Nemoci krůt: příznaky a léčba fotografiemi a videem

U krůt je choroba charakteristická jako u jiné drůbeže. Pokud včas nezačne léčbu, pak možné komplikace a smrtelné případy. Nemoci krůt, příznaky, léčba - vše o tomto článku.

Obsah
 1. Infekční choroby
 2. Respirační mykoplazmóza
 3. Tuberkulóza
 4. Histominóza
 5. Pallosa
 6. Neštovice
 7. Newcastleská choroba
 8. \ t
 9. Parazitární nemoci
 10. Nespecifická onemocnění
 11. \ t
 12. Pevná struna
 13. Avitaminóza
 14. Odnětí chuti k jídlu
 15. Problémy s končetinami
 16. Preventivní opatření
 17. Videa. Nemoci Turecka: Příznaky a léčba

Infekční nemoci

Výskyt infekčních chorob je způsoben určitými viry a mikroby. Pokud nemoc není zachycena na samém počátku, může se v jednom případě rozvinout úplná epidemie.

Respirační mykoplazmóza

Jinak lze nemoc označit za ohrožující život ptáků, která je přenášena vzduchovými kapičkami. Nejčastěji se zemědělci potýkají s tímto problémem na jaře nebo na podzim, kdy se pták trpí přehřátím nebo špatnou kvalitou krmiv. Onemocnění se vyskytuje na pozadí nedostatku vitamínů skupin B a A a v důsledku problémů s imunitním systémem.

Příznaky

Mezi hlavní příznaky patří:

 • zanícená rohovka rohovky, zrak je patrný;
 • háčkování končetin;
 • pták častopadá;
 • problémy s dýcháním (charakteristické pro mladé);
 • přítomnost sekretů z nozder a očí.

Turci začnou dramaticky zhubnout, pokud léčba nezačne včas, pak případ začíná.

Metody léčby

Pokud mladí začnou padat na tlapky, je snaha vypořádat se s nemocí k ničemu. Výskyt takových příznaků naznačuje, že nemoc se stala těžkou formou, jedinou cestou je zničení mladých ptáků.

S problémy s končetinami u dospělých jedinců je stále šance na úspěšný výsledek užívání léčiv. Nejčastěji užívaný chlorrtetracyklin a oxytetracyklin jsou podávány s krmivem po dobu nejméně 7 dnů. Vakcína zpracovává krmivo pro cereálie rychlostí 0,4 kg /tón. Specialisté doporučují, aby jako indikátory bylo uvedeno jedno z následujících antibiotik:

 • erythromycin;
 • levomitsetin;
 • streptomycin.

Tuberkulóza

Tam jsou tyčinky tuberkulózy. Nejčastější příčina infekce se nazývá: vnitřní znečištění, špatná voda, inventární položky používané v jiné péči o ptáky. Lze jej přičítat chorobám, které představují velké nebezpečí rychlého postižení plic, průdušek a dalších vnitřních orgánů.

Příznaky

Mezi příznaky patří:
 • pták zcela odmítá krmit;
 • oslabují končetiny;
 • přítomnost apatie;
 • projev charakteristických kožních útvarů.

Metody léčby

Nemocný není předmětemléčbu. Aby se předešlo možné epidemii, je veškeré nemocné stádo zničeno a prostory prošly kompletní dezinfekcí.

Neexistují žádné léky na eliminaci tyčinek tuberkulózy. Nejúčinnějším způsobem je přítomnost slunečního svitu. Infikované prostory ponechávají maximum otevřené po dobu nejméně 60 dnů. Pod tlakem čistého vzduchu a rozptýlených paprsků slunce v místnosti bude černá tyčinka postupně mizet.

Histominóza

Nejčastěji se projevuje u bílých krůt s širokým hrudníkem při špatné abstinenci. Zejména v případě, že by prostory nebyly podrobeny řádnému ošetření poté, co tam žily jiné drůbeže. Nemoc je nebezpečná, protože postihuje játra a střevo.

Příznaky

Hlavním projevem je přítomnost průjmu s pěnovou konzistencí a zelenou barvou. Pták ostře klesá, nejí jídlo, peří v oblasti ocasu je špinavé, zbytek krytu je ošuntělý.

Léčba

Úspěch bude záviset na tom, jak rychle byly problémy pozorovány v játrech a střevech. Nemocná zvířata se odvezou a drůbež se vydezinfikuje. Pro ošetření se do krmiva přidávají osarzol a furazolidon. Jako další prostředek se provádí odčervení celého hospodářského zvířete.

Palloroz

Ill malé děti do 14 dnů.

Symptomy

Příznaky se objevují takto:

 • neustálá touha pít;
 • odmítnutí krmiva;
 • kuřata často pijí;
 • obecná slabost;
 • přítomnost průjmu žluté barvy.

Metody léčby

Použití antibiotik je odůvodněné pouze tehdy, je-li rozhodnuto o léčbě. Většina drůbežích farem ničí mláďata, protože náklady na léky nejsou oprávněné a úmrtnost je příliš vysoká.

Neštovice

Infekce probíhá prostřednictvím krmiva a pitné vody z infikované drůbeže. Mezi kapesníky patří největší nebezpečí, že se jedná o hmyz sající krev.

Příznaky

Za prvé, krůty se stávají letargickými a apatickými, klesajícími křídly. Pták se snaží najít útulný, stínovaný koutek. Pokud nebudete mít čas na péči o hospodářská zvířata, pak se všechny otevřené oblasti těla a sliznic objeví žluté skvrny.

