Návrh dětského pokoje s balkonem: fotografie, doporučení

Chcete-li uspořádat místnost pro dítě, musíte předvídat spoustu věcí, protože pro malého muže v této místnosti bude celý svět: ložnice, obývací pokoj, herna a skříňka a sportovní hřiště.

Rodiče často hledají možnosti, jak ušetřit místo, aby často umístili všechny potřebné prostory pro batolata, která jsou jim tradičně přidělena v malých místnostech. K tomu je třeba použít dvouvrstvý nábytek, transformovat věci nebo něco obětovat při navrhování některých funkčních oblastí. A můžete si vzpomenout na další prostor, který se děje v apartmánech, a navrhnout design dětského pokoje s balkonem.

Dětský pokoj s balkonem

Balkon může rozšířit užitečnou plochu místnosti, tam si můžete vzít oddělené zóny, například pro hry nebo třídy, takže je důležité připravit ho na spojení a odvážně použít potřebné miminko. Dětský pokoj s balkonem umožňuje racionální využití prostoru, a ne jen skladování na balkoně nebo lodžii dočasně zbytečné věci.

Obsah
  1. Možnosti plánování
  2. Příprava balkonů
  3. Materiály dokončovací
  4. Umístění jedné z funkčních zón na lodžii
  5. Spojené děti s balkonem
  6. Lodžie vyhrazená pro děti

Možnosti plánování

Aby bylo možné využít balkon pro potřeby dítěte, musíte pečlivě přemýšlet nad designem dětského pokoje s balkonem. Zvolte konkrétní možnost plánovánípředpokládá různé plnění a distribuci funkčních zón v prostoru. Podívejme se na základní možnosti, jak může interiér dětského pokoje s balkónem vypadat:

- Prvním a nejoblíbenějším způsobem plánování dítěte - je design na balkóně pouze jedné z těchto zón, jako je například hra nebo pracovní plocha. Tato metoda je vhodná pro ty, kteří mají dostatek prostoru pro všechny třídy dítěte, to znamená, že není nedostatek prostoru.

Návrh dětského pokoje s balkonem

V tomto případě, když je dětský pokoj s balkonem vystavěn, někdy lodžie nezdobí místnost pro dítě, tj. Ne pokračování dětí, nýbrž užitečný prostor pro celou rodinu (například zimní zahrada, vodní dýmka nebo měkká obytná plocha v domě). Orientální styl). Proto je prostor lodžie nebo balkonu využíván s výhodou, ale ne v nejlepším zájmu dítěte. Méně v tomto případě bude skutečnost, že dostat se k tomuto "peru" užitečného prostoru může být, pouze rušit dítě, protože místnost projde průchodem. Proto je lepší ještě raději odstranit balkon něčeho dětinského. Můžete například uspořádat sportovní hřiště na balkóně: sportovní areál, koberec pro práci nebo boxovací hrušku. Na stejném balkonu se můžete úspěšně vejít do vnitřních kol celé rodiny, lyží a dalšího sportovního vybavení.

Interiér dětského pokoje s balkonem

- Jednou z nejpohodlnějších možností plánování je kombinace balkonu s hlavní místností. To je populární pro design kuchyně, ložnice, obývací pokoje, ale taképro dětské pokoje je docela vhodné, pokud řádně izolovat lodžii. Demontáž dveří a příček mezi místností a balkonem nemusí být schválena vládními agenturami. Často je zakázáno zcela odstraňovat přepážky, pak můžete přemýšlet nad zajímavým obloukem nebo jiným originálním designem, který působí uprostřed stěny zdi.

Dětský pokoj spojený s balkonem

Tento design dětského pokoje s balkonem má několik výhod: místnost se stává mnohem více, bez dveří se místnost otepluje a také pomocí výše uvedených stěn mohou být zajímavé porazit funkční plochy v místnosti.

- Další možností, která je pro naši zemi nejoblíbenější, je dětský pokoj na balkóně. Je-li v obytném prostoru bytu neumožňuje dítě uspořádat svůj pokoj v oddělené místnosti, ale oddělit je žádoucí, pak pečlivě připravuje lodžii a vybavit ji dalšími zdroji tepla (ohřívače), dětský pokoj na balkóně je vypracován. Stojí za zmínku, že to je vhodné pro byty nebo domy nestandardního plánování s velkými balkony, spíše než standardní úzké prostory. V této metodě plánování hraje obzvláště důležitou roli izolace a výzdoba lodžie.

Dětský pokoj na balkóně foto

Příprava balkonů

\ t

Dříve všichni majitelé domu věřili, že dětský pokoj s balkonem - to je iracionální a obtížně proveditelné. Tam byly problémy s výběrem stavebních a dokončovacích materiálů, protože zpočátkulodžie nebo balkon je studená nevyhřívaná místnost, nějaký druh komunikace mezi obytným prostorem a ulicí. Ale nyní rozmanitost použitých materiálů a nové technologie jejich výroby umožňují zahřívat a chránit před vlhkostí jakékoli místnosti, a proto bylo možné využít prostor balkonu jako prostor pro nejmenší členy rodiny.

