Nejlepší vysavače Kerker Building: Top 10 modelů + Co je třeba sledovat před nákupem

Stavba, opravárenské práce - třídy problematické a prašné. A pokud chcete zničit nebo postavit zeď, připojte místnost s balkonem, stavební vysavače Kerker se stanou vhodnými pomocníky při čištění.

Výkonná zařízení mohou pohlcovat nejen prach, ale také písek, hobliny, suché barvy a vyrovnat se s těžkým znečištěním. Jsou zde zařízení pro práci ve výrobních podmínkách.

Obsah
 1. Vlastnosti stavebních vysavačů značky
 2. Top 10 nejlepších stavebních modelů
 3. 1. místo - Karcher WD 3 P Premium
 4. 2. místo - Karcher WD 5 Premium
 5. 3. místo - Karcher WD 2
 6. 4. místo - Karcher MV 6 P Premium
 7. 5. místo - Karcher WD 4 Premium
 8. 6. místo - Karcher WD 5 Premium Renovation Kit
 9. 7. místo - Karcher WD 3
 10. 8. místo - Karcher WD 5
 11. 9. místo - Karcher WD 4
 12. 10. místo - Karcher NT 35/1 Ap 1.184-505
 13. Srovnávací tabulka modelů z hodnocení
 14. Na co se podívat před nákupem?
 15. Tip # 1 - vyberte typ sběrače prachu a filtru
 16. Rada č. 2 - podívejte se na výkonové parametry
 17. Tip # 3 - vyberte objem nádrže a sčítání
 18. Závěry a užitečné video k tématu

Vlastnosti čisticích prostředků značky

Stavební vysavače Kürcher jsou rozděleny do dvou typů: domácnost a průmysl. První z nich jsou vhodné k údržbě jak při opravách, tak po opravách. Sbírají drobné nečistoty, cement, azbest, sádru, dřevní prach a kapaliny.

Z běžných domácích vysavačů pro domácnost se lišívětší spolehlivost, kapacita a objem popelnic.

Existují modely se zásuvkou pro připojení nástroje, který se může hodit na domácích seminářích při provádění různých úkolů

.

Při konstrukci domácích spotřebičů je k dispozici širší hadice, nárazuvzdorné pouzdro, vícestupňový filtrační systém.

Jakékoli podobné zařízení lze použít bez sáčku, pokud se předpokládá sběr kapalin nebo odpadků s velkými částicemi. Pro jemně rozmělněný prach je lepší dát pytel prodloužit životnost hlavního filtru.

Průmyslové (profesionální) vysavače používají stavební a opravárenské týmy pro současné práce, jakož i pro komerční účely v podnicích s jinými druhy činností.

Přístroje jsou spolehlivé, prostorné (25-110 litrů), mohou pracovat dlouho bez přerušení a liší se jednoduše obrovskou absorpční silou - u některých modelů tento index dosahuje 300 mbar.

Konstrukce takových zařízení poskytuje velká kola, která zajišťují ovladatelnost a ergonomickou rukojeť pro přenášení.

V sestavě výrobce jsou na vozidle vozidla s vlastníky kol a blatníky. Výkonná, manévrovatelná a funkční - tato technologie bude vynikajícím asistentem

Co se týče funkčnosti, průmyslové jednotky jsou schopny sbírat vše po sobě - ​​jak pevné odpady, tak kapaliny, a také připojit a pracovat s elektrickým nářadím (některé modely).

Zásada jejich použití je podobná zásadě hospodářské - je to možnépoužijte sáček nebo bez něj. Pro čištění vlastního domova a dalších potřeb domácností však takové jednotky nejsou vhodné z důvodu velikosti a hmotnosti.

Top 10 nejlepších stavebních modelů

Slavná německá značka vyrábí několik řad stavebních vysavačů. Jejich hlavní účel - čištění během a po opravách.

Nejsou však náhodně nazýváni ekonomickými. Zařízení nacházejí své uplatnění v garáži, v venkovském domě a na zahradě, v bytě a dílně. Výkonné přístroje kupují alergie, aby se zbavily prachu v domácnosti a majitelů dlouhosrstých zvířat na čištění koberců.

