Montáž vstupních kovových dveří vlastními rukama

Při nákupu nových dveří má osoba na výběr: svěřit instalaci odborníkům (a zaplatit za ni určitou částku) nebo instalovat vchodové kovové dveře nezávisle (po obdržení své práce bonus ve formě stejné částky). množství v kapse).

Budete schopni zvládnout? Samozřejmě, protože v tom není nic super komplikovaného. Stačí mít k dispozici potřebné nástroje a jasné pokyny. A samozřejmě, nikdo nezruší zdravou mysl a pár rukou, které se nebojí pracovat.

Obsah
  1. Přípravné práce
  2. Montáž vstupních kovových dveří
  3. \ t
  4. Shimo a izolace předních dveří
  5. Seřízení předních dveří
  6. Jak instalovat vstupní kovové dveře? Video

Přípravné práce

\ t

Vezměte jednoduchý příklad instalace vstupních kovových dveří.

Často se vyskytuje situace, kdy se stávající mezera dveří liší od zakoupených standardních dveří. Současně je vždy snazší udělat díru, než ji rozšířit. Proto má smysl vyzvednout dveře ve světle tohoto okamžiku.

Jaká je standardní šířka dveří? Dveřní tkaniny se liší šířkou v krocích po 100 mm v rozsahu od 600 do 1000 mm. V tomto případě se pro vnitřní dveře používají plátna o rozměrech 600 - 800 mm a vstupní dveře mají šířku 900 nebo 1000 mm. To je dáno tím, že je snadné přejít jakýkoliv nábytek standardní velikosti, stejně jako domácí spotřebiče.

Takže naše díra musí být tak přesně vybavena, jak je velikost dveří připevněnamají skříňku na dveře.

Otvor můžete redukovat pomocí bílého křemíku nebo strusky. Můžete použít pórobeton. A aby se zvýšila, potřebujete buď kladivo nebo bulharský s diamantovým kotoučem. Samozřejmostí je také specializované vybavení pro tyto účely, ale je využíváno pouze zkušenými řemeslníky.

Je-li šířka dveří 900 mm, měla by být výška otvoru 2080 mm a šířka 980 mm. To je dostačující pro umístění krabice a poskytnutí technologické mezery, která umožňuje vyrovnat dveře při montáži. Později se naplní montážní pěnou.

Montáž vstupních kovových dveří

\ t

Je vhodnější instalovat dveře s asistentem. Protože dveře samy o sobě mají velkou hmotnost. Takže instalace bude mnohem snazší, když někdo může v případě potřeby něco podpořit.

Tudíž pomocí úrovně je určena správná poloha dveří. Pokud je asistent drží ve správné poloze, průvodce označí umístění upevňovacích šroubů kotvy. Pevnost a spolehlivost dveří bude záviset na kvalitě jejich instalace. Zkušení odborníci snižují značení a okamžitě pokračují ve vrtání otvorů, do kterých je vložena kotva. S tímto přístupem je pomoc téměř zbytečná.

Je nutné zahájit proces ze strany smyček. Jsou pevně upnuty koncovým klíčem. Pak můžete proces opakovat z opačné strany proudu. Tuto operaci je třeba řešit s plnou odpovědností, protože se jedná o nejsložitější a nejzákladnější část instalace.

Shimo- a izolaci předních dveří

Po zavření dveří je nutné zajistit izolaci místnosti před průvanem a nežádoucím hlukem. K tomu je prostor mezi skříní a otvorem naplněn montážní pěnou. Existují válce, které jsou vybaveny speciální trubkou na prodej. Spotřeba materiálu v tomto balení je však velmi vysoká. Jednoduchá pěnová pistole významně sníží režii montážní pěny. Pro něj je vydáván specializovaný obal.

Je žádoucí pracovat v uzavřených dveřích. Protože pěna při expanzi vytváří určitý tlak, který může deformovat novou dveřní krabici. I když je vyroben z kovu.

Často se doporučuje ohřívat láhve pěnou v horké vodě. Je však třeba mít na paměti, že když se teplota pěny ve válci roztahuje. A pokud je teplota uvedená na obalu překročena, může to vytvořit dostatečný tlak, aby se vše kolem zaplavilo pěnou po malé, ale hlasité "erupci Vesuvu". Pokud nechcete mít na chodbě asi 50 nebo více litrů prodyšného těsnicího tmelu, postupujte podle pokynů výrobce.

Při pokojové teplotě náplně je dostačující před použitím dobře protřepat.

Tupé všechny praskliny, které jsou na boku a v horní části dveří. Na dně pěny hrozí nebezpečí, že bude zničena pod vlivem zatížení na prahu při neustálém pohybu. Proto je štěrbina mezi podlahou a prahem obroušenacementového roztoku.

Pěna pro úplné sušení trvá přibližně 6 hodin. Proto je v této době žádoucí ponechat dveře v uzavřené poloze a nepoužívat je. Rodina může jít do této doby navštívit, zařídit výlet do kina nebo se projít v parku.

Nastavitelný vstup dveří

Po 6 hodinách můžete dveře otevřít a nastavit. Pokud vaše dveře instalují pozvaní řemeslníci, pak zpravidla nevykonávají následnou instalaci. Budete muset provést samostatné volání. I když dveře fungují na první pohled, regulace stále nezasahuje. Tato maličkost výrazně prodlouží životnost nových vstupních dveří.

I nenápadné mezery ve dveřním křídle vzhledem ke skříni mohou negativně ovlivnit stav slunečního svitu a blokovacích mechanismů. Je-li tedy potřeba prodloužit jejich životnost, je třeba dbát na to, aby vůle po obvodu dveří byla stejná. Typicky, výrobci přidat do smyčky dveří, mají regulační funkci.

Každý ze tří závěsů, které drží dveře, má tři šrouby umístěné v trojúhelníku. Mají otvory pro imbusový klíč. Na střední markýze je třeba uvolnit všechny šrouby a nahoře a dole dvě, které jsou umístěny jeden po druhém.

Uvidíte, kde je mezera. Při horní mezeře je nutné uvolnit třetí šroub horní smyčky, respektive spodní mezeru.

V tomto případě je nutné nastavit vůli, která se nachází na straně závěsů. Když jesprávně upraveny, ostatní budou nezbytné.

Když je mezera nastavena na požadovanou hodnotu, utáhne se uvolněný šroub, načež se utáhnou další šrouby na horním a dolním závěsu. Průměrná smyčka je fixována v posledním kole.

To je asi všechno. Vaše dveře vám budou sloužit věrně a po dlouhou dobu.

Jak instalovat vstupní kovové dveře? Video