Nejdražší, exotické a vzácné plemena kuřat

Obyvatelé fauny světa jsou tak velcí, že některé plemena zvířat a ptáků jsou ohromující svou mohutností a scénickostí velmi vzácné, neobvyklé a extravagantní. Seznam dekorativních a nestandardních ptáků byl kuřat. Zdá se, že jsou v nich neobvyklé, nemohou létat, v barvě nebo formě těla nejsou přiděleny, co jsou tak populární? Kromě obvyklého bílého a červeného medvěda, tam jsou exotické ptáky, vzácné a velmi drahé, uvedené v červené knize a jsou pod ochranou státu.

Tučný kohout kohout

Obsah
 1. Top 3 nejdražší kuřata na světě
 2. Černý kohout Ayam Semani
 3. Boj s slepicemi Ga Dong Tao
 4. Smějící se kuře
 5. Jiná drahá a neobvyklá kuřecí plemena
 6. Phoenix
 7. Čínský hedvábí
 8. Polští bastardi
 9. Holandský bičík
 10. nadporučík
 11. Lachenfelder
 12. Vanity
 13. Viandot
 14. Fox izraelské kuře

Top 3 nejdražší kuřata na světě

V některých zemích jsou boje s kohouty stále rozšířené, ačkoli jsou za krutost zakázány a přísně potrestány, lidé stále sázejí a zvyšují zápasnické kohouty. Očarování vždy láká odvážně. Ale kuřata jsou známá nejen svými dírami, ale spíše exotickými ptáky s krásnými nebo naopak ošklivými rysy vzhledu. Největší úhrn těchto hornin je pozorován v asijských zemích, kde jsou dnes také oceněnyplemeno

Náklady na vzácná plemena kuřat často převyšují hranici 2 000 dolarů na 1 jednotku, ale nezastaví to ty, kteří si přejí koupit nějaké exotické ptactvo pro domácí zoo. Šikovní chovatelé drůbeže to vše dělali prodejem vajec a kuřat a také účastí různých výstav.

Černý kohout Ayam Samani

Hodnocení odhaluje naprosto černou, jako uhlí, kuřecí plemena Ayam Semani, původem ze Sumatry. Vypadá to, že není nic zvláštního, jen černý pták, ale při pohledu na něj se po zádech protáhne okamžitý chlad. Tyto kohouty jsou zcela černé, kůže, zobák, hřeben, peří, krev a dokonce i maso s bohatým uhlíkovým pigmentem. Vývar Při vaření je natřen tmavým odstínem kvůli černým kostí a černému a červenému masu.

Vzhled pryskyřičných ptáků je fascinující a zároveň děsivý. Kromě barvy nemají nic nadpřirozeného, ​​i když zmínka o plemeni byla zaznamenána v XII. Století.

Charakteristiky kohoutu:

 • Konstrukce je tenká a úzká.
 • Tlapy jsou dlouhé, silné.
 • Hřebeny jsou objemné.
 • Peří je dlouhé, krásné, lesklé.

Průměrná hmotnost samců je 2-2,1 kg, samic 1,3-1,4 kg Vejce jsou mírně slabá, chovají se spíše pro chov a dekorativní účely. Podle chuti se maso a vejce neliší od obyčejných příbuzných. Ayam Samani - nejdražší plemeno kuřat a jeden z nejcennějších aktiv Indonésie, cena jednoho ptáka je 2500 dolarů.

Bojové slepice Ga Dong Tao

Vietnamští chovatelé vyzkoušeli a vyvedli silné bojovníky, majitele silných aspíše nevzhledné tlapky, které mají bolestivý vzhled, s bakteriemi a šupinami. Ve skutečnosti jsou naprosto zdraví a taková deformace je rozmary chovatelů drůbeže. Kromě boje se kohouti používají při vaření a jsou to maso a velmi chutné plemeno, v minulých dobách připravovali pro císaře lahodné pokrmy.

