Naučte se plést pro začátečníky s fotografiemi a videy

Obsah:

 • Jehlice
 • \ t
 • Jak podpořit velikost pletacích jehel a co se stane s přízí
  • Jak vybrat velikost pletacích jehel
  • Druhy příze
  • \ t
 • Začátek pletení
 • \ t
  • Hlavní typy jehlic a pletacích jehel
  • \ t
  • Pletací vzory a jejich čtení
  • Jehlice dokončovací
  • \ t

   Jak se naučit plést pletací jehlici

   V dnešní době získává pletení na popularitě hybnou sílu. A to není překvapující, protože díky takovému pletení můžete dělat mnoho různých a krásných věcí. Mohou to být různé druhy oblečení nebo oblečení pro jakoukoli roční dobu. Chcete-li zvládnout pletací jehlice, to není obtížný úkol, hlavní věc je, že máte touhu a touhu naučit se něco nového.

   Než začnete vytvářet vlastní produkty, musíte získat odpovědi na nejdůležitější otázky pro začátečníky:

   • jaké nástroje by měly být zakoupeny pro plátna a jak je používat.
   • jak začít pletení správně?
   • jak se naučit číst a rozebírat obvody?
   • Jaké druhy pletacích jehel existují?
   • jak správně dokončit plátno?
   Obsah
  1. Nástroje používané pro pletací jehlice
  2. Jak podpořit velikost pletacích jehel a jaká je příze
  3. Jak vybrat velikost pletacích jehel
  4. Druhy příze
  5. Začátek pletení
  6. Hlavní typy jehlic a pletacích jehel
  7. Vzory pletení a jejich čtení
  8. dokončovací pletací jehlice
  9. \ t

  Jehlice na pletení

  \ t

  Ještě před dlouhou dobou řemeslníci používali různé pletací nástroje. Od té doby se nic nezměnilo, až na to, že pletací jehly byly mírně vylepšeny. Pro všechny dívky, které se chtějí naučit plést, existuje mnoho pohodlných základních i pomocných pletacích jehel. A musíte o nich vědět více. Podívejme se na všechno zvlášť:

  Druhy pletacích jehel

  \ t
 • Jehlice z obyčejného pletení . Tento nástroj je vyroben z lehkých materiálů. Mají různou tloušťku a délku. Tyto pletací jehlice lze použít téměř v každém pletení, s výjimkou kruhového. Pokud uděláte velké plátno, pak může být na jednom konci jehla s hrotem. S takovými pletacími jehlicemi nemusíte mít pocit, že smyčky mohou padat nebo klesat.Hřeby pro pletení copů a popruhů . Tento nástroj existuje speciálně pro pletení pleteninového prvku nebo přesněji pro usnadnění průniku smyček při pletení. Tyto pletací jehlice mají neobvyklý tvar, vypadají jako obyčejné pletací jehlice, které jsou mírně ohnuté uprostřed. Velikost tohoto nástroje je obvykle 2,5 až 4 mm.
 • Jehlice kruhového pletení . Mají také různé průměry, ale liší se od obvyklého vzhledu. Délka těchto jehlic obvykle není příliš velká, speciální lešení je připevněno ke koncům, vlasce jsou buď kovové nebo plastové. Obvykle, když se pletete v kruhu nebo máte hadřík s velkou sadou smyček, pak si vezměte kruhové pletací jehlice. Prostěpletací jehlice lze použít, když uděláte nějaké vzory díky skutečnosti, že můžete plést v přímém a zpětném spreji, například, pokud vzor vyžaduje dva osobní a dva vintage řádky.
 • Jehlice na pletení punčochového zboží . V sadě musíte mít pět kusů těchto pletacích jehel. Tyto pletací jehlice jsou nezbytné pro pletení v kruhu takové věci, jako jsou svetry na krk, ponožky, oblečení, raglány, rukavice, rukavice a tak dále. Obvykle je výrobek umístěn na 4 pletacích jehlicích a pátý je nutný pro vytvoření smyček, které jsou na jedné ze čtyř pletacích jehel. S pomocí punčochy můžete udělat to samé bez švů.
 • Jehla . Jehla je potřebná k šití jednotlivých částí. Mistři obvykle berou velkou cikánku s velkou oční bulvou, takže přes ni lze snadno zatlačit nit.
 • Označovací spona . Pomocí tohoto nástroje můžete řídit počet smyček a řádků, nebo když potřebujete označit místo na produktu.
 • vlásenka . Pokud potřebujete ponechat určitý počet smyček, které nejsou připojeny, pak vám pin pomůže. Chcete-li to provést, stačí na to hodit smyčky, ale pak by měl být vlásenka dlouhá asi 10 cm nebo více.
 • Jak podpořit velikost pletacích jehel a jaká je příze

