Nejlepší odrůdy květáku pro otevřenou půdu: fotografie s názvy

Původní vzhled, nízkokalorický obsah a mnoho užitečných makro- a stopových prvků - to vše je kvalita květáku. Neobvyklé, jemné na chuť buničiny obsahuje vitamíny a minerály, rostlinné bílkoviny, vlákniny, má choleretický účinek a má ve svém arzenálu mnoho odrůd s nejvíce exotickými barvami. Výběr různých rostlin pro vaše město, vezměte v úvahu jeho příslušnost k regionu a klimatické podmínky.

Odrůdy květáku

\ t
Obsah
 1. Stručný popis kultury, její rysy a aplikace
 2. Vlastnosti výběru barevného zelí pro letní sídlo
 3. Nejlepší odrůdy květáku
 4. Časné zrání
 5. Latexy
 6. Nizozemština
 7. Odrůdy květáku pro pěstování v různých regionech
 8. \ t
 9. Na Uralu a na Sibiři
 10. Ve středním pruhu
 11. V jižních oblastech

Stručný popis kultury, její rysy a použití

\ t

Květák odkazuje na množství roční zeleniny a pěstuje se v otevřených a uzavřených půdách. Jeho počáteční jméno je "syrský", je dáno z místa pěstování prvních odrůd. V Evropě padla v XII. Století a vyrostla výhradně v královských zemích, byla to lahůdka a velké množství rarity.

V ruském podnebí byla cizí semena špatně absorbována, ale v průběhu domácího chovu byly odvozeny upravené odrůdy. Navzdory širokému spektru hybridů se květák zřídka vyskytuje na místní úrovniměstům, a to cestou vedení sestry bělovlasých.

Květák je rostlina s modravým kořenovým systémem, tlustá válcová stonková výška až 70 cm, na které jsou kopinaté listy se zjevným voskovým květem. V horních listech zásuvek se tvoří hlava zelí složená ze samostatných, masitých květních stopek, používaných v potravinách. Barvení je jiné:

 • bílá;
 • krém;
 • zelená;
 • fialová;
 • žlutá;
 • oranžová.

Zbarvení závisí na odrůdách a přítomnosti barviv v prostředku.

Zajímavé! Podle chuti a obsahu živin karfiolu, vůdce mezi těmito kulturami. Množství rostlinných bílkovin a kyseliny askorbové je 2krát větší než u bílých očí!

V buničině jsou vitamíny skupiny B, PP, A, C; minerály - vápník, draslík, sodík, fosfor, železo, zinek, mangan; cukry a vlákninu. Kalorický obsah 100 gramů zelí je 25-30 kcal, což ho řadí na žebříček dietních výrobků. Z ní vaříme polévky, bramborovou kaší, přílohu, druhý chod, kastrol, občerstvení, dušené maso, zavařeniny a mnoho dalšího.

Zelenina se doporučuje pro děti a dospělé každý den, stejně jako pro ty, kteří následují své tělo a chtějí posílit imunitní systém, léčit játra a žlučník. Kontraindikace jsou lidé, kteří trpí dnou a žaludečním vředem.

Přípravek z květáku

\ t

Vlastnosti volby barevného zelí pro letní sídlo

\ t

V průběhu chovu bylo staženo dostpočet odrůd vhodných pro různé klimatické ukazatele, takže volba odrůdy by mu měla věnovat pozornost. Na severu, brzy hybridy se vejde, dozrávají až do konce krátkého léta, v centru a moskevské oblasti pěstuje střední-padlý, a na jihu plné rozlohy: brzy, uprostřed a pozdě.

Teplé oblasti umožňují zralé plodiny všech tří typů, které jsou dodávány do prodejen po celé zemi. Odborníci doporučují nákup semen domácího chovu pro důvěru ve velkorysou plodnost a nenáročnost. Oni jsou více obeznámeni s ruskou půdou a rostou rychleji, kromě toho, cizí odrůdy mohou ukázat další výsledek v chladnějším klimatu Ruska.