Kuřata byla sklizena před nejméně 700 lety a jsou pýchou Vietnamu, jídla se podávají v nejdražších restauracích a nejjemnější jsou tlusté a masité tlapky. Ptáci mají velkou váhu: samci do 4 kg a samice do 3,5 kg. Struktura je hustá, objemná, hřebeny jsou velké, červené, krk je krátký, počet peří je průměrný, nohy a prsty jsou tlusté, s bakteriemi, zářivě růžovým odstínem. Ceněné plemeno není pro nošení, je v nich nízké, ale pro chutné a husté maso. Cena jedné osoby dosahuje 1500 USD nebo více.

Zástupci plemene Ga Dong Ta

Zajímavé! Druh kuře Ga Dong Ta je také nazýván Elephant, vzhledem k tloušťce nohou.

Smějící se kuřecí kuře

V Indonésii, ve městě Sulawesi, se zdálo, že společné plemeno kuřat, ale nebylo to tady - místo obvyklých "kukareku" kohoutů produkovat zvuk, který je velmi podobný lidské smích. Dopřejte těmto králům slepic nejlepší produkty a dejte jim prostorné klece s hmyzem a peřím, aby žáci byli pohodlní a útulní.

Péče o ně je také královská, ptáci jsou tak citliví, úhlední a bolestní a vyžadují každodenní úklid dvakrát. Problémy a výdaje na krmiva zcelaKompenzuje cenu jednoho kohouta, který se pohybuje od 400-500 dolarů a více. Ve skutečnosti, jméno King-kuřátko nebylo těžké udržet, ale protože ptáci byli předtím dovoleni držet jen vysoce-pozice a králové.

Jiná drahá a neobvyklá kuřecí plemena

Neméně zvláštním rysem jsou jiná plemena, která se vyznačují mimořádným vzhledem, dovednostmi, chutným masem nebo jinými vlastnostmi. Nejčastěji se jedná o dekorativní kuřata, která mají elegantní malované, dlouhé peří nebo naprosto nahá. Tato zvířata se pěstují pro zábavu a rozmanitost domácích zoologických zahrad.

Cena exotických plemen kuřat je vysoká, ale ne tolik jako předchozí ptáci. Se sbírkou alespoň jednoho páru těchto jedinců můžete vytvořit nádhernou školku vzácných a krásných ptáků, kteří zaplatí chutná a výživná vejce a také možnost prodávat kuřata. Pro rodinný podnik budete potřebovat touhu, lásku ke zvířatům, malou plochu pro procházky a voliéru. Všechna kuřata jsou konzumována podobnými výrobky, jejichž počet na trzích není nedostačující, takže s nimi nebudou žádné problémy.

Phoenix

Ozdobné plemeno japonských kuřat s dlouhým ocasem Phoenix byl získán křížením evropských a místních zástupců s dlouhým peřím na ocasech. Ptáci mají tendenci štíhlé tělo s harmonickými proporcemi, exteriér je rafinovaný aristokratický s dlouhým a krásným ocasem. Udržet a integritu při chůzi je umístěn v malém kočáru a odnesenŽák nebo šroub na papír. Kuře se krmí jen na vysoké piloty, pro jejich pohodlí.

Chovatel Phoenix

Kuri Phoenix je povinným účastníkem různých výstav a soutěží, jejich vzhled je hoden vyšších nominací a řádné péče - vítězství. Váha kohouta sotva dosáhne 2 kg a samice váží jeden kilogram. Malé a kompaktní mláďata v učení Feng Shui přinášejí do domu štěstí, štěstí a bohatství, zejména pokud je držíte v jižní části dvora.

Nejistota je nízká, přibližně 80-100 vajec, maso má vynikající chuť, ale je velmi malé, takže plemeno obsahuje výhradně pro dekorativní účely. Získání takové originální osoby je možné pouze během výměny výstav, prodej Phoenixes v Japonsku je zakázán.

