Natírání podlahy: vlastnosti práce s dřevěnými, betonovými a pod základovými deskami

Zbarvení podlahy: vlastnosti práce s dřevěnou, betonovou a pod základnou

Pokud se rozhodnete postavit dům nebo opravit existující strukturu, bez vnitřní dokončovací práce nemůže udělat bez. V tomto případě chybí malé podrobnosti, jak víte, a na podlahu jsou kladeny zvláštní požadavky. Povrch můžete pokrýt jedním z moderních podlahových krytin. Můžete si udělat všechny známé parkety. Nejčastěji se nacházela podlaha přirozeného stromu. Proto je podlahová malba stále aktuálním tématem.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč a proč natíráme podlahu?
 3. Vlastnosti zbarvení různých typů důvodů
 4. Dřevěné podlahy
 5. Betonová podlaha
 6. Dřevotřískové desky
 7. Co je nejdůležitější věc na zbarvení podlahy?

Obsah

 • Proč a proč natíráme podlahu?
 • Vlastnosti zbarvení různých typů pozemků
  • Dřevěné podlahy
  • Betonová podlaha
  • \ t
  • Dřevotřískové desky (dřevotřískové desky)
 • Co je nejdůležitější při malování podlahy?

Proč a proč natíráme podlahu?

Za prvé, je to hygienické. Za druhé - prakticky a esteticky. To je zdaleka nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak zajistit podlahovou plochu nezbytnou pro barevné schéma, harmonicky kombinované s celkovým designem interiéru. A pak zbarvení zůstane dodnes nejpřístupnějším způsobem povrchové úpravy, navíc velmi účinné. Koneckonců, pro malování stačí koupit barvupožadovaná barva a účel, váleček a štětec.

Účinné barvení podlahy se provádí válečkem

.

Vlastnosti zbarvení různých druhů pozemků

\ t

Dřevěné podlahy

\ t

Krajané nepochybně upřednostňují dřevěné obarvené mosty. To je přinejmenším hospodárné. Proto je populární barvení podlahy v zemi. Chráněná horní vrstva dřeva se nebojí způsobit menší škody. Vrstva nátěru chrání dřevěný povrch před účinky vlhkosti, poškozením dřevními škůdci.

Ekologicky čistý strom je nepostradatelným materiálem pro podlahy v dětském pokoji. Když dítě vyrůstá, můľe být můstek přemalován a mění celkový vzhled místnosti.

Důležité! Barva na podlahu je zakoupena v závislosti na typu dřeva. Existuje několik druhů: nátěrový olej připravený k přímému použití na bázi maziv, olej-fenol, alkyd, emaily na bázi polyurethanů a pryskyřic melaminových pryskyřic atd.

Malování dřevěné podlahy může být zajímavé a krásné

Jakékoliv zbarvení dřevěné podlahy se skládá z několika fází:

 • Příprava povrchu spočívá v předběžném praní mýdlovým roztokem a sušení. V případě úpravy předem natřeného povlaku se staré vrstvy odstraní špachtlí;
 • základ je na bázi nebo je potažen mazivem. Vyschne pár dní a skvrny poprvé. Po úplném vysušení se tento nátěr nanese nátěrem. Pak musí mosty státdo týdne, po kterém se můžete projít kolem nich.
 • k ochraně lakované podlahy před otřením, což jí dodává osvěžující lesk, natřené podlahy jsou natřeny, nanášeny, obvykle ve dvou vrstvách;
 • Po dokončení práce se připravená půda promyje horkou vodou, ne však dříve než po 12 hodinách. Tímto způsobem se odstraní stopy sušení.

Nezapomeňte! Aby se zabránilo rozvodu, barva v nádobě by měla být neustále míchána.

Betonová podlaha

\ t

Betonové podlahy - trvanlivé a trvanlivé, mají vlastní specifičnost nanášení nátěrové vrstvy. Příprava povrchu pro dokončovací práce vyžaduje provedení vysoce kvalitní hydroizolace potěru, předpevnění povrchu a poprášení betonu. Pomocí detergentů se odstraní všechny skvrny a stopy paliva a maziv, asfaltu, prachu, betonové strouhanky atd. V tomto případě by voda neměla na povrchu tvořit kaluže.

Profesionální betonové podlahy

Věnujte pozornost! Je nutné odolat požadavkům na režim teploty a vlhkosti: teplota povrchu ošetřeného betonu by neměla být nižší než 5 ° C, jeho teplota vzduchu by neměla klesnout pod 10 ° C a hodnota relativní vlhkosti - nepřesahuje 80%.

Aspekty, jako je vyrovnání podlahy a odstraňování trhlin, plochy s tmelem, by měly být vzaty v úvahu při výběru barvy: musí mít přilnavost ke specifickému typu tmelu. Tvrdidlo se zavádí bezprostředně před použitímkontinuální míchání. Barvení se provádí do 4 hodin. V tomto případě je suchý betonový povrch před předběžným nátěrem mírně zvlhčen.

Další nátěry betonové podlahy lze provádět štětcem, válečkem nebo stříkáním. V případě potřeby se druhá vrstva tónu aplikuje nejdříve jeden den po prvním ošetření.

Důležité! Bez ohledu na konkrétní barvu pro betonový základ, který jste nepoužili (akryl, epoxid, polyuretan), byste měli vždy řádně pracovat podle pořadí. V opačném případě se povrch praskne a rozpadne.

Optimální parametry mikroklima pro sušení betonového základu jsou teplota vzduchu v místnosti. Hodnota relativní vlhkosti by měla být v rozmezí 70-80%. Za takových podmínek „vykořisťujte“ podlahu při chůzi za den a vystavte ji značnému mechanickému zatížení - po 72 hodinách.

Dřevotřískové desky (dřevotřískové desky)

Dřevěné dřevotřískové desky (dřevotřískové desky) jsou dalším typem materiálu, z něhož se získává levná teplá podlaha. Jak víte, desky se bojí vody: bobtnají, narušuje se celistvost povrchu. Obvykle se barvení podlahy dřevotřískovou deskou provádí obvyklým sexuálním nátěrem ve dvou vrstvách. Předběžná příprava předpokládá jednorázové ošetření sušícím olejem. Před lakováním nebo lakováním je podlaha také založena na oxalomu.

Jaká je nejdůležitější věc při zbarvení podlahy?

Nejdůležitější je zapamatovat si:

 • Při provádění nátěru je třeba vzít v úvahu materiál, ze kterého se nátěr zhotovuje.
 • Proveďte postupně všechny přípravné práce.
 • Použijte nátěr na konkrétní materiál v souladu s návodem k použití.
 • Pamatujte, že dříve nenatřené nátěry by měly být pokryty rolkou nejméně dvakrát.
 • Dodržujte teplotu a vlhkost v místnosti.
 • Efektivní malba na velké ploše

  Pokud budou dodržena všechna doporučení, bude barva podlahy vysoká a trvanlivá. Dřevěná podlaha potěší krásu a pohodlí.