  Aby výrobky dobře vycházely, musíte vědět, jak správně vybrat nitě a velikost jehel, protože to je faktor, který ovlivňuje budoucí tkaninu.

  Jak vybrat velikost pletacích jehel

  Každá pletací jehla má své vlastní číslo bez ohledu na účel. Někdy to ovlivňuje nejen nabalení, ale také na samotnou pletací jehlu, protože bez ní se můžete nechtěně zmást. Počet pletacích jehel má velikost svého průměru. Mezi jehlicemi je více než deset místností.

  Velikosti jehel

  Jak nám říkají pravidla. Otáčení by mělo být dvakrát tak silné jako zvolené pásmo. Ale protože technika pletení pro každého člověka je jeho vlastní, pak by to mělo být vybráno individuálně. Pro ty dívky, které pletené smyčky s rukama více volně, dokonale zapadají pletací jehlice 1,5 krát silnější než příze, a ti, kteří pletené těsné můžete koupit své pletací jehlice 2,5 krát více než nitě.

  Aby byla guma elastická a elastická, je nutné vzít přístroj se stejným průměrem jako příze nebo 1,5krát silnější.

  Takže pokud se rozhodnete splétat prolamované, letní a lehké věci, pak si vyberte tenké pletení s čísly 1 a 2. Pokud jsou věci a samotné vlákno více husté a vytvořené v několika sestavách, pak ideální volbou pro pletení je průměr 2,5 -3 sm třetí číslo přístroje a výše, vhodné pro věci objemné a husté, ve kterých je tlustá nit. Takové pletací jehlice jsou vhodné pro pletení klobouků, bund, vesty, svetrů, kabátů a bund.

  Druhy příze

  \ t

  Příze

  Bavlna . Bavlna může plést jakýkoliv vzor, ​​a to dokonce dopadá velmi krásné.

  Moherje vyroben z vlny a vypadá jako nadýchaná příze. Z mohair, aby zimní teplé věci.

  Fantastická příze . Jinak se také nazývá melanžová příze. Skládá se z umělých a přírodníchvláknaMelangemůže mít jiný tvar, jako je bota nebo nálepka.

  Brilliant . Zahrnuje směs jakékoliv příze a viskózy nebo akrylu.

  Tvarovaná příze . V tomto závitu se smísí vlákna, která se liší nejen barvou, ale i kvalitou, jsou vyráběna speciální technologií.

  Woolly . Tato příze sestává z ovčí vlny. Lze použít pro vícebarevné, hladké nebo reliéfní vzory.

  Když si vyberete přízi a pletení je třeba věnovat pozornost:

