Možnosti pokládky dlažebních desek ve výkresech a výkresech

Dlažby - praktický dokončovací materiál, který nabízí velké možnosti pro kreativitu. Existuje mnoho druhů dlaždic chodníků různých tvarů a textur. Tento materiál je k dispozici v široké škále barev, ale obvykle je zde dostatek dvou barev pro vytvoření atraktivního vzoru na místě u domu nebo na zahradní cestě. Možnosti pokládky dlažebních desek jsou různé, což dává přednost - v závislosti na místě a jeho cíli.

Obsah
 1. Obsah
 2. Základní metody pokládání dlažebních desek
 3. Dlažby jako ozdobný prostředek nádvoří a zahrady
 4. Vánoční stromek a pletař
 5. Chaos nebo náhodný mix
 6. Šachový řád
 7. Kruhová šablona
 8. Dlaždice a trávník (záhon)

Obsah

 • Základní metody pokládky dlažebních desek
 • Dlažby jako ozdobný prostředek nádvoří a zahrady
 • \ t
  • vánoční stromek a síťovina
  • \ t
  • Chaos nebo náhodný mix
  • Šachový řád
  • Kruhová šablona
  • Obkládačka a trávník (záhon)

  Základní metody pokládání dlažebních desek

  \ t

  Existují tři hlavní způsoby:

  • na polštáři;
  • na směsi cementu a písku;
  • na cementové malty.

  Před položením dlaždice je třeba připravit podklad dobře - odstraňte vrchní vrstvu zeminy. Pokud se chystáte položit dlaždice na zem vrstvu, zarostlé trávou, kromě písku, a sutiny na úrovni povrchu. Po tom, zem padávrstva písku (5-10 cm). Povrch základny může být narovnán, nebo můžete jednoduše nalít vodu hadicí s tryskou, aby se vlhkost oblékla.

  V první, v nejjednodušším případě, může být dlaždice položena na mokrý písek. To je dobrý způsob, jak pokládat zahradní cesty, budou prakticky stagnovat vodu, bude oblečen švy a jít do písku, a pak do půdy. Tato možnost však není průlomovou doložkou.

  Druhá metoda je méně pracná a praktičtější. Pro vytvoření směsi míchejte cement a písek (poměr 1/5), směs je rovnoměrně rozložena na místě, po pokládce dlaždice musí být její povrch zaléván. Voda zajistí dobrou přilnavost směsi, proniká mezi švy.

  Nejspolehlivější možností je položení dlaždice na maltu z cementu a písku, ale také nejobtížnější. Manuálně je obtížné připravit řešení, takže je žádoucí mít zde míchačku betonu. Poměr cementu a písku je také 1/5, připravený roztok je položen na základ pro vyrovnání pomocí stěrky. Vrstva roztoku - 3-4 cm Pro pokládku dlažby používáme gumu Kyjev. Pokud se stohování provádí bez odchylky, použijte odvodňovací žlaby.

  Výše ​​uvedené způsoby pokládky dlažebních desek pomohou při výběru vhodné varianty, ale jedná se pouze o polovinu případu. Je velmi důležité, aby se dlaždice kvalitativně, takže výsledný nátěr je trvanlivý a praktický, ale uspořádání dlažby je velmi důležité.

  Použití dlaždic různých barev se zajímavou strukturouvýuka určitého schématu může vytvořit skutečně zajímavý a esteticky zajímavý obal, který potěší oko a animující pohled na nádvoří a zahradu.

  Dlažba obkladů a dlažeb jako ozdobného prostředku nádvoří a zahrady

  \ t

  Uspořádání dlažebních desek může být velmi jednoduché, když jsou v určitém pořadí dvě barvy kombinované a složité, s nimiž můžete vytvářet skutečné výkresy.

  Můžete si vybrat klasickou obdélníkovou dlaždici, která nalije dvoře nebo zahradní cestu. Navzdory tomu, že tvar je jednoduchý, obdélníky různých barev lze úspěšně kombinovat a vytvořit zajímavý vzor. Při výběru opony bude trať vypadat ještě originálnější.

