Některé užitečné tipy na izolaci dřevěného domu venku

Obsah
 1. Jak izolovat dřevěný dům? - Externě!
 2. Obsah
 3. Volba topení?
 4. Zahřívání zdí mimo důl
 5. Parozábrana?
 6. Jak se vyrábí kostra?
 7. Tepelná izolace?
 8. Hydroizolace?
 9. Druhá vrstva rámu?
 10. Vnější plášť?

Jak izolovat dřevěný dům? - Externě!

Máte-li dřevěný dům staré budovy, ale nevyhovuje Vám s vlastní tepelnou ochranou, budete ho moci sami zahřát a učinit ho dostatečně pohodlným nejen pro krátkodobé letní vstupy, ale i pro trvalé bydlení v každém ročním období. Zahřát studený dům stojí přinejmenším na základě toho, že v budoucnu budete moci výrazně ušetřit svůj rozpočet na vytápění. Mnozí netrénovaní lidé mají za úkol zahřát si dům, nejprve jednoduše vyděsit jejich měřítko.

Teplo pochází z různých částí domu, včetně střechy a podlahy, takže pro maximální efekt stojí za to uvažovat o integrované izolaci

.

Mezitím v tom není nic nadpřirozeně složitého. Jak se říká, "oči se bojí, ale konají své ruce."

Často se ptáme, jak lépe vytápět dům - zvenčí nebo uvnitř? Možnost vnějšího zateplení je v naprosté většině případů vhodnější pro domácnost, ve které žijí, spíše než v domě. A to nejen proto, že v tomto případě není omezen vnitřní prostor prostor. Ale především z jednoduchého důvodu, že je efektivnější a méně riskantní. Inv každém případě u trvale provozovaných budov (pokud jste v nepravidelné oblasti a měli byste rychle zachytit teplotu, například garáž nebo kolej, pak může být vhodnější vnitřní izolace).

Obsah

 • Výběr ohřívače
 • Parozábrana
 • Jak vytvořit rám
 • Tepelná izolace
 • Hydroizolace
 • Druhá vrstva rámu
 • Vnější obklady
 • \ t

Volba topení?

Zahřívání zdí mimo důl

\ t

Při výběru izolačních materiálů věnujte pozornost svým vlastnostem, jako je tepelná vodivost, absorpce vlhkosti, propustnost vzduchu, požární odolnost, trvanlivost, šetrnost k životnímu prostředí.

Mnoho ruských spotřebitelů ji doposud považuje za dobrou volbu pro vnější izolaci dřevěného minerálního domu. Jaké jsou výhody tohoto moderního ohřívače, proč se tak populární? - Lehká, měkkost, pružnost. Se všemi těmito vlastnostmi je minutka dobře udržovaná a vzhledem k její cenové dostupnosti neohrožuje rodinný rozpočet. Desky z minerální vlny se snadno stohují, vlna není vystavena tepelným deformacím ze zdí, nemá mosty chladu.

Pro tepelnou izolaci je pokládka minivy spolu s pěnou považována za jednu z nejlepších možností vnější izolace, je trvanlivá, odolná vůči vlhkosti, deformaci, má vysokou zvukovou izolaci a požární odolnost.

\ tminerální vlna se vyznačuje odolností proti vlhkosti, různým typům deformací, má dobré zvukové vlastnosti, má požární odolnost.

Na vnější straně, po izolaci, je možné embosovat stěny a střechu s nejběžnějším obložením nebo deskami. Dnes je starý zateplený dům často pokryt relativně levným materiálem, jako je plastová vlečka, a zateplený a renovovaný dům se tak stává zcela čerstvým.

Parozábrana?

Důležitým aspektem izolace dřevěného domu vně je jednotka parotěsné zábrany. Pro tyto účely je často používána hliníková fólie, stejně jako polyethylenová fólie nebo speciální fólie pro izolaci par. Někdy, i když není po ruce nic vhodnějšího, používá se i ruberoid.

