Nástroje pro malování

Mnozí z nás chtějí udělat opravu sami. Aby naše úsilí nebylo zbytečné, ale touha zachránit nebyla ještě větší hmotná investice, je třeba se seznámit s určitými principy a detaily procesu malování prostor. Především se jedná o barvicí nástroje. Níže je uveden seznam různých nástrojů a jejich vlastností, požadavků a atributů kvality. Studiem níže popsaného materiálu můžete snadno zvládnout úkoly a získat radost z konečného výsledku.

Obsah
 1. Příprava
 2. Příprava stěn
 3. Výběr štětce
 4. Definice jakosti
 5. Odrůdy malířských nástrojů
 6. Válec
 7. Teleskopické rukojeti pro válce
 8. Malířský polštář
 9. Použití tampón
 10. Využití hmoty
 11. Spreje na barvy nebo nástřiky barev
 12. Molární lepicí páska
 13. Některé další "vody" pro nástěnné malby

Příprava

Ve skutečnosti je malování stěn mnohem složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Za účelem dosažení požadovaného a kvalitativního výsledku je vhodné detailně sledovat technologii malby. Značný počet lidí věří, že první věc závisí na kvalitě a typu barvy. To je částečně tak, ale nezapomeňte na samotný proces malování a na speciální vybavení. Proces lakování zahrnuje dvě etapy. První etapou je předběžná příprava stěn místnosti,a druhá je přímá aplikace nátěru. Před nátěrem nátěru je nutné opatřit speciálními vysoce kvalitními nástroji, které ušetří čas, usnadní práci a dosáhnou požadovaného výsledku.

Příprava stěn

Je nutné začít malovat z předběžné přípravy stěn. Během této fáze musíte odstranit zbytky staré barvy, tapety a další nepotřebné prvky. Poté vyrovnejte povrch a, pokud jsou přítomny, trhliny. Pokud se vyskytují drsné plochy, upravte je. Všechny tyto kroky pomohou zabránit rozpuštění zbytků pod novým nátěrem, jakož i zhoršení konečného výsledku a vzniku nerovností. Ze všeho výše uvedeného určitě nebudete mít jeden nebo více nástrojů.

Výběr štětce

\ t

Volba zařízení pro nástěnnou malbu závisí na práci, kterou potřebujete provést, stejně jako na typu barvy, kterou budete používat. Mějte prosím na paměti, že při výběru kartáče byste neměli šetřit, jinak může být konečný výsledek mnohem horší, než jste očekávali. V naší době existuje obrovský sortiment různých kartáčů - jak z přírodních vlasů, tak z umělých vláken. Při použití nátěrových hmot na bázi alkydů nebo nátěrů můžete použít jakýkoliv typ štětce. Při použití smaltovaných barev se nejlépe hodí kartáče z přírodních štětin. Kartáče z umělých vlasů jsou nejvhodnější při použití latexových barev. To je dáno tím, že se vyznačují zachováním jejich tvaru a pružnosti. Navíc to neovlivňujena pozici kartáče bez ohledu na množství vody v nátěru. Štětce vyrobené z polyesterových vláken jsou poměrně drahé, ale svou hodnotu ospravedlňují po mnoho let používání.

Kromě materiálu, z něhož jsou vyrobeny kartáče, je rovněž nezbytné určit velikost kartáče. Velikost štětce závisí na ploše povrchu, kterou budete malovat. Pokud budete malovat vnější stěny, pak přijde s dokonalým kartáčem o šířce 100 mm. Pokud budete potřebovat malovat rohy uvnitř i vně místnosti, použijte štětec o šířce 50 mm a trapné hrany. Pokud chcete zpracovat dekorativní detaily, použijte štětec široký od 30 mm do 60 mm. Chcete-li malovat sokly a okenní rámy, nejlepší budete moci pomoci, jsou řezané šikmo kartáče, šířka od 30 mm do 60 mm. Pro malování interiéru a stropu použijte štětce, jejichž délka je od 75 mm do 100 mm.

Definice jakosti

\ t

Je důležité věnovat pozornost štětinám kartáče. Dodávají se s rozdělenými konci, takže je povrch hladký. Navíc je poměrně pružný - je jednodušší se vrátit do původní podoby. Můžete také použít kartáč, jehož štětiny jsou delší ve středu účesu kolem okrajů. Pomůže vám snadno ovládat distribuci barev. Délka kartáče by měla být větší než 1,5 násobek šířky. Každý si může ověřit kvalitu štětiny. K tomu je třeba jednoduše tahat štětiny bez námahy. V kartáčku, který je dělán špatně, štětiny často padají, který vede k krátkotrvající službě. Štětcevíce kvalitativní, s řádným skladováním, bude sloužit mnohem více.

Odrůdy malířských nástrojů

\ t

Válec

Pro velké plochy, jako jsou stropy a stěny, je nejlepší použít takový nástroj jako válec. To usnadní a urychlí proces. Lze jej použít na hrubé povrchy, například beton a omítky. Stejně jako všechny nástroje má válec také své nevýhody. Pro ně je například obtížné malovat úzké a malé povrchy. Stejně jako kartáče mají válce také různé typy materiálů, z nichž vyrábějí. Pro aplikaci latexové barvy by měl být válec vyroben ze syntetického materiálu. Z přírodního vláknového válce se používá pro olejové a alkydové barvy. Věnujte pozornost délce vlasového válce, protože je také odlišný. Nejlepší je použít váleček s krátkým zdřímnutím pro hladké povrchy a pro drsný povrch vám pomůže váleček s dlouhým zdřímnutím. Pokud potřebujete nátěr suché omítky, dřeva nebo kovu, budete potřebovat válec, délka piloty je 5 mm. Máte-li porézní betonové stěny nebo neošetřené dřevo, je lepší, aby se hromada delší - asi 15-20 mm. Pro velmi hrubé omítky, betonové bloky nebo cihly použijte válečky, délka piloty je 25-30mm. Pokud mluvíme o dosažení požadovaného výsledku, pak byste neměli šetřit na kvalitním válečku. V opačném případě riskujete vidět natřené stěny vily z válce. Kromě toho bude vaše spotřeba energie při použití vysoce kvalitního válečku mnohem menší, což činí proces lakování vícepěkný Chcete-li si vybrat kvalitní válec, v první řadě, podívejte se na cenu. Čím dražší, tím lépe! Dalším krokem zkoušky bude stlačení válce. Kdyby rychle vzal primární formu, pak si ji vezměte bez přemýšlení.

