Nafukovací bazény - které si vybrat a jak nainstalovat

Většina z nás jiné druhy letních prázdnin raději relaxovat v přírodě u vodního útvaru, kde je to tak hezké mít osvěžit na horký slunečný den. A aby takovou příležitost, aniž by opustili místo, mnoho uspořádat stacionární bazény ve dvoře. To je samozřejmě spolehlivá a trvanlivá volba, ale zároveň to vyžaduje spoustu času a peněz. Ne všichni jsou připraveni vybudovat takové komplexní vodní zařízení, takže konkurenční alternativy k nim se mohou v poslední dekádě stát populárními, nafukovací bazény - odezva spotřebitelů na ně je poměrně pozitivní. Tyto bazény se vyznačují malou cenou a jednoduchostí instalace.

Obsah
 1. Obsah
 2. Design nafukovacích bazénů
 3. Výhody a nevýhody nafukovacích bazénů
 4. Druhy nafukovacích bazénů
 5. Důležité detaily
 6. 1. Nafukovací podlaha
 7. 2. Nafukovací široká strana
 8. 3. Čerpadlo a filtr
 9. 4. Schodiště
 10. 5. Příslušenství
 11. Dětské nafukovací bazény
 12. Jak nainstalovat nafukovací bazén?
 13. Jak uchopit nafukovací bazén

Obsah

 • Konstrukce nafukovacích bazénů
 • Výhody a nevýhody nafukovacích bazénů
 • \ t
 • Druhy nafukovacích bazénů
 • Důležité detaily
 • Nafukovací nafukovací bazény
 • \ t
 • Jak nainstalovat nafukovací bazén?
 • Jak uchopit nafukovací bazén

Aby nafukovací bazén „přišel na dvůr“ a potěšil vás několik sezón, je nutné z množství poskytovaných na trhumožnosti zvolit správnou volbu pro vás. V tomto článku najdete odpovědi na mnoho otázek, které osloví každého, kdo se rozhodl koupit první nafukovací bazén ve svém životě.

Design nafukovacích bazénů

Moderní nafukovací bazény jsou vyrobeny z odolného materiálu - polyvinylchloridu (PVC). Dva nebo tři PVC fólie tvoří kryty, kde je vzduch čerpán - takže stěny bazénu jsou tvořeny. Dno u některých modelů je také nafukovací. Ve velkých bazénech je často nafouknutý pouze horní kroužek, který je umístěn po obvodu, který při plnění vody vodou, zvyšuje a podporuje desky z PVC fólie.

Výhody a nevýhody nafukovacích bazénů

\ t

Nafukovací bazény mají oproti jiným možnostem mnoho výhod. Nejdůležitější jsou:

 • nízká cena
 • rychlá a snadná instalace, která trvá 10 až 40 minut.
 • mobilita, která vám umožní pohybovat bazénem na jakémkoliv vhodném místě a stejně rychle jej odstranit.
 • jednoduchost při skladování. Při nástupu nachlazení z nafukovacího bazénu se uvolňuje vzduch, což vám umožňuje skladovat výrobek v jakékoli malé komoře.
 • snadné čištění. Aby se vyčistily stěny a dno bazénu, stačí je otřít vlhkým hadříkem.
 • bezpečnost. Tato vlastnost je velmi důležitá, zejména pokud bazén bude plavat děti. Měkké obrubníky a rychlé ohřev vody v bazénu učiní z nafukovacího bazénu vynikající volbou pro letní dětský volný čas.

Ne všechno je však tak růžové a jakýkoli výrobekmá své nevýhody. V nafukovacích bazénech je krátkodobý. Ať už je pevnost PVC stěny jakákoliv, nakonec prasknou a budou mít mikrotrhliny. V průměru Vám bude nádrž z PVC sloužit dvě nebo tři sezóny.

Druhy nafukovacích bazénů

Na trhu s takovými výrobky existují modely pro každou chuť: kulaté a čtvercové, obrovské a velmi malé, klasické nebo „křičící“ barvy. Určete, co potřebujete a vyberte. Možná potřebujete rybník pro klid, ležící ve vodě, nebo naopak pro sportovní hry v týmu 10 lidí? Nebo chcete, aby si tu hrály vaše děti?

Odpovědi na tyto otázky, pochopíte, že si koupíte: malý kompaktní bazén, velké vodní tělo s hloubkou více než metr nebo hřiště pad. Poté můžete určit design, jít online a zjistit, co se prodávají nafukovací bazény - fotografie podobných výrobků vám pomohou učinit správnou volbu.

Důležité detaily

Při nákupu nafukovacího bazénu je nutné věnovat pozornost užitečným údajům, které mohou být s výrobkem vybaveny. Tyto užitečné prvky vám pomohou zajistit co nejpohodlnější provoz bazénu.

1. Nafukovací podlaha

Není vždy možné instalovat bazén na ideálně rovném povrchu. Malé oblázky a výmoly mohou způsobit nepříjemný pohyb na dně filmu, zatímco nafukovací vak níže tento problém zcela řeší. Tento komfort je často vybaven nafukovacími bazény pro děti.

2. Nafukovací široká strana

Čím širší jsou strany, tím bezpečnější. To by mělo být vzato v úvahu, pokud děti budou plavat v bazénu. Kromě toho existují vynikající modely, v nichž strany plní funkci lehátka - mohou hrát pro děti nebo se opalovat dospělé.