Zajímavé! Průměrná délka ocasu ocasu dosahuje 3 metry, ale záznamy byly zaznamenány na 7,5 a 11 metrech v japonských vesnicích Katie a Nagoya.

Čínský hedvábí

V Rusku je velmi žádaná čínská kuřata s neobvyklým vzhledem. Zvláštnost elitního plemene kuřat je považována za něžná, volná peří připomínající srst zvířat, stejně jako vynikající a velmi užitečné maso, bohaté na vitamíny a aminokyseliny. Neobyčejní ptáci mají tmavou pleť, prakticky černé a modré maso a kosti. Na nohách je 5 prstů, ne 4, jako u běžných kuřat.

Jejich struktura je kulatá, malá, průměrná hmotnost 1500 g, tlapky krátké a hustě pokryté peřím. Neexistuje žádná charakteristická barva, bílá, modrá, ruda, zlatá, ale povolenanejčastěji jsou černé barvy.

Podle charakteru jsou studenti klidní, přátelští, snadno přicházejí do styku s osobou a dovolují si zdvih. Stejně jako matky jsou velmi opatrní a výborní. V péči a údržbě nejsou vlastenecké, jediné mínus je minimální počet vajec a vysoké náklady na kuřata.

Pozor! Čínské hedvábné kuře má tmavě modrou kůži a černé kosti, odstín je jasně viditelný na hlavě ptáka a stále má černé oči.

Polští bastardi

Toto plemeno je poměrně vzácné a mezi chovateli je velmi oceňováno. Produktivita kuřete je průměrná, jeden druh ročně dává až 120 vajec a získává 2500 gramů hmotnosti, kohoutek je o něco větší.

Polský tetřívek má sofistikované, ale velmi extravagantní peří, smíšené barvy, přítomnost svěžího třesku na koruně hlavy. Při chovu ptáků mohou být problémy, pokud se odchýlíte od obecně přijatých pravidel ve stravě. Kuřata mají slabou imunitu, takže potřebují větší péči a pozornost.

Holandský šlehací med

\ t

Odrůda slepic má průměrnou hmotnost až 140 vajec ročně od jednoho jedince. Postoj je založen na vzhledu plemene, velikost je také malá, samci váží 2,5 kg a samice sotva dosahují až 2 kg, u trpasličího typu je maximální hmotnost 800-900 gr. Tělo žáka je malý, kompaktní, hrdý zázrak. Hřeben, i když není viditelný tlustými rány, ale je zde také jasně červený odstín, jako jsou náušnice. Křídla jsou malá, ale ocas s dlouhým a krásným peřím.

Plemeno kuřat holandských bělovlasých

\ t

Charakteristická černá barva s bílými rány, ale také černá s kloboukem levandule, barevná, lososová, čokoládová, zcela černá nebo bílá. Barva peří není tak důležitá, hlavní rys plemene - nádherné rány na hlavě, je rozdělen na obou stranách. Nevýhody zahrnují časté znečištění a namáčení peří na hlavě, díky čemuž zasahují do vidění ptáka a ztrácejí přitažlivost. A žáci jsou drzí a často nemohou rozdělit území, aranžovat boje.

Westphalian poručík

Kuřata s vysokým výnosem, která jsou schopna závodit na svou smrt, jsou německá loďstva. Jsou nahrazeny novějšími a produktivnějšími plemeny, takže kuřata jsou vzácná. Jejich tvar je zaoblený pevným tělem, krkem, tlapkami a křídly střední délky, hřebenem a náušnicemi dlouhým, výrazným červeným odstínem.

Barva je barevná nebo zvlněná, v kořenech je krk rudy, ocas je dlouhý a krásný. Podle povahy ptáků jsou aktivní, jako kopec a nevadí, chůze kolem plotu nebo speciálně vybavené piloty. Nekompatibilní Obsah a produktivita, ale velmi vzácné, lze nalézt pouze v soukromých skautských sbírkách.

