Můžete si udělat dutou střechu vlastníma rukama

V domech je často možné najít tvar střechy, který, pokud je aplikován podmíněně, vypadá takto: od konce budovy jsou dva trojúhelníky, které spojují dva lichoběžníkové tvary hlavní části střechy. Jedná se o střechu ze čtyř nohou v celé klasické podobě.

Obsah
 1. Obsah
 2. Střešní konstrukce?
 3. Struktura?
 4. Videa?
 5. Střešní systém?
 6. Střecha s obálkou?
 7. Výroba pouzdra?

Obsah

 • Střešní konstrukce
 • \ t
 • Struktura
 • Video
 • Střešní regálový systém
 • Střecha s obálkou
 • Výroba pouzdra
 • \ t


Jak je vidět na obrázku, který by ve své konstrukci sestával z dvojitého závěsu, který bez uzavření celého domu podél své délky je spojen se dvěma dutinami, účelem je zavřít zbytek struktury. Z konstrukčního hlediska spočívá složitost duté střechy v tom, že v této konstrukci je důležité najít optimální proporce parametrů obou částí střechy: dvoupatrová a kyčelní. Z tohoto hlediska bude záviset celý vzhled domu, včetně celkové estetiky konstrukce a zejména harmonického spojení hlavní části s tvarem střechy.

V současné době se jako mnohoúhelník používá střecha této poměrně složité konstrukce. Jejich tvar do značné míry závisí na představivosti návrhářů. Takové střechy, vzhledem ke své složité konfiguraci, obvykle nejsou v jednoduchých budovách, zdobí více či méně prestižní stavby, tysoukromé domy, jejichž majitelé se chtějí vyhnout frustrujícím stereotypům a snaží se přijít s novými estetickými řešeními.

Mnohonásobná střecha přitahuje skutečnost, že umožňuje relativně racionální využití prostoru pod ní, což vám umožňuje vybavit pohodlnější koleji. Podobná instalace střechy je však poněkud komplikovaná zařízením komplexní kombinace vorového systému s velkým počtem břitev a žeber. Instalační práce jsou zároveň značně komplikované a náklady na materiál se také zvyšují.

Vícedílný tvar střechy je často vytvořen dvojitou stíněnou střechou na dvojité přímce v různých variantách. V tomto případě musí konstruktéři vzít v úvahu možnost montáže a demontáže střechy.

Střešní konstrukce?

Typy střech

\ t

Standardní tvar střechy, zvaný vítr, má obvykle dva svahy, za nimi jsou štěrbiny. Na rozdíl od takové konstrukce má dutá střecha několik dalších lamel, které jsou umístěny od konců střechy. Svislé svahy mají charakteristický trojúhelníkový tvar a nazývají se boky.

Různé duté střechy

\ t

Stále existuje takový pojem jakopolopodlažnístřecha, zvláštnost jeho konstrukce spočívá v tom, že tyto dutiny nejsou přivedeny ke dnu, nýbrž pokrývají pouze horní část svahu, přičemž ponechávají otevřenou část štítu shora (b).
Rozbitá střecha . Na této střeše vypadají všechny čtyři brusle stejně. Valmi běžel přes všechny strany v jednom úhlu, počínajegeometrické horní části budovy. Tento typ střechy se používá pouze pro konstrukce čtvercového tvaru.
Poškozená střecha . Tato modifikace se skládá z několika ramp různých velikostí, které jsou vzájemně propojeny v různých úhlech. Konstrukce není příliš jednoduchá. Ale pokud tento projekt provedete správně, bude vzhled domu jedinečně reprezentativní a obecně velkolepý. Obtíže by se neměly bát, pokud se vám to nebo onen design opravdu líbil, odvážné, protože nyní není problém najít hotové výkresy a výpočty takových střech, které se používají pro vyzbrojování a profesionální stavitele. Další věc je stavět nezávisle, tady už, jak se říká, měří sedmkrát ... Je vyžadován kompetentní projekt.

Struktura?

Představit si strukturu duté střechy je snazší než postavit ji ve skutečnosti.

Základní uzly duté střechy

Je nutné znát vlastnosti konstrukce takové střechy a jejích základních uzlů:

 • Kobylka (hřebenová tyč). Umístěna ve středu budovy a představuje její hlavní nosný prvek, který upevňuje další dřevěné prvky.
 • Úhlové krokve. Na jednom konci je každý z vorů připevněn k bruslí, druhý konec směřuje do rohu domu a dokonce i za jeho hranice. Krokvy jsou hlavními silovými prvky. Obvykle jsou vyrobeny z nosníků stejné tloušťky jako hřebenové nosníky.
 • Středně pokročilé krokvy. Pocházejí z konců skate baru, jdou dolů po svazích a bocích na stěnách.
 • Střední krokve . Připevněteskateboard a jít dolů rampami střechy. Boky se obvykle nepoužívají.
 • Krátké krokvy. Různé délky Připevnění krátkých krokví ke rohovým krokvím ve stejném úhlu. Na skateboardy, krátké krokve se nezapíná.
 • Videa?

  Máte-li v úmyslu postavit dutou střechu, musíte provést přesné výpočty, označit a vytvořit výkresy duté střechy. Bez speciálních výpočtů neurčujte poměr velikosti svahů a kyčlí. Pouze to může zaručit spolehlivost střechy ve výstavbě:
  Nejprve označte axiální linii podél horní hraniční čáry, která je umístěna na konci budovy (umístění běhu hřebene);
  vypočítat polovinu tloušťky hřebenového nosníku a vyznačit polohu prvních prvků lanového systému;
  Pak jeden konec měřicího stojanu je aplikován na značení k této lince a druhý konec je umístěn na boční stěně - umístění mezilehlého stojanu.

  Hrubý systém je charakteristickým znakem každé čtyřstupňové střechy

  .

  Střešní systém?

  Střecha s obálkou?

  Dělat hrb?