3. Čerpadlo a filtr

Pokud je bazén malý, pak jej můžete naplnit vodou pomocí kbelíku a umyvadel, ale pokud je voda dostatečně velká a hluboká, lze ji naplnit podobným způsobem celý den. V tomto případě je žádoucí, aby souprava v bazénu obsahovala speciální čerpadlo pro čerpání vody. Nezapomeňte také, že je vždy lepší plavat v čisté vodě, takže při výběru čerpadla stojí za to dát model s filtrem. V bazénově vodě nejen že infuze, to bude ještě muset někdy sloučit. Kbelíky to docela nepohodlné, takže před nákupem, u prodejce se ujistěte, zda je ve vybraném výrobku vypouštěcí ventil, kde můžete vložit hadici a volně odtok vody.

4. Schodiště

V případě, že výška stran umyvadla přesáhne 1 metr, je třeba uvažovat o potřebě schodů. Koneckonců, v bazénu této výšky bude obtížné se dostat a vrátit se, zejména k dětem a starším lidem.

5. Příslušenství

V sadě k velkému nafukovacímu bazénu je často přidán a různé užitečné doplňky. To může být stan, který ochrání bazénovou vodu před prachem, hmyzem a padajícími suchými listy. Pytel pomůže, pokud bazén potřebuje chytit odpadky v něm. Speciální povlečení je pokrytopod dnem sníží potřebu vyrovnat přízemí pod bazénem.

Nafukovací nafukovací bazény

\ t

Je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru nafukovacího bazénu pro děti, protože musí splňovat nejvyšší požadavky na bezpečnost. Podobné produkty mají často malou velikost a hloubku. V takovém případě, pokud je dítě stále poměrně malé a nedosáhlo 1,5 roku, dětský nafukovací bazén by neměl být hlubší než 15 - 17 cm, pro spotřebitele ve věku 1,5 - 3 roky může být hloubka větší - až 50 cm, dobře a pro starší chlapce - do 70 cm

Základní kritéria pro výběr krásného a bezpečného bazénu pro dítě:

 • Nafukovací dno a boky. Úplně měkký design zajistí maximální ochranu dítěte, zejména proto, že děti milují skákání ve vodě - tvrdé dno může být plné traumatu. Výrobci bazénů to berou také v úvahu, proto jsou dětské nafukovací bazény se skluzavkou téměř vždy vybaveny nafukovacím dnem.
 • Stan. Přítomnost stanu umožní, aby dítě zůstalo v bazénu po dlouhou dobu i v horkém dni, kdy je vysoká pravděpodobnost slunečního svitu.
 • Světlé kreslení a design. Děti jsou příznivci všech světlých a zajímavých, proto si vybírají nafukovací bazén pro dítě, zapomínají na konzervativní styl a dávají pozor na něco neobvyklého. Pravděpodobně vaše dítě bude mít rád více než jednoduchou kulatou koupel a například nafukovací bazén se skluzavkou nebo vodní park.

Jak nainstalovat nafukovací bazén?

Chcete-li začít, musíte vybrat úroveň na grafu,pevné místo bez zkreslení. Od správné přípravy povrchu bude záviset na životnosti výrobku, takže s ním budete muset zacházet opatrně. Přípravek bude sestávat z odstranění všech ostrých a tvrdých předmětů - uzlů, kamenů, hrudek ze země. Je žádoucí dát na povrch hustou tkaninu (plátno) nebo speciální podložku pro umyvadlo, které lze prodávat v soupravě nebo samostatně.

Umístěním bazénu na vybrané místo je třeba pečlivě vyrovnat všechny záhyby filmu a začít pumpovat čerpadlem. Nafoukněte bazén nad normu by nemělo. Je třeba mít na paměti, že při zahřívání se vzduch rozpíná a v horkém dni může produkt prasknout.

Jak uchopit nafukovací bazén

V případě nevhodného využívání bazénu mohou jeho stěny prasknout. Není to hrozné, protože existují způsoby, jak rychle vyřešit propíchnutí.

Škody jsou někdy tak malé, že je vizuálně nemožné je najít. V tomto případě je nutné snížit nafouknutý produkt ve vodě a zjistit, kde vznikají bubliny. Bude to místo, které se má opravit.

Kompletní soubor do fondu zpravidla zahrnuje speciální opravu pro opravu. Pokud tomu tak nebylo, můžete si v obchodě koupit sadu na opravu autokamer. Nejdříve, použitím brusného papíru, pečlivě vyčistěte místo poškození, pak odstraňte fólii z náplasti a pevně přitiskněte k povrchu bazénu. Hodina je upnuta pomocí upínacího místa. Poté se svorka vyjme a bazén znovupřipraven k použití!

Viz článek na podobné téma

 • pro dezinfekci a čištění bazénů - speciální nářadí a nástroje
 • instalatérské v zemi, vlastníma rukama - jevištní zařízení a nuancí
 • Péče o rybníka - základní pravidla pro údržbu umělých nádrží
 • Jak držet chov ryb v umělých nádržích
 • Jak najít vodu pro studny a vybrat správné místo,
 • Vodní chaty s rukama - pokládání potrubí a montáž čerpací stanice