Při zavádění nové odrůdy do pěstování se zaměřují na hlavní produkt, přinášejí dobrou sklizeň na venkově a nováček se používá jako pomocná zkušební varianta pro řadu příchutí, tvarů a barev. Sbírejte semena zelí z odrůdy, projde všemi jeho vlastnostmi, ale zde hybridy nebudou fungovat.

Důležité! Při nákupu sazenic květáku je nemožné rozlišovat odrůdy, všechny sazenice vypadají stejně a vykazují své vlastnosti pouze tehdy, když jsou plně zralé.

Nejlepší odrůdy květáku

U velkého počtu odrůd existuje malá klasifikace zeleniny zrání. V mírném podnebí rostou ultrarenny a rané odrůdy, které mají čas dát ovoce již v polovině léta, ve sklenících - všechny ostatní, dokonce i cizí.

V seznamuNejlepší odrůdy květáku pro otevřenou půdu jsou prezentovány z hlediska času a výborných chuťových vlastností. Popis je provázen znaky kultivace a výnosu.

Časné zrání

\ t

Květák je poměrně chytlavá kultura, která vyžaduje zvláštní přístup, hojné zalévání a krmení. Ale se správným provedením všech doporučení můžete pěstovat dobrou úrodu pár tří lůžek a zajistit důvěru v chuť, měli byste věřit osvědčeným druhům. Seznam zahrnuje rané odrůdy květáku, doporučené odborníky a zkušenými zahradníky:

 • Léto - zraje 80-100 dní po výsevu, plodnice je natažena a prodloužena. Zelenina je kulatá, vločková, až do hmotnosti 1 kg. Charakteristický odstín květenství - mléko.
 • Sněhová koule - připravená ke sbírání již na 90. den a vyznačuje se 800 gramy bílými hlavami. Odrůda je lídrem v zahradnictví a vykazuje vynikající výsledky plodů.
 • Alpha - je charakterizována lahodnou zeleninou o hmotnosti 1-1,5 kg bílé. Od doby výsevu trvá rostlina pouze 70-85 dní. Dužina je hustá a vhodná pro různá použití.
 • Freemont F1 - těžká váha, váha jedné hlavy dosahuje 5 kg. Hybridní vysoce výkonný, odolný vůči chladu, teplu, chorobám, se rychle přizpůsobí počasí.
 • Záruka - Poskytuje kulovité plody bílé barvy s jemnou zrnitou a výbornou chutí. Je odolný vůči chorobám, dlouhodobému skladování a přepravě.
 • Hlas - univerzální použití, jeho hmotnostv rozmezí od 500 do 1400 gramů. Chuť je výrazná, nažloutlá.
 • Express F1 - dosahuje 2 měsíce od data transplantace do půdy a dává krémové plody střední velikosti (0,4-1 kg). Chuťové vlastnosti jsou vynikající. Pěstuje se v otevřeném terénu na jihu.

Sněhová koule

Mezi oblíbené odrůdy patří také Solis F1, Kozí dezert, Kul F1, Pioneer F1, Polární hvězda. Nevýhody zelí je krátká trvanlivost zeleniny a malé velikosti, ale vzhledem k chuti a rychlosti (50-100 dnů), je odpuštěno. Během teplého období můžete pěstovat několik sklizní, postupně vysazovat nové sazenice.

Pozdní kůže

Pozdní a středně pozdní odrůdy, které začínají dozrát 120. den poté, co byly semenáčky nahrazeny časně padlými. Bohatá sklizeň je shromažďována obyvateli jižních oblastí, v centru a na severu není plodění důležité. Zelenina se vyznačuje velkou velikostí, bohatou chutí, dlouhým skladováním a schopností vařit různé pokrmy a konzervaci.

