Montáž vnitřních kliček dveří

Přítomnost rukojeti na vnitřních dveřích je předpokladem pro jejich běžné použití. Někteří výrobci jim navíc poskytují osvětlení, které je ve tmě prostě nenahraditelné. S minimálně zkušenostmi se stromem může být instalace rukojeti na dveře provedena nezávisle, aniž by se uchýlila k vnější pomoci.

Obsah
  1. Montáž dveřních kliček vlastními rukama
  2. Instalace konosamentu
  3. Instalace pera se zámkem

Montáž dveřních kliček vlastními rukama

Před zakoupením kliky dveří je nutné vzít v úvahu způsob jejího umístění a upevnění na dveře, které mohou mít také některé vlastnosti spojené s jeho konstrukcí. K dispozici jsou dva typy kliček dveří - nad hlavou a zadlabací. Nejčastěji se používá první druh kování, protože se velmi snadno instaluje. K tomu budete potřebovat vrták, jednoduchou tužku, spojovací materiál, dláto, šroubovák a kladivo.

Instalace konosamentu

Proces montáže nákladního listu je poměrně rychlý. Za prvé, na dveřích jsou vytvořeny speciální značky na místech, kde bude umístěna budoucí rukojeť. K tomu je třeba aplikovat na dveře a v místech otvorů, vhodnou vložku s tužkou nebo wil. Právě v nich se šrouby utáhnou. Potom vrták vyvrtá otvory v požadované hloubce a celá provedená operace se opakuje podobně na druhé straně plátna.

Instalace pera se západkou

Instalace pera s popruhem vyžaduje trochu více času a profesionálních dovedností, které vám pomohou vykonat práci opravdu kvalitativně a rychle. Pro spuštění je rukojeť umístěna na dveře a pomocí tužky upevněte její polohu. Pak na konci plátna udělejte poznámku na místě, kde bude západka umístěna, a pomocí kruhového vrtáku proveďte mírnou depresi. Aby rukojeť fungovala dobře, měla by být po provedených operacích opět aplikována na křídlo dveří a natřena tužkou na všech stranách. Pak, s pomocí kievanki a trochu, musíte udělat vše potřebné prohloubení, pro které byly dříve označeny. Veškerá práce by měla být prováděna v žádném spěchu a velmi pečlivě, aby nedošlo k trhlinám a občas.

Vrtákem je prohloubení pro západku. Pak se musí pokusit zasunout západku a protáhnout se otvorem ve dveřní nápravě rukojeti. Pokud jsou v této fázi práce všechny prvky správně umístěny a shodují se, může instalace pokračovat dále. Existují případy, kdy osa rukojeti je o něco delší než umožňuje křídlo dveří. K řešení této situace pomůže kovová pila, která potřebuje trochu zkrátit stávající osu.

Západky jsou pak zajištěny šrouby. Poté musíte vložit osu, na kterou se dají snadno umístit dveře na každé straně, na rukojeti, které jsou bezpečně připevněny ke spojovacím prvkům.

Při zavírání dvířek provádějte odřezky na dveřní schránce v místech, kde se jí západka dotýká. Bude to tadyumístěte dveřní desku. Poloha západky je oříznuta trochu.

Doporučuji číst: mistrovskou třídu pro instalaci pera se západkou do vnitřních dveří.