Nejmenší kůň na světě

V rozhovoru o koních, většina lidí okamžitě představuje výškový, silný, silný jezdec na koni, který se pyšní na najímání jezdce. Ale daleko od všech zástupců tohoto druhu zvířat splňují stanovené parametry. Mezi koňmi jsou docela jiné vzorky. Některé z nich jsou impozantní svou miniaturou a mohou soutěžit o titul nejmenších koní na světě.

Mini koně

\ t
Obsah
 1. Genetické zvláštnosti mini koní
 2. Výhody a nevýhody trpaslíků
 3. Nejmenší plemena koní
 4. Falabella
 5. Mini- jablka
 6. Americký miniaturní kůň
 7. Koně-liliputes z Guinnessovy knihy rekordů
 8. Nejmenší kůň na světě dnes

Genetické vlastnosti mini koní

\ t

Pokud jde o velikost, standardní koně jsou značně horší než poníci. Takové kobylky jsou zpravidla dvě a dokonce i třikrát menší než jejich větší protějšky. Existují však takové případy, ve srovnání s nimiž i poníci vypadají jako těžké váhy. Mluvíme o mini-koních.

Poprvé se mini-koně objevily jako nešťastný experiment v XIX století. U zcela normální velikosti zvířete se narodilo hříbě, jehož hmotnost sotva dosáhla 10 kg. V tomto případě jsou proporce těla zvířete plně v souladu s normou.

Důvodem tohoto jevu je jedinečný soubor genů. Samozřejmě, že o tomhle klukovi nebylo prakticky řečeno. Ale pro chovatele byl takový přírodní vtip docela zajímavý a pokračovalipracovat tímto směrem. Výsledkem je, že dnes je na světě zastoupeno několik trpasličích koní, z nichž každý je nápadný svou miniaturou. Jejich zástupci jsou často zřízeni jako domácí mazlíčci, spolu se psem nebo kočkou.

Výhody a nevýhody trpaslíků

\ t

Trpasličí koní - velmi zajímavý fenomén přírody, který má jak pozitivní, tak negativní stránky. Mezi výhody této funkce patří:

 • okouzlující vzhled, který přitahuje pozornost zvířat na výstavách a je prostě venku;
 • není třeba velké stáje;
 • minimální množství krmiva, které toto zvíře konzumuje;
 • možnost udržet koně domu jako milovaného žáka.

Mezi nedostatky patří tyto body:

 • stejný gen zodpovědný za trpaslík, někdy se stane příčinou vážných problémů s vývojem koster a svalů zvířat, což vyžaduje jejich neustálou kontrolu veterinářem;
 • kromě běžných bylin a koncentrátů ve stravě těchto křenů nutně zahrnují vitamíny a minerální hnojiva;
 • miniaturní koně nemohou být chováni společně s obyčejnými, protože jsou zranitelní;
 • náklady na každé takové zvíře jsou vyšší než mnoho velkých koňovitých.

Nápověda. Mezi minusy miniaturizace těchto zvířat patří skutečnost, že nemohou být použity pro žádnou práci, pouze pro dekorativní účely.

Nejmenší plemena koní

\ t

Během tvrdé práce se chovatelům podařilo konsolidovat gentrpaslíci u některých zástupců koní. Následně byl předán dalším generacím, během kterých vzniklo několik plemen, jejichž hlavní velikost je miniaturní velikost.

Falabella

Phalabella je právem považována za nejmenší plemeno koní na světě. Historie výskytu těchto mini-koní je poněkud rozmazaná a má několik teorií. Podle jednoho z nich bylo plemeno původně velké.

Plemeno koní Phalabella

\ t

Jakmile bylo stádo takových koní zablokováno kolapsem v odlehlém kaňonu, kde byla zvířata nucena žít dlouhou dobu. Protože tam bylo málo jídla, tělo zvířat dostalo minimální množství vitamínů a minerálů. Jako výsledek, každá generace byla mumlána ve velikosti.

Později tito koně našli rodinu Phalabell. Ale ani za to, že jim poskytli správnou dietu, se velikost zástupců šlechtitelské linie nikdy nevrátila. Chovatel však neopustil plemeno, pokračoval ve zlepšování a upevňování kvalit.