Patří mezi ně:

 • Lilac kulka - s jemně bublinkami ovoce světlé, nestandardní barvy a specifické chuti. Hmotnost průměrného řádku je 900 gramů.
 • Zelená louka - nová odrůda s bledě zeleným odstínem a rafinovanou chutí. Hmotnost je malá, takže výnos 1 čtvereční. m je o něco více než 2 kg.
 • Agnia - bílé zelí s malými hrboly a drobnými zrny. Maso je jemné, chutné, na krátkých řapících.
 • Coral Clari - miniaturní hlavy sotva dosahují hmotnosti 250-300 gramů amají bohatou fialovou barvu. Průmysl není pěstován, ale je vhodný pro domácí použití.
 • Bílá krása - produktivnější a dává až 4 kg na 1 m2 Km. metr Plody jsou bílé, husté s vynikající chutí.
 • Sestává - zraje 160 dní a je odolný vůči chladnému počasí. Květenství jsou hustá, masitá, skladovaná po dlouhou dobu.
 • Podzimní obří - běloplodá odrůda, připravená ke sklizni po 130 dnech, hmotnost 2,5 kg

Coral Clari

Některé odrůdy vyžadují bělení a pěstování za zvláštních podmínek. Pro získání nejužitečnějších a nejproduktivnějších plodin se doporučuje časté krmení s obsahem boru a molybdenu, zatímco zelí dobře reaguje na organické látky.

Holandština

Cizí odrůdy jsou rozmanitější, ale ne všechny jsou vhodné pro ruskou půdu. Nejproduktivnější jsou holandské hybridy, jsou poměrně produktivní, dobře přizpůsobené chladnému klimatu, mají vynikající chuť, tvar a barvu.

 • Amerigo F1 - rané plemeno, narozené v Nizozemsku, dosahuje 80 dnů a představuje velké hlavy s hustou bílou dužninou.
 • Svoboda F1 - hybrid, který je zařazen do státního rejstříku Ruska v roce 2010, získal reputaci zahradníka. Za pohodlných podmínek dává tricyklickým hlavám nažloutlý odstín.
 • Vinson - se může pochlubit velkými, jasnými plody, jejichž výnos dosahuje 6 kg na 1 km čtvereční. metr Hybrid se vyznačuje vysokými chuťovými vlastnostmi.
 • Opal je raný kultivar pro otevřenou a uzavřenou půdu. Whiteheads dozrávají při 55 ° CDen po výsadbě sazenic a získání 1,5 kg hmotnosti.
 • Veronica F1 - květák tmavě zelené barvy s hmotností od 500 do 1500 gramů. Odhaluje se odolnost vůči mnoha chorobám, blednutí a kvetení.

Holandské odrůdy dozrávají rychle, takže pro sezónu můžete sbírat až dvě plodiny chutné a zdravé zeleniny.Jasné zbarvení potěší hybridy Cheddar, Yarik, Collage, v jejich pomerančové buničině, obsahuje hodně karotenu .

Odrůdy květáku pro pěstování v různých regionech

\ t

Za účelem získání velkorysé sklizně byla semena na jaře naočkována na sazenice, ale je důležité vzít v úvahu klimatické podmínky. S brzkým nástupem tepla na jihu se postup provádí na konci února, ve střední zóně a v blízkosti Moskvy - v polovině března a na Sibiři a na Uralu - v dubnu. Výsev lze provést do konce května.

Sazenice špatně snášejí zbarvení, takže se vysévají v samostatných nádobách a před výsadbou nedrží.

Důležité! Nahrazené sazenice mají 6-8 nebo více listů, z takových sazenic žádná plodina nebude.

Na Uralu a na Sibiři

V severních oblastech by měly být upřednostňovány rané a ultramarantní odrůdy, které mají krátké termíny plodnosti a vynikající chuťové vlastnosti. V Urals a Sibiř, skleníky nebo skleníky jsou často používány, ale oni mohou být pěstováni pod širým nebem, a následující rozmanitosti a hybridy jsou nejvhodnější pro tento účel:

\ t
 • Bílý hrad - bílý, dávající hlavy s hmotností do 1,5 kg rychle dozrávají, takže budou zasety v polovině března. Zelenina se skladuje až dvaměsíců
 • Cukrová poleva je odrůda středního věku, která má vynikající chuť a nízkou kalorickou hustou dužinu. Hmotnost se pohybuje od 500 g do 1 kg
 • Bílá krása je středního věku, ale nebojí se chladného počasí a snadno se přizpůsobuje podmínkám v regionu. Struktura je hustá, jemná, šťavnatá, křupavá. Chuť je vynikající.
 • Vlastenecké - dozrává za 100 dní a přináší bohatou sklizeň. Hmotnost hlav je průměrná - až 800 gramů, barva - bílá.
 • Regent - pozdní plodina, která roste až na 500-800 gramů, s příjemnou chutí a velkým seznamem použití.
 • Color express je odrůda odolná proti mrazu s vegetací trvající 2 měsíce. Vyznačuje se velkorysou sklizní.