Model je zapojen do žebříčku, který nejenže dobře zvládá svůj hlavní úkol, ale může být také použit na farmě pro jiné potřeby.

Od sebe se liší technickými parametry a vzhledem. Prvních devět vozidel je určeno pro domácí použití, poslední jednotka bude užitečná při práci malé stavební nebo opravárenské posádky.

1. místo - Karcher WD 3 P Premium

Absolutní vůdce podle vzorce"cena-kvalita" . Se skromnou sadou trysek /kartáčů dobře funguje s hlavními čisticími funkcemi - montuje malé a velké, suché a mokré odpadky bez výměny filtru.

Přístroj spotřebovává pouze 1000 W, ale je poměrně silný: vyrovnává se se zemí, pilinami, kousky sušené pěny, úlomky, hřebíky, bavlny, cementu.

Má zásuvku pro synchronní připojení přístroje. Díkyfunkce foukání zařízení se hodí tam, kde je nemožné absorbovat. Sada obsahuje trysku pro práci na těžko přístupných místech.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suchý;
 • Příkon - 1000 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sáček na prach - sáček a cyklonový filtr (17 l);
 • Hmotnost - 5,96 kg.

Kupující, jako je jednoduchost řízení a snadnost použití, vysavač se snadno pohybuje po podlaze, jednoduše čistí a oplachuje po stavebních pracích.

Jednou z výhod je vynikající sací výkon, nízká hmotnost pro takové rozměry, velký sběrač prachu, dobrý filtrační systém a nízké náklady.

Nevýhody zahrnují nepřítomnost teleskopické trubice, relativně vysokou cenu za přídavná zařízení a příslušenství. Negativní odezvy platí také pro malou délku kordu (4 m), vysoký objem, nestabilita při napnutí hadice.

2. místo - Karcher WD 5 Premium

Vysoce výkonné, výkonné zařízení s 25 litrovým lapačem prachu a samočistícím filtračním systémem, který je umístěn ve speciální kazetě pro snadnou a hygienickou výměnu.

Konstrukce poskytuje pohodlnou rukojeť pro přenášení, slouží jako zámek pro otevření nádrže. Je zde funkce foukání. Zařízení je velmi vhodné pro práci na stavbě: pracuje s betonem a cihlovou strouhankou, pískem, kousky sádry, prachem z brusných stěn, kovovými třískami.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suchý;
 • Příkon - 1800 W;
 • hladina hluku - 71 dB;
 • sáček na pracha cyklonový filtr (25 litrů);
 • hmotnost - 8,2 kg

Výhody jsou uznány: velký odpadkový koš, který postačuje pro několik oprav během opravy, relativně nízký hluk ve srovnání s jinými modely, kompaktnost - v provedení poskytuje prostor pro uložení trysek.

Pro nepohodlí uživatelé zdůraznili flexibilitu plastových trubek, nemyslícího kartáče, který se může ucpat běžným papírem. To neplatí ani pro tak kvalitní práci jemného prachu (frézování sádrokartonových desek) - často je nutné filtr vyfouknout a při sběru jeho tekutin je naprosto nezbytné ho odstranit.

3. místo - Karcher WD 2

Přístroj uzamkne horní tři díky své nízké ceně a snadnému designu. To je jeden z prvních modelů v ekonomickém oboru, ale je stále populární.

Přístroj je vhodný pro čištění následků oprav: nečistoty, prach, drobné nečistoty kvalitativně odstraňuje. V domě lze využít k čištění kabiny, čištění v chodbě, suterénu, garáží.

Zvláštností tohoto modelu je, že se doporučuje vkládat papírový sáček pro suchý prach a pokud potřebujete pracovat s jemně rozptýlenými částicemi odpadu, musíte vyměnit kazetu s kazetou. Ten je zakoupen samostatně.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suchý;
 • příkon - 1000 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sběrač prachu - vak a cyklonová nádoba (12 l);
 • Hmotnost - 4,5 kg

Seznam výhod zahrnuje malou hmotnost, kompaktnost, ergonomii, přítomnost rukojeti pro přenášení,snadné řízení.

