Nasekaná koupel

Štípaná vanamůže být postavena nezávisle. K tomu musíte mít potřebné nástroje, řezivo, stejně jako postupujte podle pokynů zkušených stavitelů.

Volba lesa

Je-li stavba vany vyrobena z kulatiny, pak se musíte obrátit na specializovanou firmu, která se tímto materiálem zabývá. Ani stojí za to se ptát obyčejných lesních prodejců, protože navzdory různorodosti výběru dřeva nemají potřebné suroviny. A pro log-house je nejlepším přístupem hrubá paluba.

Chcete-li vybrat správný stavební materiál, musíte znát všechna pravidla jeho práce. Takže je to nejlepší, když se kulatiny sklízejí při nízkých teplotách, jako v chladném období v lese minimální počet šťáv. Takový materiál schne rychleji a v budoucnu bude méně deformován.

Aby se však záznamy staly trvanlivější, stačí použít určitý kus polen, který má vyšší hustotu. Jedná se o hromádku, která začíná přímo od kořenů stromu a končí na místě, kde se začíná tvořit koruna. V této části paluby není dřevo pouze hustější, ale nemá mnoho inkluzí uzlů.

Při výběru dlážděné kostky je třeba věnovat pozornost jednomu důležitějšímu kritériu - chybě tvaru, zakřivení trupu. Není tedy nutné použít při práci protokolů, ve kterých je odchylka 1 cm pro každý záznam metru. A pokud je paluba dlouhá 6 metrů, zakřivení hlavně je 6 cm avíce, pak takový materiál chybí. Průměr deníku není při výběru stavebních materiálů menší. Pokud je ve spodní části kulatiny toto číslo 30 cm, a nahoře - 24 cm, je nejlepší tento materiál nepoužívat při stavbě lázně.

Samozřejmě mnozí vědí, že dřevo není neméně důležitým kritériem. Výhoda by měla být dána smrk, borovice. Na spodní koruně je nutné nechat modříny, protože jsou odolnější vůči vlhkosti než jiné materiály. Pokud není modřín, můžete si vybrat korunku z kombinace jedle a borovice. Ale můžete udělat i stavbu a jednu jedle, ale v tomto případě musí být strom důkladně impregnován antiseptickými roztoky.

Jakmile je les zakoupen, lze zahájit výstavbu. Ale pokud si přejete, můžete počkat, až se les vyschne, a pak můžete začít stavět. Bez ohledu na zvolenou možnost od začátku výstavby a až do chvíle, kdy přijde na parní lázeň, potrvá asi 1,5 roku. Tentokrát jde o sušení a smršťování materiálu. Profesionální stavitelé lázní doporučují nejprve důkladně osušit les, ale teprve pak postavit log. V tomto případě bude smrštění minimální. Aby bylo možné zajistit kvalitní vysušení, je nutné pod klenbu umístit kulatiny a na řadu se umístí každá řada materiálů. Po provedení podélného řezu se může vyhnout kroucení. 8 měsíců po zahájení sušení musí být špalík odstraněn a vyválcován, loupán a pakznovu umístit na své původní místo, kde zbytek času vyschne (6 měsíců). Po důkladném vysušení můžete bezpečně začít stavět protokol.

Jak postavit nasekanou koupel

Než začnete pracovat, musíte se zásobit všemi potřebnými nástroji. Značení kulatiny se provádí pomocí "rýže", což je něco jako školní kompas. Proveďte tento nástroj sami z ocelového drátu. Na obou stranách je drát ostřený a pak se ohýbá přesně uprostřed. Pro práci bylo pohodlné, drát je upevněn na rukojeti.

Pro odstranění zbytků dřeva z podélných drážek je zapotřebí dřevotříska. Kromě toho budou v práci zapotřebí následující nástroje: řetězové pily, chrámy, dřevěná kievanka, sekera, vrták. Každý z těchto nástrojů by měl být navržen tak, aby vykonával takovou práci. Například řetězová pila by měla mít průměrnou sílu, zaoblenou špičku a malou šířku.

Záznamy lze provádět jedním z následujících způsobů: norské, kanadské nebo ruské řízky. Pokud první dvě metody musí být profesionální stavitel, pak v druhém případě, s ruským kácení, bude schopen zvládnout i začínajícího mistra. Navíc začíná práce s nižší korunou. Aby se kulatiny lépe vyrovnávaly se základem, musí být na jednom okraji zředěny. Je nutné umístit hydroizolační vrstvu (ruberoid, tol) a poté na ni nalepit první polena. Příští pár logů je kolmý k prvnímu, po kterém dochází k "pohárovému" spojení. Mimochodem, "mísa" je elementární zámek spojení, kterýLze použít při montáži kulatiny z kulatého dřeva. Pro ni budete potřebovat nástroj "rýže", který se měří od konce protokolu. Jakmile je deník uložen, je nutné přesně položit drážku se sekerou. Je to rychlejší a jednodušší to pomocí řetězové pily.

Protokoly pro druhé háčkování musí být velmi tlusté, protože budou existovat řízky sexuálních zpoždění. V místech spojování polen se doporučuje použít lněné plátno, jehož jedna část je umístěna na spodní korunce a druhá na podélné drážce.

Aby byla celá konstrukce trvanlivější, je nutné spojit věnce s kulatinou a pro tento účel je nutné použít kulaté dřevěné nugety nebo hranaté háčky. Chcete-li ušetřit čas, musíte si vybrat žirafy, které jsou připraveny k prodeji v obchodech. Tesla potřebuje pouze vyvrtat otvor požadovaného průměru.

Sutinová lázeň , stejně jako všechny ostatní konstrukce, by měla mít střechu, která může být jednovrstvá nebo dvojitá. V hotové lázni můžete udělat vnitřní léčbu, ale obvykle bez ní. V žádném případě nemůžete používat barvy a laky. A protože kulatina kulatiny je velmi teplá, je možné bez dodatečné izolace. Pro dobrou ventilaci je nutné předvídat výstavbu několika malých oken.