Nainstalujte pásku LED vlastními rukama.

Při instalaci LED pásky musíte splnit některé požadavky a pravidla, která zajistí dlouhou a bezchybnou funkci LED osvětlení. Proto se seznamte s našimi doporučeními a dodržujte je, jak je uvedeno níže.

Stuha LED, ve většině případů namontována ve výklencích stropu nebo stěn, ve speciální krabici, za stropní podložkou nebo plastovým rohem. Montážní a připojovací technika je stejná pro všechny případy. Doporučuji přečíst si náš článek o připojení LED pásů.

Obsah
 1. Základy instalace.
 2. Nejběžnější možnosti instalace:
 3. Doporučení pro instalaci:

Základy instalace.

LED proužek má na zadní straně lepivou vrstvu, takže ji rychle a snadno nalepte, ale neupínejte s nálepkou. Je možné držet pouze jednou, takže nejprve musíte připravit povrch stěny nebo stropu, který by měl být pevný, suchý a nízkotučný rozpouštědlo. Sádrokarton, beton, cihla atd. Doporučuje se odmastit, lopatu, vyčistit a dobít.

Pamatujte, že páska se bojí mechanických vlivů, takže povrch, který má být lepen, by měl být hladký a bez rušení, které by mohlo způsobit poškození tiskové pásky.

Při lepení je třeba se vyvarovat ohybu v okruhu více než 20 mm, jinak by došlo k jeho poškození. Stuhu odstřihněte pouze na určených místech pomocí speciálního označení přesně na štítcích.

Různé části LED pásky napotřebu lze snadno přivařit společně s polaritou, ale interval pájení nesmí být delší než 1 sekunda a teplota pájecího železa není vyšší než 260 stupňů Celsia.

Nejběžnější možnosti instalace:

 • Dvouúrovňové osvětlení stropu.Optimální vzdálenost mezi úrovněmi, jak ukázala praxe, by měla být asi 20 cm. Na druhé úrovni, plastový roh, na kterém (pod číslem 2 na obrázku) nebo na kterém (obr. 1) je páska připevněna tak, aby nebyla viditelná zespodu s hloubkou pokládky do 2-3 cm, což zachová intenzitu světla. Nedoporučoval bych instalovat diody LED ve směru na roh, ale raději je poslat na zadní stěnu výklenku (možnost 2 na obrázku). To bude ztráta jasu, ale tak budete mít dobré a rovnoměrné rozložení odraženého světla.
 • Montáž na strop, podstavec nebo plastovou rohovou montáž.Existují dvě možnosti instalace LED diod, jak je znázorněno na obrázku. Hlavní věc je, že vzdálenost od stropu ke stuze by neměla být menší než 2 cm. Optimálně - 10 sm. Mnozí tuto možnost používají, když je strop připraven!
 • Použití speciálních kovových profilů , které slouží jako ozdobné a dobré pouzdro pro lepení jedné nebo více pásek.
 • Nezapomeňte , že mezi páskou a nosným elektricky vodivým povrchem musí být instalován elektrický izolační materiál.

  Doporučení pro instalaci:

  • Zabraňte mechanickým účinkům na pásku (ostré ohyby, mechanický tlak jiných předmětů atd.)
  • Všimněte si, že pro každý typ LED pásu je vhodný pouze pro jeho speciální konektory a konektory.
  • Přípojky by neměly poškodit vodivé dráhy, které napájejí diody LED.
  • Pásky namontujte na hliníkový profil (pro odvod tepla) za omezených podmínek s omezenou ventilací.Přehřátí významně snižuje životnost diod LED.
  • Věnujte pozornost třídě IP na bezprašné bázi. Například IP 65 umožňuje instalaci i ve vodě.
  • Při montáži a vhodnosti pro budoucí opravy v budoucnu zohledněte. Zajistěte, jak se páječka na pásku a napájecí zdroje. Jak ukázala moje praxe, napájecí zdroje a pásky nejsou zřídka rozbité. A lidé to nepředvídají a instalují na zavěšený nebo napínací strop, což vylučuje možnost opravy bez částečné demontáže stropu.
  • Nedoporučuji zvýrazňovat lesklý strop, protože diody se v něm odrážejí jako v zrcadle, a navíc na lesk je jasně vidět prach.

  Pokud máte nějaké dotazy, doporučuje se, abyste si přečetli odděleně o připojení LED pásek, viz níže v komentářích.