Nastavitelné podlahy s vlastními rukama: překližka + polštář + základ na nastavitelných polenech

Nastavitelné podlahy s vlastními rukama: překližka + základ na nastavitelných zpožděních

Inovační způsoby vyrovnání povrchu jsou navrženy tak, aby optimalizovaly rychlost zpracování a snížily náklady na pracovní sílu. Dostatek mladých inovací - nastavitelné podlahy poskytují stavitelům a vlastníkům prostor velký počet technologických a spotřebitelských výhod. S jejich pomocí rychle, jednoduše, dokonale připraví hrubý povrch, nevyžaduje od umělce odborných dovedností.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výhody nastavitelných základů hrubování
 3. Dva typy nastavitelných konstrukcí
 4. Montáž podlahy s vyrovnávací překližkou
 5. Podlahová instalace s nastavitelným zpožděním
 6. Nezávislá výroba reguluje kotvu

Obsah

 • Výhody nastavitelných střešních základů
 • \ t
 • Dva typy nastavitelných konstrukcí
  • Montáž podlahy s vyrovnávací překližkou
  • Podlahová instalace s nastavitelným zpožděním
 • Nezávislá výroba reguluje kotvu

Univerzální konstrukce nastavitelných základů drsnosti se používají k uspořádání prostorů jakéhokoli místa určení, oblasti, konfigurace. Pro staré budovy s ne příliš spolehlivými stropy, pro lehké venkovské chaty ze dřeva nebo pěny vybavené touto technologií schopnost nezatěžovat podlahu multi-ton betonové vazby - bezchybná volba. U nově postavených nízkých stropů ji nelze snížitVýška prostoru není příliš příjemná.

Prakticky nastavitelná podlaha s užitečným technologickým prostorem

\ t

Výhody nastavitelných střešních základů

\ t

Konstrukčně progresivní vyrovnávací systémy podlahy představují tuhou hustou podlahu s mechanickými zařízeními, se kterými se provádí seřízení podlahy v horizontální rovině. Hlavní rysy této technologie:

 • Podlahové systémy s nastavovacími úpravami se montují za několik dní.
 • Silné nastavitelné podlahy mohou poprvé postavit ruce na podlahu přístroje.
 • Mezi hrubým povrchem a stropem je užitečná technologická mezera, která zvyšuje kvalitu izolace. V tomto prostoru je možné připravit komunikaci, dokončit izolaci pokládkou syntetického nebo minerálního ohřívače.
 • Podlahová plocha může být zvýšena až na 20 cm, aby se zmenšila tloušťka vyrovnávací vrstvy na 3 cm, je možné uspořádat víceúrovňovou podlahu s jedním nebo více pódiemi.
 • K základu z betonu nebo ze dřeva je pevné upevnění prvků vyrovnávacího systému.
 • Je možné upustit od substrátu, který se tradičně používá při pokládání parket a řady dalších druhů podlah. To je další ekonomická výhoda, která snižuje náklady na sex o téměř polovinu.
 • Po dokončení čisté suché instalace nastavitelných základen není třeba odkládat dokončení dokončovacích prací, například kvůli očekávání úplného dokončeníkalení potěru.

Mezi mezery může být umístěna další vrstva izolace

.

Věnujte pozornost! Podle ujištění zkušených zahraničních uživatelů, regulované podlahy slouží půl století víře a pravdě. Přítomnost ventilované dutiny navíc eliminuje pravděpodobnost předčasného "stárnutí" překrytí a v případě nouzových povodní netrpí podlaha.

Podlahy postavené na této technologii nebudou nepříjemně poškrábané, nebudou se plížit, jako je tomu u zastaralých úprav podlah zpožděním, které se provádějí pomocí odšroubovaných pilin nebo písku.

Bezchybně srovnávaný povrch lze zvednout na libovolnou úroveň

Progresivní systémy dodávané ze zahraničí a vyráběné tuzemskými podniky rozlišují jednu důležitou výhodu - dostupnou cenu, téměř jednu třetinu peněz investovaných do vyrovnání lze ušetřit tím, že se vzdají vazby cementu a písku.

Dva typy nastavitelných konstrukcí

Podle konstrukčních vlastností a specifičnosti aplikace jsou nastavitelné podlahy rozděleny do dvou odrůd:

1. Systémy skládající se z hustých pevných dřevotřískových desek, nastavitelných v horizontální rovině pomocí speciálních úprav z vysoce pevného plastu. Jsou instalovány v nových budovách, protože síla vyrovnávacích desek zvedá povrch podlahy do minimální výšky 3-5 cm. Navzdory malému množství technologického prostoru pod falešnými póly, můžete stále položit kabel a tenkýizolační materiál.

Nastavitelné systémy pro podlahy, vyrovnání s překližkou

\ t

2. Praktické podlahy na nastavitelných zpožděních, technologie pokládky je jako standardní zařízení vícevrstvého koláče s pruhy. Rozdíl spočívá v pevné fixaci prvků na betonové nebo dřevěné bázi a přesném nastavení vodorovných linií. Tento typ podlah slouží k uspořádání bytů ve starých budovách a domech s vysokým komfortem s plánovaným "podzemním" pokládáním komunikačních potrubí a kabelů.

