Nevýhody napěťových stropů

Stretch stropy jsou považovány za nejmodernější a nejperspektivnější způsob zpracování. Toto zpracování je velmi oblíbené u kupujících, neboť s jeho pomocí můžete získat velmi originální design interiéru bytu.

Strop stropu je proveden z velmi pevného PVC filmu, který je natažen ve vzdálenosti dvou až tří centimetrů od hlavního stropu. Film je vyroben z elastického, nehořlavého, vodotěsného materiálu.

Strop stropu v kuchyni

Chtěl bych poznamenat, že napětí stropy mají takové výhody, jako je estetika a krása, schopnost maskování stávajících vad povrchu, široký rozsah barevného rozsahu, schopnost použít pečeť, použití různých obrazů a různých textur, není třeba vyrovnat strop v místnosti, není třeba ji omítky a tak dále.

Výhody tahu stropy jsou popsány v mnoha článcích, ale dnes se chci dotknout jejich nevýhod. Nevýhody jsou ve srovnání s výhodami nevýznamné, ale stále je potřebují znát.

Nevýhody moderních napěťových stropů: explicitní a skryté

Stretch stropy mají tyto nevýhody:

  • Jsou omezeny šířkou tkaniny výrobce, takže pro velké velikosti místnosti bude šev.
  • Šev je slabým místem pro napěťové stropy, protože v tomto místě existuje potenciální mezera, i když je to vysoce kvalitní film, tak se to nestane.
  • Při montáži napínacího stropu musí být hadřík zahříván, a proto je samotná místnost zahřátá na teplotu 50-60 ° C apak vše, co lze z místnosti odstranit, bude silně zahříváno.
  • Při zahřívání plátna je nepříjemný zápach, ale opět, pokud je kvalitní plátno, vůně nebude silná.
  • Určitý psychologický faktor - zdá se, že tkanina je křehká a nespolehlivá, ale zdá se to. PVC fólie je velmi pevná. Aby se rozptýlily všechny pochybnosti, existuje zvláštní test, který demonstruje sílu plátna. Film je natažen na malém rámu, na kterém dospělý stoupá, plátno je jen natažené, může na něj dokonce skočit. A několik minut po skončení experimentu je film zcela narovnán.
  • Velké množství společností, které nabízejí napěťové stropy od různých výrobců, komplikuje výběrové řízení, protože je nutné uvažovat o tom, co si vybrat.
  • Poměrně vysoké náklady. Stretch stropy jsou velmi drahé, ale jsou velmi, velmi dlouhé, jako žádný druh nátěru. Záruka na plátno je poskytována po dobu 10 let. Nyní spočítejte, kolikrát za 10 let změníte tapetu nebo natřete strop.
  • Neschopnost nezávislé instalace, instalace provádějí odborníci s odpovídající kvalifikací a zvláštním vybavením.
  • Zranitelnost plátna. To může snadno být poškozen nějakým ostrým předmětem, například, špachtle pro dokončení stěn, nebo jestliže vy házíte nože do stropu (ale já nemyslím si, že vy se rozhodnete na tom).

Ukazuje se, že nevýhody napěťových stropů jsou podmíněné, kromě toho mají i jiné alternativní typy stropů své nevýhody. A je to v pořádkuPřirozeně existují nedostatky v jakémkoliv typu stropního obložení, ale jen velmi málo z nich má tak málo minusů, které jsou za podrobnějších úvah podmíněny. Výhody jsou mnohem více.

Proto, aby si stylový strop a na mnoho let zapomenout na jeho opravu, neváhejte a vyberte si strop napětí. Luxusní, dokonale rovný povrch vždy osloví vaše hosty.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Tady je to tak! Stretch stropy. Proces montáže stropu.