Léčba

Tato choroba je považována za nevyléčitelnou. Nemocný pták je izolován a poté, co je případ spálen, zbytek populace podléhá očkování. Nejvhodnější profylaktický způsob vštěpování krůt ve věku 6 týdnů.

Newcastleská choroba

\ t

Týká se závažných virových onemocnění s rychlou porážkou mladých zvířat. Nejčastěji končí smrtí hospodářských zvířat.

Příznaky

Paralýza nohou s klouby vzniká - pták padá, není schopen zvednout křídla. Vše je doprovázeno průjmem zelené nebo šedé barvy s nepříjemným zápachem.

Léčba

Newcastle je nevyléčitelný. Můžete použít injekční lahvičku, ale s největší pravděpodobností jste onemocnělimusí odhalit, zasít zdravé a zabít s následnou likvidací jatečně upravených těl.

Onemocnění parazitů

Patří sem léze červů, které postihují všechny domácí ptáky, jakož i krůty. Nejčastěji mohou být paraziti získáni z otevřeného terénu, a to prostřednictvím inventárních položek, nápojových misek nebo krmiv. Největší nebezpečí spočívá v tom, že se červi z trávicího systému velmi rychle nacházejí v dýchacím systému.

Příznaky

Ptáci jsou letargičtí, apatie. Tam je porucha trávení, který je patrný na konzistenci a barvu židle. Některé parazitické nemoci projdou bez viditelných symptomů, ale to neznamená, že červi v tomto případě nepoškozují krůtu.

Léčba

Boj proti červům je poměrně složitý postup, protože přítomnost parazitů není živá. Chovatelé drůbeže poskytují rady ohledně pravidelného sanitárního ošetření drůbeže a pokud existují jasné známky onemocnění, které přidají do vody pro morky fenothiazin, piperazinsulfát.

Nespecifická onemocnění

\ t

Tato skupina zahrnuje onemocnění, která se vyskytují u některých ptáků a nejčastěji v důsledku nedodržení podmínek v obsahu.

Koza

Vyznačuje se přeplněností strumy. Důvod spočívá v nesprávném krmení, pokud ptáci nedostanou:

 • křída;
 • měkkýši;
 • štěrk.

Příznaky

Jak je zřejmé z názvu, slouží jako příznak pevná struma.

Metody léčby

Unení tak jednoduchá možnost léčby onemocnění. S pevnými struma ptáci ztrácejí schopnost živit a hynou jíst ze silného vztahu.

na různé choroby zahrnují přítomnost strumy poklesla. Vyplývá ze skutečnosti, že velký počet krůt spotřebované vody a stravu řádně připravena. Léčba zahrnuje dodržování speciální diety a zajistit krůtí klid.

Avitaminóza

Výsledný nedostatek vitamínů. Většina mladých lidí trpí.

Symptomy

může rozpoznat nemoc se následujícími znaky:

 • , zánět sliznic;
 • , výtok z úst;
 • plačící oči;
 • , zobrazí se křivici.

Jak léčit

pro návrat na zdraví injekce vitamínů. Nejlepší způsob, jak zabránit onemocnění je považován za preventivní, během kterého přidána do krmných vitamíny. Tato metoda nejen pomáhá zbavit beri-beri, ale také přispět k posílení imunitního systému.

Narušení chuť

se vztahuje k nemocem, které se vyvíjejí v důsledku nesprávné výživy.

Symptomy

ptáci začnou jíst všechno, včetně jejich peří a piliny. Problémy všimnout neustále hladoví jedinci jsou vždy hledají, že by přijímat potravu. V pozdních opatření, nemoc se může vyvinout do ztvrdlého plodiny.

úprava

, nejjistější způsob, jak je vytvořit vyváženou stravu a distribucezásoby vitamínových doplňků.

Problémy s končetinami

Výskyt takových chorob vede k velkému množství problémů u chovatelů drůbeže. Pták nejčastěji trpí, protože je obsažen ve studených, vlhkých prostorách.

Za prvé, zjevně se projevuje revmatismus u oslabených ptáků: nevznikají kvůli silné bolesti. Jako ošetření se doporučuje změnit mikroklima na suchší a teplejší v drůbežárně.

Za druhé, problémy s končetinami se mohou vyskytnout prostřednictvím genetiky. V takovém případě se doporučuje včasné odstranění těchto jedinců.

Preventivní opatření

Pro pěstování zdravých krůt a vysoce kvalitních mláďat se doporučuje dodržovat tato pravidla:

 • Krmivo by mělo být pouze čerstvé. Při zrání nebo tvorbě plísní z potravy by mělo být vyloučeno, aby se nestal důvodem výskytu různých nemocí u krůt.
 • Provádění systematických dezinfekčních opatření v prostorách pro ptáky. K ochraně krůt před infekcí a mikroby můžete použít nehašené vápno nebo speciální prostředky.
 • Poskytnout nejvhodnější podmínky v obsahu. Ložní prádlo by mělo být pravidelně vyměňováno za nové. Měly by být žádné návrhy. Místnost je udržována suchá a větraná podle potřeby.
 • Musíte sledovat záznamy o krmivech a vodě. Denně se důkladně čistí a omyjí. Indikátory potřebují sladkou vodu a kvalitní krmivo.
 • Provádět pravidelné veterinární činnosti.
 • Pokud zjistíte, že Turecko má jakékoli příznaky nemoci, mělo by být zaseto odděleně od ostatních ptáků.
 • Videa. Nemoci Turecka: Příznaky a léčba