Nemrznoucí jeřáb: princip činnosti zařízení a montážní technologie

Nepřerušovanou údržbu místa vodou nelze provádět bez zvláštního vybavení. Hlavním problémem kohoutkových jeřábů je, že při velmi nízkých teplotách nejsou vhodné pro použití, protože voda v nich jednoduše zamrzne. Vynikající řešení tohoto problému je nemrznoucí jeřáb, který úspěšně zvládne úkol za všech povětrnostních podmínek.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak funguje nemrznoucí jeřáb?
 3. Populární výrobci zahradních ventilů?
 4. Mora Armatur?
 5. Merrill?
 6. Počasí?
 7. Instalace konev?

Obsah

 • Princip provozu nemrznoucích pouličních jeřábů
 • \ t
 • Populární výrobci zahradních ventilů
  • Mora Armatur
  • Merrill
  • Počasí
  • \ t
 • Instalace konev

Jak funguje nemrznoucí jeřáb?

Uzamykací část takového zařízení je umístěna ve vytápěcím prostoru a vyvede pouze špičku na ulici, ke které je později připojen zahradní jeřáb. Takové řešení je také věcí výrobců, protože zmrazení běžných jeřábů přichází v době, kdy je tlak vypnut, a stagnující voda se mění v led.

Principem nemrznoucích jeřábů je to, že zbytky vody proudí ze šikmého nosu, čímž se snižuje pravděpodobnost, že ledové čepičky budou omezeny na minimum. Ano, a těsnění těsnění za mokra bez tlaku vody nemrznou, protože jsou uvnitřvytápění. Díky takovému řešení nemrznoucího pouličního jeřábu není mráz hrozná.

Některé modely pouličních jeřábů jsou vybaveny objemovými kompenzátory, které absorbují expanzi kapaliny a zabraňují prasknutí potrubí.

Při přípravě pískových nebo artézských studní odborníci doporučují speciální nemrznoucí zavlažovací jeřáby ve formě hydrantu vybaveného velkým ventilem.

Spodní část zařízení je zodpovědná za přívod vody a horní - zpětný tok do studny.

Princip činnosti jednotky spočívá v tom, že po překrytí jeřábu systém čerpá vodu, čímž zabraňuje jeho zamrznutí.

Tento hydrant vám umožní používat vodu v každém ročním období: pro zalévání města za teplého počasí a dalších ekonomických potřeb během chladných měsíců.

Populární výrobci zahradních ventilů?

Mora Armatur?

Vrata vyráběná slavnou švédskou společností Mora Armatur jsou opatřena zabudovaným zpětným ventilem a jsou opatřeny ochranou proti opakované absorpci vody. V případě zastavení přívodu vody systém automaticky vypustí své zbytky, čímž zajišťuje odolnost proti mrazu.

Společnost vyrábí různé modifikace, od těch, které lze použít s tloušťkou stěny do 300 mm, a doplnění modelů pro stěny 500 mm.

Merrill?

Americká společnost nabízí externí uzavírací ventily s prodlouženým výtokem, z nichž většina byla ponořena do zdi. Pouliční ventily této ochranné známkyurčené k montáži na stěny rámových domů, sendvičových panelů, stěn z dřevěných, cihelných a pěnových tvárnic. Společnost nabízí rozměrový sortiment výrobků o tloušťce stěny 100 až 600 mm.

Počasí?

Nezmrazovací ventily sacího sloupku vydává finská společnost Oras. Ventily z mosazi a mědi, schopné vydržet tlak až 10 bar. Firma vyrábí výrobky pro vedení stěn v tloušťkách od 250 do 1000 mm.

Tip: Při volbě nemrznoucího jeřábu je třeba ponechat malou zásobu tak, aby délka odbočky přesahovala tloušťku stěny o 20-30 mm.

Instalace konev?

Instalace nemrznoucího jeřábu se provádí v několika fázích:

 • Příprava přívodu vody. Před instalací ventilu důkladně omyjte potrubí, vyčistěte ho od nečistot: písek, ocelové hobliny. Aby se zabránilo vniknutí odpadků a cizích předmětů do vody, je nutné dbát na uspořádání nádrží.
 • Vrtání díry do zdi. Místo instalace ventilu je zvoleno s ohledem na to, že instalace samotného jeřábu bude provedena na vnější straně budovy. V místě instalace proveďte pomocí děrovače průchozí otvor. Průměr otvoru by měl být o 1-2 mm větší, než je velikost potrubí vybraného ventilu.

  Důležitý bod: Otvor by měl být vyvrtán se sklonem 2-5 ° směrem ven. To zabrání stagnaci vody v dlouhém "výtoku", který jde ven do ulice. Díky tomu se nevytvoří ledový korek, který ucpává jeho tok.

 • Upevnění jeřábu. ProVe finálním stádiu pomocí stěnových obložení upevňují armatury ke stěně kolíkové šrouby a další upevňovací prvky a připojují se k přívodu vody.
 • Přebytečnou délku trubky lze zkrátit zevnitř. Je žádoucí zaplnit mezeru mezi otvorem ve stěně a tělesem skříně montážní pěnou.