Hlavní nevýhodou uživatelů je to, že dno foukané: příliš prašná místnost, protože to může způsobit oblak prachu. Další nevýhodou je nestabilita při setkávání s malými překážkami, například vlastním drátem.

4. místo - Karcher MV 6 P Premium

Výkonný spotřebič pro domácnost s 30 litrovým lapačem prachu z nerezové oceli. Zařízení má regulátor výkonu, umístěný na těle a funkci foukání. Propracovaný filtrační systém umožňuje čištění bez výměny filtru.

Díky velké nádrži, vestavěné zásuvce pro nářadí, schopnosti sbírat dostatečně velké a průměrné odpadky (sklo, plátky betonu, drceného kamene), jemnému prachu (sádra, sádrokarton), vysavač je vhodný pro rozsáhlé opravy a stavební práce.

Technické parametry:

 • druh čištění - suché a mokré;
 • příkon - 1300 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sáček na prach - sáček a cyklonový filtr (30 l);
 • hmotnost - 9,5 kg.

Uživatelé mají kladný vliv na ovladatelnost kola, vynikající sací výkon a přítomnost teleskopické rukojeti. Přístroj vypadá masivně, ale váha nebrání tomu, aby byla snadno ovladatelná.

Přístroj má možnost sbírat vodu, která bude užitečná, pokud se během opravy potrubí zlomí a dojde k zaplavení, nebo bude nutné vypustit dno bazénu. Ještě zajímavější je LED displej, který v reálném čase zobrazuje sací výkon.

Uživatelé si stěžují na výpadky napájeníVysavač a časté ucpávání, když se zvednou ve velmi prašných prostorách. Mezi další nevýhody patří velká hmotnost příslušenství (přídavná hadice, několik trubek), nepřítomnost plovoucí hlavy na hlavním kartáčku a zámek na otočných kolech.

Regulátor výkonu není příliš pohodlný - nejprve se zapne na maximum a pak se může na minimum přišroubovat.

5. místo - Karcher WD 4 Premium

Normální výkonný a spolehlivý stroj s funkcí foukání, 6 trysek a kapsa pro malé součásti. To je dobrý model pro opravy, které patří do střední třídy.

Vlastnosti stroje: 20-litrová sbírka nerezové oceli, profesionální filtry, přítomnost majitelů na tělese hadice a příslušenství.

Technické parametry:

 • druh sběru - suché;
 • Příkon - 1000 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sáček na prach a sáček na cyklonu (20 l);
 • hmotnost - 7,4 kg

Uživatelé si všimnou výrazného sacího výkonu, pohyblivosti během provozu, snadnosti rukojetí a velkého objemu lapače prachu. Kontejner je jednoduše a rychle uzavřen systémemPull & Push . Přístroj může absorbovat kapaliny a sklo. K dispozici je pohodlná štěrbinová tryska.

Nevýhody: špatně zvládnuté jemně rozmělněným prachem, žádný mechanismus pro kroucení šňůry, funkce foukání.

6. místo - Karcher WD 5 Premium Renovation Kit

Přístroje mimořádné třídy s vysoce výkonným filtračním systémem a nádobou na odpadky o objemu 25 litrů.

Hlavní výhodou modelu je dostupnost soupravystavebních příloh. Přístroj je vybaven přídavnou hadicí a prodlužovací trubkou o průměru 45 mm, jakož i sexuálním uchycením.

Konstrukce poskytuje odnímatelnou antistatickou rukojeť, je-li to nutné, je možné připojit trysky přímo k hadici.

Technické parametry:

 • druh čištění - suché a mokré;
 • Příkon - 1100 W;
 • hladina hluku - 80 dB;
 • lapač prachu - vak (25 l);
 • hmotnost - 9,1 kg

Mezi výhody patří: vhodné trysky pro sběr různých druhů odpadků (malých, velkých, mokrých a suchých) a nedostatek nutnosti měnit filtr při změně činností. Je zde funkce foukání.

