Nápady pro návrh dětského pokoje (foto)

Design a design dětského pokoje má řadu funkcí. Opravy dítěte znamenají pro projektanta další odpovědnost, neboť jeho práce závisí na pohodlí bydlení a plném rozvoji dětí. Tento článek, připravený našimi autory, je určen pro ty, kteří chtějí změnit design dětského pokoje.

Na základě poskytnutých informací a části "Projektování fotografie dětského pokoje" budete moci, aniž byste byli profesionální designér, navigovat po složitosti uspořádání dětských pokojů a opravárenských prací v nich.

Obsah
  1. 1. Plánování dětského pokoje
  2. 2. Návrh interiéru dětí
  3. Návrh dětského pokoje (foto)
  4. 3. Osvětlení prostor pro děti
  5. 4. Vytvoření příznivé mikroklima

1. Plánování dětského pokoje

Plánování dítěte samozřejmě závisí na řadě faktorů: věku, zájmech dítěte, zvláštnostech jeho vývoje a zdraví atd. Proto se budeme zabývat pouze definováním principů. Prostor pro děti je rozdělen do 3 funkčních zón: 1) prostor pro odpočinek a spaní, 2) výcviková plocha a 3) zóna pro hry.

2. Návrh interiéru dětíRodiče jsou často tak dychtiví, aby se jejich děti stali nejsvětlejším a nejkrásnějším prostorem, který neodráží zájmy dítěte. Světlé růžové nebo modré stěny s kreslenými kresbami, báječnými postavami, stropem v oblacích se staly jakýmsi klišé. Nadměrné nasycení interiéruSvětlé prvky nejsou pro dítě škodlivé.

Dětští psychologové uvádějí, že v „vymalovaném“ pokoji se dítě cítí nepohodlně, není schopno se soustředit, roste vrtošivostí a nepozorností, vytváří rychlou vzrušení a poruchy spánku. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že vnímání barev u dětí a rodičů není stejné a to, co se vám líbí, není nutně vnímáno vaším dítětem. Dítě by proto mělo být spojeno s diskusí o budoucnosti interiéru, zejména pro děti ve školním věku a starší děti. Co lepší vybrat tapetu naleznete zde.Při výběru dokončovacích materiálů pro realizaci vybraného projektu mějte na paměti, že děti jsou hyperaktivní, takže materiály by měly minimalizovat možná zranění dětí. Například v dětských pokojích nenainstalujte posuvné podlahové krytiny, aby se vyloučila možnost pádu dětí do mobilních her. Většinou se instalují parkety nebo laminát, který doplňuje hrací plochu měkkým hypoalergenním kobercem. Geometrie a struktura stěn se také volí na základě principu maximální bezpečnosti.

Při návrhu dětského pokoje je žádoucí předvídat možnost transformace interiéru v procesu růstu dítěte. Dětský pokoj na prvním místě by měl být pohodlný a teprve pak moderní, moderní kreativní, atd. Nábytek je vybrán jako nejfunkčnější, odpovídající věku dětí, vyroben z ekologicky šetrných materiálů, které splňují bezpečnostní požadavky bez ostrých rohů.

Níže jsou uvedeny příklady návrhu dětského pokoje (fotografie) s harmonicky vybraným barevným schématem interiéru.

Design dětského pokoje (foto)

Velkou možností by bylo umístění v oddělené šatně pro děti, která by pojala nejen všechny věci pro děti, ale i hračky. Vestavěné skříně mají lepší kapacitu a výrazně šetří místo. Pro 2 děti žijící ve stejném pokoji můžete očekávat palandu s dřevěnými schodišti. Také velmi populární konstrukce pódií. Ve vybrané části místnosti je instalováno pódium (60-80 cm). Lůžko může jít pod něj, uvolňující prostor, na druhé straně, tam jsou pohodlné kroky pro zvedání na pódium sám, kde dítě pracoviště s malou knihovnu často pracuje. Moderní design dětských pokojů je zaměřen na racionální využití prostoru, maximální komfort a ergonomii interiéru.3. Osvětlení prostor pro děti

Další důležitou součástí designu dětského pokoje je osvětlení. Optického komfortu dítěte je dosaženo za řady podmínek:

  • úroveň osvětlení, spektrum osvětlení, směr a rozložení světla musí splňovat všechny normy a normy pro příznivý vývoj dětí;
  • volba světelných zařízení závisí také na barvě místnosti;
  • obecné osvětlení by mělo být doplněno místním osvětlenímsměrované zdroje světla (například stolní lampy v prostoru pro školení nebo nastavitelné osvětlení nad lůžkem).V současné době je na trhu s osvětlovacími zařízeními široká škála zapalovačů určených k osvětlení interiérů dětských obytných prostor. Je také důležité zajistit bezpečnost vašich dětí. Oprava a výměna kabeláže by měla zahrnovat instalaci zásuvek, vypínačů a zdrojů osvětlení ve výšce, která není přístupná malým dětem. V předškolních dětských pokojích jsou instalovány také speciální přístroje, které mohou při neúmyslném dotyku odkrytých částí vedení zakázat síť.

4. Vytvoření příznivé mikroklima

Je-li možné instalovat nastavitelné zdroje tepla, klimatizační zařízení a zařízení pro ozonizaci vzduchu, mělo by se to provést. Příznivé mikroklima je nezbytné pro zdraví dítěte. Ale nesnažte se. Topení a větrání by měly udržovat optimální vnitřní nastavení, neohřívat se nebo vytvářet průvan.