Jaký je účel izolace par? Hlavním úkolem - zajistit efektivní větrání fasády pod krycí fólií. Pokud je váš dům vyroben z kulatého dřeva, není problém, ale pokud mají stěny hladký, hladký dřevěný povrch, je třeba je předem naplnit svisle úzkými regály o tloušťce 2,5 cm, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 1 metr. Po těchto základních kolejnicích na celém povrchu domu je zabalena parotěsná zábrana. Nahoře a dole mezi zavěšenými kolejnicemi budete muset vytvořit speciální otvory o průměru cca 20-25 mm - to je pro ventilaci. Díky ventilované vrstvě, která je vytvořena mezi stěnou a parotěsnou zábranou, se vlhkost pod fólií nebude hromadit, což by mohlo způsobit hnilobu dřevěných stěn. Montážní body vrstvyParotěsná zábrana se sponami nebo hřebíky se lepí lepící páskou. To je nezbytné pro zabránění proudění vody.
Abych byl jasnější, navrhuji podívat se na malé video o tom, jak vytvořit tepelnou a parní izolaci ve vnější izolaci domu:

Jak se vyrábí kostra?

Kostra pro tepelně izolační vrstvu je vyrobena z desek o šířce 100 mm a tloušťce 40-50 mm. Desky plánujeme svisle na stěně domu, na hraně, takže vzdálenost mezi sousedními deskami zůstala o několik centimetrů menší než šířka ohřívače.

Je nepravděpodobné, že by se tenké desky používaly na kostru, protože budou také sloužit k upevnění vnějšího obložení vašeho domova.

Tepelná izolace?

Desky z minerální vlny se ukládají mezi rámové desky tak, aby nebyly žádné cílové prostory. Je nutné vyrobit minivat ve dvou vrstvách o tloušťce 50 mm - tak, aby spoje první vrstvy byly kombinovány se středem desek druhé vrstvy. Hustota desek z minerální vlny je 80-120 kg /cu. m, liší se jak pružností, tak jistou tuhostí, takže desky mohou být udržovány mezi deskami a nesklouznou ani bez dalšího upevnění.

Hydroizolace?

Na podlaze izolační vrstvy je nutné utěsnit hydroizolační fólii. Je třeba si uvědomit, že film musí volně procházet dvojicí, ale zároveň zadržovat vodu. Film je položen na tepelnou izolaci a připevněn sponkami nebo hřebíky přímo na desky rámu. V místech spojů fólie by měla být ponechána flutter na šířku5-10 cm a spoje samy jsou utěsněny lepicí páskou.

Druhá vrstva rámu?

Na deskách, kde je izolace instalována, je nutné vyplnit hydroizolační lišty o šířce 50 mm a tloušťce 2,5 - 3 viz. Je nutné zajistit, aby vnější obložení a parotěsná zábrana zůstala možnost volného oběhu vzduchu, aby kondenzace nebo vlhkost vstupující do hydroizolační vrstvy mohla vyschnout. Prostor pod prostorem musí být uzavřen poměrně hustým kovovým pletivem, aby hlodavci a hmyz nemohli proniknout dovnitř.

Vnější plášť?

Když je zpravidla dokončena izolace dřevěného domu na vnějšku, můžete si udělat vnější stranu domu, který bude vykonávat převážně dekorativní funkci. Takže otázka, jaký materiál to udělat, je spíše otázkou chuťových preferencí a rozpočtových příležitostí. Nezapomeňte, že zahuštění stěn o 15-25 cm s izolací znatelně prohloubí okna a dveře. Proto musíte předem přemýšlet o tom, jak se celé ohřívací zařízení zavírá z okenních otvorů - ať už se jedná o nové parapety, lišty nebo obklady.

Podívejte se na video o vlastnostech izolace dřevěného domu.

ventilované ventily

\ t