  • Je nejlepší vybrat ty, které jsou lehčí, pak vaše ruce nebudou unaveny z jejich závažnosti.
  • Na pletacích jehlicích by neměla být žádná drsnost.
  • Při výběru nitě musíte být velmi opatrní. Vlákno by mělo mít pevnou barvu nebo související věci budou ležet. Stejně tak musí mít nit ještě jednu vlastnost, musí být elastická, kvalitativní a trvanlivá. Pak to pomůže uchovat plátno po dlouhou dobu a nebude deformováno. Někdy může být závit v kouli nerovnoměrný, to znamená, že má různý průměr na různých místech. Kvůli tomuto pletenému výrobku se může ukázat jako nepřesné a ošklivé. S takovou přízí lze pracovat pouze tehdy, když uděláte reliéfní kresby, takže nejsou žádné nesrovnalosti a můžete je proměnit v výhody.
  • Špičky v pletacích jehlcích by neměly být příliš ostré, aby se o ně neskousaly, ale hloupé konce by neměly být stejné. Pak je to jen pletení, aby se stala skutečnou moukou. V prvním případě si jen zraníte všechny ruce, a ve druhém budete obtížné chytitpletací jehly
  • Při výběru pletacích jehel je třeba se také podívat na jejich výrobní materiál. Například bambusové jehlice jsou velmi nepříjemné, mají krátký život a jsou velmi křehké. Pokud pletete lehké věci, pak se hliníkové jehly nevejdou, protože na plátně mohou zanechat tmavé skvrny. Ocelové pletací jehlice jsou těžké, ale jsou považovány za praktické.
  • Pokud je příze velmi zkreslená, pak není nutné, aby si pletací jehlice brala, protože obraz bude také deformován, stejně jako samotný výrobek.
  • Pokud chcete správně vypočítat počet požadovaných vláken, měli byste nejen znát model a velikost, ale také obrázek. Koneckonců, hustší viskóza, takže budete potřebovat více materiálu pro hadřík.
  • Počet vláken by neměl být považován za počet míčků, ale musíme se podívat na hmotnost, protože v různých firmách ne vždy mají stejnou velikost.
  • na etiketě vidíte délku nitě, obvykle je označena čísly, která zapisují počet metrů nitě na gram své váhy. Čím silnější je nit, tím menší je číslo. Pokud na štítku vidíte zlomkové číslo, číslo závitu vám řekne o průměru a počtu nití, které vytvořily přízi.
  • Aby nedošlo k opětovnému spuštění, musíte si vzít trochu více příze, než počítáte.

  Zahajovací jehlice

  \ t

  Pokud se rozhodnete naučit se plést jehlou a poprvé si tento nástroj vzal do rukou, musíte znát techniku ​​správného uspořádání nitě a jehel, stejně jako vědět, jak správně naprogramovat počáteční smyčky. Pro sadu smyček je to možnéPoužijte jednu z následujících metod. První metoda je vhodná pro hlavní sadu, druhá cesta je nutná, když je nutné odstranit plátno nebo vytočit další smyčky:

  1 hlavní metoda . Na těchto dvou pletacích potřebách k vytočení smyček je nutné zajistit, aby při smyčkách nebyly smyčky příliš napnuté a bylo by možné spolehlivě dát další smyčky. V levé ruce, musíte vzít pletací jehlice, a zároveň je třeba držet je trochu nad začátkem tří prstů: index, velké a střední. Na velkém a ukazováčku levé ruky je třeba hodit nit tak, aby ukazováček měl svůj konec a vcházel do dlaně, a druhý konec, který se pohybuje od spleje, zalomí palec a jde do dlaně, ostatní prsty ruky by měly držet konce nitě. Když správně navléknete nit, musíte jíst nitě pod nití ležící na ukazováčku a pak konec, který je na palci. Pak se přesuňte na ukazováček pletací jehly a přilepte vlákno ležící na něm pomocí pohybu, který je zpočátku směřován nahoru, pak dolů, pak blikejte do smyčky, která se tvořila na velkém prstu - jehly a nitě. Když uděláte první smyčku, nit by měla být odstraněna z prstu a smyčka vytvořená na pletací jehle je utažena. Dále umístěte nitě na palec a ukazováček a jen plette ostatní a ostatní smyčky. Když kravatu určité množství smyček, musíte odstranit pletací jehlu ze smyčky.

  metoda 2 . Umístěte pletací jehlice na pravou ruku, tak, jak je napsáno prvním způsobem. Pak nasaďte nitukazováčkem levé ruky a zavěsit s jehlami a odstranit vytvořené smyčky na prstu. Dále vytáhněte nit, která je na míči, dokud nedosáhnete příliš těsné smyčky.