Lachenfelder

K vyhynulému typu patří maso a vaječné plemeno Lachenfelder, je tak staré, že spolehlivě neznámé místo původu - Belgie nebo Nizozemsko. Povaha v nich je zdrženlivá a klidná, zejména s příslušnou tvorbou hejn, taková kuřata zřídka organizují boje nebo rozdělují území, ale milujíkřičet a co nejhlasitěji.

Rozlišení od ostatních odrůd je zvláštní barvou žáků:

 • Kmen bílé barvy.
 • Krk a ocas - černý.
 • Některé konce křídel jsou také černé.
 • Hřebeny a náušnice jsou velké, jasně červené.

Tato barva je typická pro tento typ kuřete a není nikde jinde. Hospodářská zvířata mohou být obtížná, i když má plemeno silnou imunitu a je odolné vůči nachlazení.

Vanity

Dánsko-holandské plemeno Marriage dříve využívalo velké poptávky a bylo považováno za produktivní v odvětví masa a vajec, ale nové odrůdy postupně snižovaly počet obyvatel. V současné době lze kuřata zřídka nalézt na soukromých farmách nebo na chovatelích.

Jednotlivci se liší ve velkém těle a tlustém, dlouhém peří, širokých ramenech, malé hlavě s rány místo hřebene. Tam jsou náušnice a jsou malovány v jasně červené barvě. Tlapy jsou silné, silné, hustě pokryté peřím, které se objevují i ​​na podstavcích. Utopení je klidným plemenem, které snadno chytí ostatní ptáky a přijde do styku s mužem.

Viandot

První standard plemene byl zaveden v roce 1883 a umožňoval chov k produkci masa a vajec. Ptáci se liší v atraktivní hrubé barvě, ale jsou zlaté s černým nebo modrým odstínem. Okraj peří je jedinečný, není k dispozici v jiných odrůdách. Konstrukce je kulatá, křídla jsou pevně stlačená, krk je středně dlouhý, ocas je krátký. Hřeben je u samic a kohoutůje velmi objemný a výrazný, s velkým trnem.

Tělesná hmotnost je v průměru 2,5 až 3,5 kg, počet vajec ročně je 160-170 kusů. Kuřata začnou vyluhovat ve věku šesti let, z nich jsou krásné kvochki, schopné nezávisle sedět kuřat. Při přejídání se vyskytují problémy s kladením vajíček a žáci získávají tuk.

Fox izraelské kuře

Kuřata liška

Pro holohlavá kuřata jsou chovatelé nejednoznační, někteří jsou ostražití vůči jejich "nahému" vzhledu, jiní se vůbec nevzdávají, ale v každém případě bude takový pták pamatován pro každého. Pokud porovnáme ptačí sfingy s jinými plemeny, pak ztratí na vnějších ukazatelích, ale jsou přiděleny na produktivitu. Pro chov byly použity brojlery a kuřata se vzácným opeřením, takže plemeno má masivní hrudku, velké boky a dlouhý krk.

Pokud jde o plodnost, mají průměrné hodnoty přibližně 110-120 vajec ročně, ale přirozené mláďátko se stává nemožným v důsledku nedostatku peří. Kuriany se vyznačují jasně růžovou, někdy červenou a drsnou kůží, velkým hřebenem. Rychle nabírají na váze, jdou na porážku ve věku jednoho a půl roku, maso je chutné a dietní.

Vývoj holohlavých kuřat není snadný a nepříjemný, pro ně je nutné vytvářet zvláštní podmínky a udržovat teplotu vzduchu.

Chovatelé každoročně přinášejí nová a vylepšená plemena kuřat, takže staré jdou do pozadí a používají se jako biomateriály, jsou pro ně obtížné a ceny kuřat jsou kousavé.S přihlédnutím k vnějším vlastnostem jednotlivých druhů jsou vybrány zvláštní podmínky pro údržbu a péči.