Bílý hrad

Ve sklenících je možné pěstovat všechny odrůdy, včetně pozdních. Pro hojný růst a zdravý vzhled, rostliny používají infuzi krávy a dřeva popel, který zase voda keře.

Ve středním pruhu

V moskevských předměstích a ve středním pruhu se objevují produktivnější, rané a středně velké druhy a výsledky ukazují semena společnosti Gavrish, vyráběné domácími chovateli. Sazenice se ukázaly být silné a trvalé, ale pro jeho růst je zapotřebí kvalitní osvětlení. Jiné firmy jsou také známé zahradník, v jejich sortimentu byly odhadnuty následující hybridy:

 • Brzy Gribovsky - rané zelí s vzdušnou texturou bohatou na vitamíny a minerály. Chuť jemná, tající. Doporučuje se pěstovat v otevřených a uzavřených půdách.
 • Cortes - ceněný pro odolnost k rozmarupříroda a zima, tvoří kavkazníky váží až 2-3 kg, ale vyžaduje hnojení a péči.
 • Princezna - umožňuje pěstovat 2 sklizně za sezónu a poskytovat hustou hmotu hlavy až 2 kg.

V procesu pěstování je důležité zasadit sazenice včas tak, aby nedošlo k přerůstání sazenic a nezničení studených jarních nocí. Během nebezpečné doby se doporučuje, aby se nad lůžky vytvořil filmový povlak, aby se zabránilo zamrznutí rostlin.

V jižních oblastech

Na jihu země nejrozsáhlejší: brzy, uprostřed, pozdě, v zámoří, s exotickou barvou. Krasnodar a Stavropol území převzalo největší odpovědnost, jejich pole krmí celou zemi, tak celá zelenina je pěstována v průmyslových formátech. V arzenálu květákových odrůd byly označeny:

 • Parizhka - sněhově bílé zelí je vhodné pro čerstvou spotřebu a zpracování, připravuje dětskou výživu a další pokrmy. Jedna hlava může růst až na 2 kg.
 • Purpura - nová odrůda s vynikající chutí a exotickou barvou, její dužina fialové, husté a křupavé. Hlavy jsou masité, s malými hrboly, hmotnost - 1,5 kg
 • Cabral - středně velká kopie, zraje po 4 měsících. Semena jsou nasazena počátkem března a koncem května se přesazují do půdy. Třída je přizpůsobena klimatickým podmínkám a nevyžaduje časté krmení.
 • Clipper - bílé hlavy dozrají 55 dní a mají hmotnost 1,2-1,5 kg. Chuť je úžasná. Když zrání zelí není náchylné k praskání adlouhou dobu.
 • Ptačí mléko - průměrně zmrazený, za studena odolný hybrid firmy Gavrish tvoří řádek pro 1300 gramů a má vysoké aromatické vlastnosti. Dužina je hustá, měkká, vzdušná. Může růst na hlinitých půdách.

Aby bylo možné pěstovat plodiny po celé léto, vysazovaly 4-7 odrůd různého věku zrajících v různých měsících. To vám umožní se spokojit s vynikající zeleninou a dělat zimní květy.

Navzdory obtížím v době pěstování a dlouhého zrání je květák velmi cenným produktem, který se doporučuje pro dospělé a děti. Zvláštní pozornost věnovaná kultuře by měla být věnována lidem s onemocněním jater, protože zelenina má choleretický efekt a je ideální pro dietní menu.

https://youtu.be/fLsrqRb44B0