Nastavitelná podlaha namontovaná na lanech

Jednou z hodnotných priorit údajů vyrovnávacích konstrukcí je spolehlivé upevnění celého systému na dřevěnou nebo betonovou základnu.

Přesněji řečeno, kotevní zařízení se závitem jsou pevně připevněna k základnímu materiálu, jehož otáčení kolem vlastní osy umožňuje zvýšit a snížit výšku úrovně hrubovací podlahy. Nastavitelné podpěry podlahy se snadno montují:

 • k dřevěným nosníkům překrytí pomocí šroubů;
 • k dutině uvnitř betonových desek k povrchu s betonovou vazbou s polypropylenovými ježky na cihly a beton;
 • na betonovou betonovou podlahu z monolitického základu s hřebíky.

Kotevní zařízení plní současně několik funkcí: přebírají část zátěže, která zajišťuje regulaci a silné spojení stropní konstrukce.

Montáž podlahy s vyrovnávací překližkou

Tento výrazný rysTechnologická varianta spočívá v tom, že šrouby jsou vloženy přímo do otvorů vyvrtaných do překližky, desek DSP nebo do sádrovláknité desky. Zde je pořadí prací:

 • na zadní straně, ve vyvrtaných otvorech, vložky objímek, jejichž vnitřní povrch nese závit, krok mezi otvory závisí na očekávaném zatížení;
 • pak v otvorech s pouzdry, otočte stojany na šrouby vyrobené z odolného polymeru;
 • Smontovaný prvek je instalován na stropě;
 • jsou provedeny šrouby upevnění k základnímu základu;
 • pomocí otáčení stojanů šroubů kolem osy je vodorovná rovina vyrovnána;
 • stoupá nad povrch šroubu;
 • pak se provede pokládání další vrstvy podlahy.

Důležité. Spoje mezi deskami první vrstvy podlahy by se neměly shodovat s umístěním spojů druhé vrstvy.

Pokládka překližky hrubá nastavitelná podlaha

Nad vyrovnaným povrchem se provádí stohování jakýchkoli typů povrchových vrstev.

Podlahová instalace s nastavitelným zpožděním

Oba typy vyrovnávacích systémů vyrábí společnost DTT: regulované podlahy dodávané do ní jsou úspěšné. V seznamu výrobků výrobce si můžete vybrat hotový systém pro jakoukoliv konstrukční výšku podlahy, bez ohledu na typ podkladu a materiál zvolený pro konečnou úpravu.

Společnost uvolňuje nivelační systémy se zpožděním a sníženou rotacíŠroubové regály.

 • kotevní šrouby těžkého polymeru jsou přišroubovány do závitových otvorů, které jsou k dispozici v drážkách;
 • zpoždění v kroku v závislosti na konstrukčních vlastnostech podlahy, jsou instalovány na stropě;
 • přes každou kotvu vyvrtat otvor v dřevěném trámu nebo v betonové hmotě, v přijatém otvoru kladivo hřebík-hřebík nebo šroub;
 • zarovnává, kontroluje jejich polohu hladinoměrem nebo laserovým zařízením;
 • přebytek plastových šroubů je odříznut, v horní části podlahy jsou položeny podlahy.

Montáž nastavitelného dna pro pokládku podlah

Sada připravená pro montáž konstrukcí se volí v závislosti na pevnosti plánované podlahové krytiny před pokládkou, vzdálenosti mezi zpožděním a úsekem nosníku, tloušťkou podlahy.

Nezávislá výroba reguluje kotvu

Znalost konstrukčních prvků může být v zásadě provedena oběma systémy vyrovnání. Koneckonců, ve stavebnictví můžete koupit všechny součásti: podlahy - tlusté překližky, sololit, dřevotřískové desky; kulatiny - obyčejné dřevěné trámy. Bude problematické kupovat pouze polymerní šrouby s velkým závitem. Můžete si však vytvořit vlastní kotvu pro regulované pohlaví.

Pro výrobu analogu regulačního zařízení potřebuje řemeslník:

 • bodovací kotva;
 • vlásenka;
 • pro dvě matice a podložky;
 • kovová deska.

Analogicky si můžete vytvořit regulační zařízení sami

Provede se vlásenkaFunkce je podporována šroubem, který se připevňuje k základové ploše pomocí upínací kotvy. Nosičem pro nosník bude kovová deska, připevněná k čepu šroubem a párem matic. Tento ořech bude regulován. K upevnění nosníku shora je zapotřebí další matice se šroubem. Aby horní matice neinterferovala s pokládkou dokončovacího materiálu, je zpoždění vytvořeno drážkou v zpoždění. Přebytek kolíku po vyříznutí.

Vyrobené vlastníma rukama nebo zakoupené ve stavebním obchodě vyrovnáváním nastavitelného systému výrazně sníží rozpočet oprav nebo dokončovacích prací v nové budově. Rychlé čištění umožní vyloučit špinavé a poměrně drahé procesy.