Naučte se dělat "teplou podložku" nebo jak uspořádat evropský systém vytápění?

Naučte se, jak vytvořit "teplou podložku" nebo jak uspořádat evropský systém vytápění?

V létě se již dlouho upouští, kdy při individuálním ohřevu se jedná pouze o těžkopádný systém s vodou jako chladivem. Technický proces přispěl k realizaci inovačního vývoje v mnoha průmyslových odvětvích. Moderní trh dnes nabízí obrovský výběr zařízení a systémů zaměřených na nejefektivnější řešení problémů spojených s uspořádáním bydlení. Topný systém může mít zejména několik variant. Mezi nejnovější trendy v oblasti vytápění domácností můžete bezpečně zavolat na teplý sokl. Tato technologie k nám přišla poměrně nedávno z Evropy, kde ji úspěšně využívají asi dvě desetiletí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Princip fungování takového systému vytápění
 3. Varianta # 1 - Elektrický systém
 4. Varianta č. 2 - vodní systém

Obsah

 • Provoz takového systému vytápění
  • Varianta # 1 - Elektrický systém
  • Varianta č. 2 - vodní systém

  Pokud řeknete jednoduše, pak pod teplou podložkou máte na mysli topné zařízení o šířce 6 cm a výšce od podlahy asi 14-16 cm. Je namontován na stěnách po obvodu místnosti na soklu. Konstrukční schéma teplého soklu zahrnuje topný modul pro výměnu tepla, který se skládá ze 2 měděných trubek. Tyto trubky jsou hoblované lamely. Celý systém je skryt ve vnější skládací hliníkové krabičce. V závislosti na způsobu vytápěnímodul, soklový topný systém může být vodní nebo elektrický.

  Provoz takového systému vytápění

  Provoz systému "teplého soklu" je založen na účinku "lepení" teplého vzduchu na stěny místnosti. V tomto případě proudění vzduchu pomalu stoupá podél povrchů stěn a dodává jim teplo. Externě na stěnách a oknech se vytváří tepelná clona, ​​která zabraňuje odvodu tepla z místnosti.

  Pozor! Již z vyhřívaných stěn vyzařovaná tepelná energie, která je přenášena na jiné objekty a povrchy: nábytek, podlaha, strop. A vzduch v procesu se podruhé zahřívá z objektů.

  Výsledkem je, že rovnoměrné rozložení tepla ve výšce a obvodu místnosti a nedostatek aktivní konvekce poskytují člověku mimořádně pohodlné mikroklima. Chcete-li si vybrat a pak namontovat teplou základní desku vlastníma rukama, musíte znát funkční vlastnosti jak vody, tak elektrické variace.

  Varianta # 1 - Elektrický systém

  Probíhají přípravné práce na přípravě závěrů pro další propojení systému. Elektrická teplá podlahová deska se zpravidla montuje ve dvou stupních:

  • První etapa. Od napájení k místu připojení servopohonů a termostatů položených elektrickým kabelem. Technické metody provádění těchto prací musí být zváženy a vypočteny i při počátečním návrhu. Při pokládání komunikací je třeba věnovat zvláštní pozornost správné instalaci trubek a propojení technických zařízení. Je to nutnéjasně dodržovat všechna doporučení a pokyny výrobců systému, protože po dokončení cementové pasty a po dokončení dokončovacích prací bude fyzicky nemožné odstranit závady. K místům připojení termostatů a stanů je položen napájecí kabel 220 V.
  • Druhá etapa. Po dokončení všech dokončovacích prací, podlah a stěn, stejně jako instalace všech konstrukčních prvků teplého soklu, jsou provedena následující opatření: měření izolačního odporu; napájení; nastavení termostatu.

  Varianta č. 2 - vodní systém

  Nejprve se z kolektoru pokládá plastové potrubí k sedadlům podstavce. Ve druhé etapě jsou prováděny následující práce:

  • instalace prvků topného systému;
  • připojení topných modulů k předem stanoveným závěrům;
  • lisování;
  • vyvažování kontur;
  • nastavení automatizace;
  • opatření pro zahájení a přizpůsobení.

  Důležité! V procesu instalace systému s vodou teplého podstavce jsou topné moduly propojeny tlakovými maticemi, které jsou speciálně určeny pro měděné trubky nebo pájení mědi. Vlastní měděná trubka se vyznačuje vnějším průměrem 13 mm a vnitřním průměrem 11 mm.

  Plně vybavená vložka na teplou vodu

  Instalace tohoto moderního topného systému je velmi jednoduchá

  .

  Stejně jako všechny promyšlené v našich životech je design teplého soklu velmi jednoduchý. Stojí za to jen ukázat trochu trpělivosti apozornosti ve studiu teoretických aspektů. A bez zvláštního problému bude tento topný systém instalován i osobou, která nemá speciální vzdělání. Doufáme, že čas strávený na našich stránkách strávíte s výhodami.