Lze použít pro absorpci velkých objemů vody, kapalných nečistot. Dobře si poradí s práškovými brusivy, oleji, malými čepy, šrouby, šrouby.

V minusech je standardní objem a rozměry, stejně jako nemožnost navíjení šňůry.

Poslední „mínusový“ výrobce byl záměrně vyroben v mnoha modelech - inženýři považují takové navíjení za velmi nepraktické z hlediska konstrukce, protože s olovem v případě může dostat odpad, což může způsobit poruchu.

7. místo - Karcher WD 3

Zařízení počáteční třídy. V 17 litrové nádobě můžete sbírat velké suché odpadky, prach, nečistoty a vlhkost. Díky ventilům Pull & Push lze odpad snadno odstranit. K dispozici je možnost foukání. Filtrační vložka nemusí být odstraněna při střídavém a mokrém čištění.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suché;
 • příkon - 1400 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sáček na prach a sáček na cyklonu (17 l);
 • Hmotnost - 5,5 kg

Lehká, kompaktní, vyžaduje málo úložného prostoru. Vysavač účinně zvládá znečištění a spotřebovává málo elektřiny. Nepřepínejte, neste rukojeť. Design je velmi snadno ovladatelný. Na skříni je místo pro umístění trubky a hadic.

Od minusů kupující přidělují malé množství prachu, které je třeba několikrát vyčistit v jednom velkoobjemovém čištění, ale to se provádí rychle. Další dvě nevýhody - ne zcela pohodlná tryska pro stěny a podlahy, potřeba odstranit filtr během sběru tekutin.

8. místo - Karcher WD 5

Zástupce vysavačů mimořádných tříd s odpadkovou nádobou na 25 vrhů. Snadno se vyrovná s pilinami, hoblinami, jemným prachem. Zařízení je vhodné pro sběr velkého množství vody. Tam je foukané Model může být použit na malé produkci.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suché;
 • příkon - 1800 W;
 • hladina hluku - 76 dB;
 • sáček na prach a sáček na cyklonu (25 l);
 • Hmotnost - 7,9 kg

Pracuje relativně tiše, jen sbírá a chápe. Uživatelé označují vynikající sací výkon, automatické čištění filtru, možnost připojení trysek přímo k hadici.

Čistí všechno, od velkých kusů stavebních materiálů až po jemně rozmělněný prach po práci brusky,Shtrobrizy, perforátor, bulharský.

Z nevýhod: nárazová kola zabraňují bočním stranám v zatáčení a manévrování uvnitř, plastové trubky a spoje nejsou příliš spolehlivé.

9. místo - Karcher WD 4

Vysavač s 20 litrovou nádrží. Vhodné pro sběr velkých stavebních odpadů - zděných cihel, sádrových odlitků, dřeva, zbytkových nátěrů, sádrokartonových desek, keramických obkladů a dlažeb.

Kontejner je vyroben z nerezové oceli, takže velké pevné frakce nepoškozují jeho stěny. Filtrační systém umožňuje stroji pracovat s jemnými dispergovanými nečistotami.

Technické parametry:

 • druh sklizně - suché;
 • příkon - 1400 W;
 • hladina hluku - 77 dB;
 • sáček na prach a sáček na cyklonu (20 l);
 • Hmotnost - 7,5 kg

Mezi výhody ergonomické rukojeti patří přítomnost kompletní štěrbiny a parketové trysky, které jsou uloženy v prostoru na těle zařízení.

Nezbytným plusem je schopnost sběru mokrého a suchého odpadu bez výměny filtru. Jiné zařízení je schopno automaticky se vypnout při přehřátí a jeho tělo je vyrobeno z materiálu odolného proti nárazům.

Mezi nevýhodami můžete zdůraznit nedostatek foukání a skříňek na klavírních kolech - někdy je to nevhodné manévrovat.

10. místo - Karcher NT 35/1 Ap 1,184-505

Vysoce výkonná a kompaktní jednotka pro profesionály. Plochý skládaný filtr tohoto vysavače se díky systému ApClean ​​může samočistit v poloautomatickém režimu.

