlhkost není vyšší než 70%.

  Vezměte si dlažbu do ruky, vložte ji do buňky úhlopříčně s žebrem nahoru, rozložte ve vodorovné rovině a níže v místě instalace. Nic složitého. Jediné, co musíte věnovat pozornost, je tento výkres, pokud jste zvolili reliéfní verzi dokončovacího materiálu. To znamená, že shoda okolností by měla být dokonalá.

  A poslední věc. Na okrajích místnosti se dlaždice nemusí hodit v plné velikosti. Žádné starosti, technické vlastnosti stropu usnadňují manipulaci s panely, a ještě více tak řez s ostrým nožem. Takže by neměly být žádné problémy s ořezáváním.
  Instalační proces je uveden v této video lekci:

  Závěr

  Jak vidíte, typ zavěšeného stropního zařízení společnosti Armstrong není tak složitý, ale pro jednoduchost instalace velmi promyšlený. S jeho pomocí můžete rychle a levně provádět opravy stropů velké plochy. V případě výměny doporučujeme ponechat několik náhradních dlaždic, které mohou být skryty uvnitř konstrukce.