Teleskopické rukojeti pro válce

\ t

Tato rukojeť se používá k malování stropů nebo v případě vysokých zdí. Je vyrobena ze slitiny hliníku. Je to lehké, takže tento nástroj není problém. Má závitové spojení, které je upevněno speciálním adaptérem. S tímto adaptérem upevňuje teleskopická rukojeť válečkový zvon.

Lakovací polštář

\ t

Dalším snadno použitelným nástěnným malířským nástrojem je molární polštář. Je pravda, že se nepoužívá často, ale přesto to stručně popíšeme.

Polštář je v podstatě obdélníkový kus látky, který má krátké zdřímnutí. Tento kus je nalepen na houbu a připevněn ke speciální rukojeti. Za prvé, polštář klesne do kbelíku na několik sekund a impregnuje barvou. Pak by měl být pevně přitlačen k povrchu, který je natřený a se snahou pohybovat správným směrem. Tak se barva aplikuje na zeď.

Použití tamponů

\ t

Tampony by se měly používat při malování na místech, která nejsou k dispozici pro kartáč nebo váleček. Pouze pomocí tamponu můžete malovat rohy a spoje. Malování stěn nebo stropů není žádoucí, protože mohou existovat zbytky nebo nerovnosti. Prakticky všechny tampony jsou vyrobeny z mohair nebo pěnového polyesteru, takže mohou být použity s jakýmkoliv druhembarvy, bez ohledu na jejich složení. Pokud je váš tampon opotřebovaný nebo poškozený, je nejlepší ho vyhodit a koupit nový.

Použití látky

Pokud chcete ozdobit své stěny různými dekorativními efekty, je nejlepší použít materiál s ní. Chcete-li získat vzor z pruhů můžete zabalit válec a roll to přes malované zdi. Můžete získat obrovské množství výkresů. Toho lze dosáhnout použitím různých typů tkanin. Často se pro tento účel používají gáza, pytlovina, hadry, tyl nebo krajky. Před použitím látky k získání obrázku je nutné se ujistit, že je čistá a vlákna z ní nevypadají. Stále existuje způsob, jak dosáhnout jasnějšího obrazu. Chcete-li to provést, musíte rozdrtit tkaninu, spíše než stáhnout.

Nátěrová hmota nebo stříkací barva

Pokud potřebujete natřít velkou plochu, ale na to není čas, měli byste použít nástřik barvy. Šetří vám čas. Nevýhodou tohoto malířského nástroje je větší množství nátěru než při použití štětce nebo válečku. Existují dva typy tohoto typu malířského nástroje. První je obyčejná. Pracuje na úkor stlačeného vzduchu. Druhá je zase bezvzduchová. Nanáší povrchy bez vzduchového rušení. Pokud nemáte zkušenosti s použitím nástřiku, je nejlepší použít bezvzduchovou stříkací pistoli. V opačném případě riskujete špatné výsledky vaší práce. Pokud pracujete v interiéru, je nejlepší se vyzbrojitpřenosný elektrický sprej. Pro práci v exteriéru a na velkých plochách použijte benzínový postřikovač na kolech. Postřikovač se týká elektrických spotřebičů, proto musí být jeho provoz v souladu s pokyny výrobce. Nezapomeňte také na bezpečnostní prvky. Konkrétně - nemůžete sprej na lidi a zvířata.
Color Spot - Toto zařízení je určeno pro nátěry povrchů nátěrových hmot a laků. Nejoblíbenější je tzv. Pneumatický postřikovač. Princip činnosti: Ke stříkání barviva se používá plynový sprej nebo stlačený vzduch. Všechny tyto moderní modely umožňují řídit a regulovat výrobní parametry: výkon hlavy, proudy nátěru, objem plynu ve směsi a některé další.

. Elektrické stříkací kabiny jsou považovány za přesnější a produktivnější zařízení.

Molar lepicí páska

\ t

Pokud se předpokládá, že stěna je natřena v různých barvách nebo sektorech, je vhodné lepit molární pásku. Dokonale chrání povrch, který hraničí s již natřeným povrchem.

Některé další "vody" pro nástěnné malby

\ t

Aby bylo možné barvu snadno a rychle projít, je žádoucí mít s sebou nějaké další pomůcky: škrabky, špachtle, stříkací pistoli, parní čistič (pomocí kterého jsou staré tapety odstraněny). Můžete si také koupit stavební vysoušeč vlasů se speciálními tryskami.

Také budou potřeba každodenní věci: houby, látky, kbelíky. Ujistěte se, že používáte rukavice a obličejové masky (můžete použít antimikrobiální síťovinu -pozastaví barvy).

Všechny nástroje jsou lépe připraveny předem a udržovány v ruce, takže proces malování stěn bude účinný a nemusíte se od případu rozptylovat při hledání jakýchkoli maličkostí.