Kola zařízení jsou odnímatelná,různé a pogumované. Pokud je to nutné, mohou být odpojeny a hadice může být prodloužena kovovými trubkami ze sady.

Model je vhodný pro komerční použití soukromými opravárenskými a stavebními brigádami. S ním je snadné udržovat pracoviště v čistotě, připravit podklad pro konečnou úpravu a provést všeobecné čištění před dodáním předmětu zákazníkovi.

Technické parametry:

 • druh čištění - suché a mokré;
 • příkon - 1380 W;
 • hladina hluku - 70 dB;
 • sáček na prach (35 l);
 • hmotnost - 11,5 kg

Jednou z výhod je prostorná popelnice, dlouhý drát (7,5 m), nízký objem, vysoká mobilita z hlediska využití streamingu, přítomnost kartáčové trysky s odnímatelnými pryžovými okraji a příslušenství.

Konstrukce obsahuje háky pro navíjení kabelu. Přístroj je schopen dlouhodobého provozu bez přerušení.

Uživatelé si stěžují na statickou hadici během práce a drahých materiálů.

Srovnávací tabulka modelů z hodnocení

Vysavače pro domácnost mají označení WD (MV v předchozí verzi) a po označení písmen jsou rozděleny do pěti typů:

 • 2 - nejjednodušší zařízení s 12 litrovým plastovým lapačem prachu, nejlevnější a lehké;
 • 3- základní kamenivo s plastovou nádobou o objemu 17 litrů a funkcí foukání;
 • 4- vysavače střední třídy s 20 litrovým ocelovým lapačem prachu a kazetovým filtrem;
 • 5- Vozidla mimořádné třídy s25 litrová ocelová nádoba, samočisticí filtrační systém, schopnost sbírat velké množství vody;
 • 6- zařízení mimořádné třídy s 30litrovým ocelovým lapačem prachu, regulátorem výkonu, promyšleným filtračním systémem.

Pokud potřebujete model se zásuvkou, zvolte vysavač s označenímP .

PředponaPremiumuvádí velký počet dodatečných příloh.

\ t \ t \ t
WD 6 P Premium WD 5 Premium WD 5 WD 4 Premium 4 WD WD 3 P WD 3 Premium WD 3 WD 2
Stavební a opravné práce+ + + + + + + + +
Práce s elektrickým nářadím+ - - - - + - - -
Funkce vyfukování + + + - - + + + -
Sběr malých objemů kapalin + + + + + + + + +
Sběr velkých objemů vody+ + + - - - - - -
Čištění dílny + + + + + + + + +
Úklid vozu + + + + + + + + +
Úklid na chodbě + + + + + + + + +
Úklid v garáži + + + + + + + + +
Úklid v suterénu + + + + + + + + +

Karcher NT 35/1 Ap 1.184-505 zvládne všechny body uvedené v tabulce vedle připojení elektrického nářadí.

Ale mnoho moderních modelů elektrického nářadí je vybaveno trubkou pro odstranění prachu, ke které můžete připojit vakuovou hadici. To není docela pohodlné, ale vytvořit pohodlné pracovní prostředí, tato metoda má pravdu.

Mechanicky to zajišťuje odpovídající průměr pomocí adaptérů, rozbočovačů a adaptérů.

Na co se podívat před nákupem?

Výkonný stavební čistič eliminuje únavnou dlouhodobou práci s partou, zachraňuje a chrání před škodlivým mikroskopickým prachem. Chcete-li najít svůj model, musíte jasně identifikovat úkoly, které bude užitečné zařízení zpracovávat.

Tip # 1 - vyberte typ sběrače prachu a filtru

Stavební vysavače mají rozdílnou funkci, kompletní sadu, rozměry. Nejprve se podívejte na typ sběrače prachu.

Tradiční odrůdy tři:

 • Látkový sáček.
 • Papírový sáček.
 • Cyklon (nádoba).
 • Významnou výhodou komerčních vysavačů Karcher je schopnost pracovat s taškou a bez ní. V prvním případě je filtrování lepší, ale objem nádoby je menší.