  Roztomilá stopa je vytvořena pomocí dlaždice "cihly" šedé barvy a po stranách cesty červené dlaždice. Schody k tónu, cesta ozdobných hřbetů v podobě květin dávají této části zahrady úplnost

  Různé varianty ornamentu na dlažbě jsou vytvořeny s použitím barvy, tvaru a střídání dlaždic podle určitého schématu

  .

  Textura dlaždice je dobrá volba pro zahradu, která vám umožní vytvářet originální vzory a kombinace. Jeho barva může být v souladu s barvou půdy, zelenými trávníky. V tomto případě je v zahradě vhodné kreslení listů na povrchu

  .

  Vánoční stromek a síťovina

  \ t

  Populární dispoziční plány pro dlažby zahrnují jedle a síťovinu. Vzorek vánočního stromu může vycházet při výuce dlaždic pod určitým úhlem 90 ° nebo 45 °. Wicker je varianta vánočního stromu, kdyStřídání dlaždic se podobá prolínání. Proutí je vytvořeno střídavým stohováním podélné a příčné.

  Nekomplikované výkresy pro vytváření vzorů na čtvercových a tvarovaných dlaždicích. K vytvoření velkolepého vzoru lze použít pouze dvě barvy. V první řadě na druhém obrázku - jedle, ve čtvrtém řádku na druhém obrázku - proutí

  Chaos nebo náhodný mix

  Snadný způsob, jak dát věci, které vypadají dobře, je chaos nebo náhodný mix. Chcete-li vytvořit chaotický vzor, ​​můžete použít dlaždici různých barev a velikostí, stohování je v náhodném pořadí. Je to snadné a výsledek může být zajímavý.

  Šachový řád

  Dvoubarevné čtvercové dlaždice, uspořádané v šachu, vždy vypadají velkolepě. Lze použít pro vytvoření buněk pro dva obdélníkové dlaždice.

  Cesta v zahradě, kde jsou obdélníkové dlaždice rozloženy do dvou šachů, tvořící elegantní symetrické čtverce. Rostliny jsou v souladu s barvou dráhy

  Kruhová šablona

  Z příkladů pokládky dlažebních desek zaujímá kruhový vzor zvláštní místo. Vzor "kruhový vzor" vytvoří krásné dětské hřiště před domem, místo pro odpočinek v zahradě. Pokud tvůrčí osoba pracuje na vytváření vzorů dlaždic, můžete se odchýlit od obvyklých vzorů a vytvářet krásné vzory, které vypadají velmi působivě v normální poloze nebo výšce.

  Příkladkombinace kruhového vzoru a vzoru "náhodného pořadí", když se vytváří dlaždice šablony, je striktně vyložena na barvu, tvořící kruhy různých barev, kruhy jsou orámovány dlaždicí stejných barev, vynesené v náhodném pořadí

  Obraz byl vytvořen na vzoru "list", v důsledku čehož se na rekreační ploše objevilo dobré složení, ještě působivější díky kresbě obrazu s pískovcem na jedné straně

  .

  Obkládačka a trávník (záhon)

  Zajímavá kombinace tvoří dlaždice a trávník, když je část trávníku orámována dlaždicí nebo malým záhonem ve středu dráhy nebo hřiště. To je prvek krajinářského designu, pomocí kterého budete vaše stránky esteticky přitažlivější.

  Dlaždice a trávník - krásná, harmonická kombinace. Špatná forma dlaždic, široké švy vypadají zřetelně na pozadí zelených trávníků

  Ve středu dlaždice vypadají malé záhony, které se stávají zajímavým detailem ve tvaru zahrady a nádvoří

  .

  Druhy pokládky dlažebních desek je poměrně dost, je to cenově výhodný materiál a pro malou zahradu, to není moc potřebné, a v kombinaci s jinými prostředky dekorativní úpravy, to vám pomůže učinit váš dvůr a zahradu útulnější a krásnější.