Dětské hřiště na balkoně v dětském pokoji

Je-li vybaven balkonem s balkonem, zasklení balkonu, které předpokládá uchování tepla v místnosti, se mění především a všechny povrchy jsou izolovány - stěny, podlaha a strop. Pro zasklení si můžete vybrat širokou plastovou (nejlevnější variantu), hliníková okna z euber (nejdražší varianta). Izolaci lodžie lze provést několika způsoby a různými materiály: pěnovou hmotou, minerální vlnou, pěnou a jinými materiály. Stojí za zmínku, že není možné izolovat vnější samostatně - je to speciální firmy, a vše může být provedeno interně, pokud máte dovednosti a touhu to udělat kvalitativně, což výrazně šetří.

Zdobení dětského pokoje na balkóně

Materiály dokončovací

\ t

Přemýšlení o interiéru dětského pokoje s balkonem, důležitým aspektem po všech přípravných postupech, bude výběr materiálů pro konečnou úpravu. Každý rodič pravděpodobně ví, že děti milují všechno jasné, barevné, které přitahuje pozornost. A jakmile je místnost určena pro chlapce, stojí za to vyzvednout léčbu. Takže stojí za to zastavitvýběr na světlé tapety, dekorativní panely, několik barev nátěru nebo jiné typy nábytku, když je dítě zdobeno balkonem.

Design dětského pokoje na balkóně

Mělo by být zdůrazněno zvlášť, že materiály pro výzdobu a nábytek na lodžii je vhodnější použít lehké, ne masivní, takže podlahové desky vydrží zátěž.

S různými způsoby plánování a užívání balkonového prostoru dekorace, dekorativního designu a tedy i celého interiéru dětského pokoje s balkonem bude vypadat jinak. Samostatně zvažte každý případ.

Umístění jedné z funkčních zón na lodžii

Nejdůležitějším bodem, který je třeba vzít v úvahu při zdobení dětského pokoje s balkonem, je design balkonových dveří. Chcete-li omezit dveře, na rozdíl od obecného stylu, můžete použít žaluzie z látky nebo římské závěsy. Balkonové dveře bez přepážek, to znamená, že jsou zcela vyrobeny z průhledného skla nebo plastu, přispějí k osvětlení místnosti, pokud to nestačí. Současně není nutné skrýt dveře pro dekorační materiály, můžete je jednoduše napsat na obrázek na zeď nebo udělat tón nábytkem. Také použití průhledných dvířek učiní dítě vizuálně prostornějším.

Zdobení balkonových dveří v dětském pokoji

Povrch můžete ozdobit v takovém rozděleném pokoji s různými materiály. Pokud lze vybrat herní zónu a prostor na spaní, který se nachází v místnostiKoberce jako podlahová krytina, pak uspořádání pracovního dětského prostoru na balkóně může předpokládat přítomnost dřevěných podlah, laminát, atd. V tomto případě může být podlaha sama v pokoji a na lodžii různé úrovně. Například, jakési pódium na balkóně poskytne vestavěnou teplou podlahu, která dále ohřívá prostor.

Území s pódiem v dětském pokoji s balkonem

Materiály dokončovací na lodžii a v interiéru u takového dítěte mohou být také jiné. V místnosti si můžete vybrat pastelovou tapetu, která se zaměří na světlý nábytek, a na balkóně můžete kreslit světlé hrací plochy s křiklavými povrchovými barvami (často používajícími barvy nebo plastové panely) a spoustou hraček a polštářů na podlaze.

Děti s balkonem

Sjednocené děti s balkonem představují více prostoru pro kreativitu při zpracování. I zde je hlavním bodem, jak se balkon připojí k pokoji. Ano, pokud přepážka nemůže být kompletně zničena, pak můžete nakreslit dřívější parapet v podobě stolu nebo police, hladce se pohybující do stolu na lodžii. Ukázalo se, že je to zvláštní dlouhý barový pult, zabudovaný do zdi. To je skvělý způsob zonování, který je někdy používán speciálně v kuchyni-jídle. S takovou přepážkou těsně pod polovinou stěny můžete oddělit pracovní prostor od herní zóny nebo ložnice od zbytku místnosti. Také přepážka může být vytvořena ve tvaru oblouku nebo sloupků po stranách, které jsou v dětském pokojive stylu "džungle" lze překonat jako stromy.

Balkon s dětským pokojem

Všechny povrchy v takové místnosti mohou být vyrobeny z některých materiálů, protože rozdělení místnosti je pouze vizuální. Pro takovou kombinovanou místnost je navržen design, plánování a zonace, jako kdyby balkón nebyl k dispozici, to znamená, že je jednoduše vybaven větším prostorem.

Lodžie vyhrazená pro děti

Pracovní místnost na balkóně v dětském pokoji

Je-li dětský pokoj na balkóně vypracován, je třeba s pomocí dokončovacích materiálů uzamknout prostory, protože nábytek nebo příčky nebudou k tomuto účelu používány v tak malém prostoru. Pro tento účel se používají různé dokončovací materiály nebo textury a barvy, například pracovní plocha na jedné straně lodžie je vyrobena v pastelovém měřítku, aby se maximálně zaměřila na plnění úkolu, a hrací plocha uprostřed balkonu - živější barvy. Nebo naopak.

Lůžkový transformátor může být instalován podél lodžie, zatímco systém je populární v moderních vlacích, když je nakloněn do strany.

Je-li vybaven balkonem pro děti, je důležité vzít v úvahu pohodlí a teplo dětí a náladu na pokoj může vytvořit samotné dítě, má-li právo na „usazení“ hraček, počítačů, sportovních zařízení a vybavení. d.

Pohodlí vašeho domova Pokud se vám tento článek líbí se svými přáteli kliknutím na ikonu vašeho sociálního zařízenísítě. Děkuji!