  Ve druhém získáváme vhodný systém sběruvelké nečistoty a kapaliny, ale zvýšený objem. A pokud pracujete s malými částicemi, bude to příliš ostražité. Zbývá jen vybrat správnou sadu pro práci za určitých podmínek.

  V sběračích prachu můžete uložit a koupit neoriginální sáčky, ale filtry musí používat vysoce kvalitní

  Látkové sáčky špatně drží jemnozrnný prach a při čištění jsou náročné na pracovní sílu, ale jsou opakovaně použitelné.

  Výrobky z papíru poskytují důkladnější filtraci, ale jsou emitovány společně s obsahem, vyžadují stálou výměnu a jsou odtrženy velkými frakčními částicemi odpadků.

  Před nákupem prosím objasněte dostupnost takových komponentů pro vybraný model, vhodné neoriginální příslušenství, protože cena některých značkových sáčků je poměrně vysoká.

  Kromě nádrže je vhodné věnovat pozornost filtračnímu systému. Při konstrukci vysavače jsou instalovány jednorázové filtry a více filtrů. Nejen kvalita čištění, ale také stupeň opotřebení motoru závisí na jejich odrůdách a nákladech.

  V rozpočtových modelech je nutné měnit a čistit filtry mnohem častěji než drahé analogové systémy.

  Tip # 2 - Podívejte se na výkonové parametry

  Stojí za to porovnatspotřebu energiev různých zařízeních: čím více je toto číslo, tím více péče bude vyčištěno. Tento parametr však ovlivňuje nejen výkon, ale také zvyšuje spotřebu energie.

  Pro podmínky domácnosti a práci soukromé opravy a stavební brigády je k dispozici dost přístrojů s kapacitou 1000-1400 wattů. Zařízenís takovým rozsahem číslic nepřetěžuje síť a zajistí dobré čištění malých a středních objemů odpadu.

  Následující indikátor -stupeň ředění . Zařízení s číslem do 120 mBar jsou vhodná pro čištění drobných nečistot, suchých směsí. Pokud je hodnota větší než 120, lze tento vysavač použít v prostorách kontaminovaných velkým odpadem.

  Ve vysavačech Kerher je míra ředění uvedena v mBar, proto k porovnání s modely jiných výrobců potřebujeme tabulku

  Tip # 3 - vyberte objem nádrže a sčítání

  Obraťme se na kapacitu nádrže. Pro domácí potřeby a dokončovací práce zařízení s objemem nádoby do 50 litrů. Pokud předtím, než přístroj dal vážnější stavební a opravárenské práce, kupujeme profesionální model s ukazatelem 50 litrů.

  Při volbě objemu popelnice, vezměte v úvahu hlavní nevýhodu velkého sběrače prachu - potřebu přesunout, protřepat kontejner sám nebo vyhodit odpad shromážděný spolu s pytlem.

  Pokud potřebujete zásuvku pro elektrické nářadí, podívejte se na vlastnosti zařízení: Kerher pracuje se zařízením, minimální výkon je roven 100 W, maximálně 2100 W.

  Při současném provozu s elektrickým nářadím se vysavač zapne až po vložení „partnera“ a také se za ním vypne, ale s malým zpožděním.

  Závěry a užitečné video k tématu

  Jak fungují stavební vysavače, zásady volby.

  Klasifikace odpadů, s nimiž se má vyrovnatstavební vysavač. Jak správně připojit nářadí k stroji.

  Díky rozmanitosti sortimentu od jiných výrobců mají výrobky K? Rcher bezkonkurenční úspěch mezi spotřebiteli. Prezentován v žebříčku deseti modelů vybraných na základě poptávky kupujících, počet různých emocionálních barevných recenzí.

  Zařízení tříděná podle technických charakteristik, hlavní a pomocné funkce.Důležitější: objem nádrže, výkon, filtrační systém nebo nepřetržitá nepřetržitá práce - abyste si vybrali .