V současnosti mají tyto odrůdy tyto parametry:

 • růst v rozmezí 40-70 cm;
 • hmotnost 20-60 kg;
 • elegantní kompozice s velkou hlavou a štíhlými nohami;
 • barva těla má různé variace.

Tato zvířata přirozeně připomínají domácí zvířata. Jsou hraví a dobří. Rychle najít společný jazyk s ostatními zvířaty a dětmi.

Dnes, kromě role domácího mazlíčka, se phalabella používá také jako vodící zvíře. Často jsou často i velké vzorkyvyužita ve speciálních vozících pro děti.

Mini-appleusa

Koně mini-apulus jsou odvozeni na základě plnokrevného plemene jabloní, hlavní role v této práci patří severoamerickým kmenům indiánů.

Stejně jako v případě velkých příbuzných, plemeno mini-appleus zaujímá poměrně pevný standard vzhledu. Obsahuje následující parametry:

 • růst v rozmezí 70-100 cm;
 • povinný baculatý oblek;
 • tvar, charakteristika proporcí pro jízdu na koni.

Tato zvířata mají malou hlavu, svalnaté tělo, namáhavé silné končetiny a sofistikovaný krk. Současně se barva v živém tvoru mírně liší, ale zpravidla to nutně zahrnuje černé skvrny na bílém pozadí.

Většinu těchto koní lze nalézt na výstavách. Ale na různých výstavách a reprezentacích se často nacházejí.

Americký miniaturní kůň

\ t

Je nesmírně obtížné vysledovat kořeny tohoto plemene. V dobách starověkého Egypta se setkal s vhodnou úrovní zvířat. Ceny mini koní ve starověké Číně a dalších asijských zemích. Obrovská popularita v šlechtě byla použití takových zvířat v Evropě během Middle roky. Ať už to bylo jakkoli, časem se většina této kategorie zvířat zachovala právě ve Spojených státech, kde se aktivně zlepšovala.

Druhy koní Americká miniatura

\ t

Americký miniaturní kůň se ve skutečnosti nepovažuje za samostatné plemeno. Sdružení věnované těmto koním, registruje všechna zvířata, výšku v kohoutkunepřekračuje 86 sm.

Koně koní z Guinnessovy knihy rekordů

Zvýšený zájem o takové malé a velkolepé koně byl pro zaměstnance Guinness Book také velmi zajímavý. Několik zástupců této kategorie již na svých stránkách padlo a mezi v současné době žijící koně je lilliputians tvrdá konkurence.

Kniha záznamů již byla zaznamenána:

 • Recco de Rocco. Zástupce plemene phalabella v roce 1975 byl oficiálně prohlášen za nejmenšího. Růst tohoto dítěte byl 38 cm při hmotnosti 11,9 kg
 • .
 • Little Patton. Hmotnost této skvrny byla pouze 9,1 kg a výška 35,5 cm.
 • Tumbelin. Kobylka je rodák ze Spojených států. Při narození vážila pouze 4 kg, díky čemuž se v roce 2006 dostala do knihy. Dnes jeho hmotnost dosáhla 26 kg a výška 43 cm.

Nejmenší kůň světa dnes

Ale z výše uvedených koní-lilliputians dnes byl vážný konkurent. Je to Einsteinův los s plemenným pinto. V době narození byla jeho hmotnost rekordní 2,5 kg. Když se zrání zvýšilo, tato hodnota se zvýšila na 28 kg, ale růst značky v 36 cm se nezvýšil.

Proto je nejmenší kůň na světě dnes Einstein. I když je těsně následován dalším konkurentem - Bella je klisna. Podle odborníků však bude růst vítěze kategorie, když vyroste.

Malí koně různých plemen nemohou opustit lhostejného diváka. Miniaturní kopie velkých závodníků jsou výsledkem mnohaletého chovu a opakovaně spadají do Knihy rekordůGuinness Samozřejmě, hovořit o praktických výhodách trpasličích koní nemusí. Ale stále jsou velmi populární jako domácí mazlíčky.