  Základní typy jehlic a pletacích jehel

  \ t

  Poté, co jste se naučili plést první smyčky struny, pak se musíte naučit techniku ​​pletacích jehel hlavních smyček, ze kterých je kresba kreslena. Tyto smyčky se nazývají obličej a obličej. Proces, kterým se tyto smyčky pletou:

  • aby se přední smyčka, musíte dát zdarma jehlu uprostřed smyčky, pak vytáhněte nit z ní, takže budete dělat přední smyčky.
  • 20 poutaných smyček je vyrobeno následovně: vytvořte volnou pletací jehlu za stěnou smyčky ve směru zleva doprava, pak před touto smyčkou posuňte nit a vytáhněte ji smyčkou, pohybující se zleva doprava.

  S výše uvedenými smyčkami lze vytvořit následující pásma:

  • obvaz
  • punčochy
  • různé druhy kaučuků
  • prolamované a jiné

  Podobně, pokud se střídají mezi vnějším a předním závěsem, můžete provádět různé vzory, z nichž nejjednodušší mohou být diamanty a čtverce. Ze složitějších pásem lze označit různá schémata. A pokud se naučíte číst, můžete něco udělat.

  Vzory pletení a způsob jejich čtení

  V naší době existuje velké množství vynalezených různých schémat, které ukazují různé techniky pletení. Díky těmto schématům můžete vidět a pochopit, jak je produkt vytvořen.Podobně schémata pomáhají zkrátit zdlouhavý popis slov. V každém časopisu pletení jsou schémata. Někteří se okamžitě obávají, jakmile se na ně podívají, ale ve skutečnosti není nic strašného a obtížného. Stačí se podívat na dekódování všech symbolů, které jsou v schématu. Základní schémata si pamatujte nebo si přečtěte některá pravidla pro jejich čtení:

  • Pokud je schéma vytvořeno pro tkaninu, která je pletena v kruhu, je nutné je přečíst zprava doleva.
  • Pokud pletete obdélníkový předmět, kde je kravata ze dvou stran, začátek schématu je níže a analýza obvodu musí být čtena střídavě buď jedním nebo druhým způsobem. Pro přímé řádky - zleva doprava, ale pro osobní naopak.
  • ke studiu systému je nutné před samotným pletením a zjistit všechny nejasné okamžiky.

  Pro nejpoužívanější a častější smyčky existuje následující zápis:

  • ve tvaru hrany nebo zkrácené chromem, znakem +
  • znamení v podobě kříže uprostřed bílého čtverce.
  • obličeje l. znak je černý čtverec
  • zapouzdřit n. podepsat ^

  Jehly na pletení

  \ t

  Když dokončíte háčkování, na konci práce je zajištěna jedna smyčka, přičemž jehly musí dokončit výrobek, je nutné zavřít všechny smyčky struny. Udělejte to takto:

  Počínaje hranami se první dvě smyčky pletou dopředu, je-li to přední strana, a pokud je upřímná, pak je smyčka hlasitá.

  Pak sejměte pletací jehlu z pletací jehly na jehlu a vraťte se do zbytku smyček.

  Dalšíznovu pletené 2 smyčky dohromady a dal novou smyčku na levé pletací jehly. Je nutné snímat smyčky, dokud jedna smyčka nezůstane na levé pletací jehle, pak je upevněna háčkem. Je nutné stisknout háček ve smyčce, uchopit nit a protáhnout poslední smyčku struny. Pak je třeba řez niť utáhnout uzel výsledné smyčky.

  Poté, co jste si prostudovali nezbytné informace a naučili se základní techniky pletení a také jste si koupili všechny potřebné materiály, můžete bezpečně začít vytvářet úžasné věci nejen pro sebe, ale i pro své blízké a přátele. Koneckonců, s vlastními rukama je vždy příjemné dělat různé produkty.