Nevýhody pórobetonu

Vývoj individuální výstavby zhoršil otázku výběru materiálu pro výstavbu rodinných domů. Jedním z nejžádanějších dnes je pórobeton. Je to díky vynikajícím technickým vlastnostem. Ne všichni vývojáři jsou však nastaveni tak optimisticky. Mnozí z nich zdůrazňují přítomnost nedostatků v pórobetonu, které prodejci stavebních materiálů upřednostňují.

"Slabá" místa pro pórobeton

Největší rozdíly vznikají kolem takových materiálových parametrů, jako jsou:

  • Tepelná izolace . V důsledku toho tepelně izolační vlastnosti budovy z pórobetonu přímo závisí na stupni vlhkosti bloků a tepelných ztrátách zdiva. Čím vyšší je vlhkost, tím horší jsou ukazatele. Pro dosažení optimální tepelné izolace bez dodatečných opatření pro izolaci a ochranu proti pronikání vlhkosti by měla být tloušťka stěn domu 0,6-1 metrů. Souhlasíte s tím, že vám prodávající o tom neřekne.
  • Tepelná kapacita(schopnost hromadit teplo). Pokud jde o tepelnou kapacitu, lze ji uvažovat na příkladu cihlových a dřevěných konstrukcí. Cihlové a dřevěné domy v horkém období dne zahřívají a hromadí teplo v jejich hmotě, což zabraňuje přehřátí vzduchu v místnosti. S nástupem noci začínají postupně vydávat nahromaděné teplo, tedy bez rychlého ochlazení domu. Cihla a dřevo pracují na principu klimatizace. Gazobeton nemá takové vlastnosti. To je to, o čem prodavači plynárenského betonu mlčí. Dům postavený ztento materiál se rychle zahřívá a chladí se stejnou rychlostí. Stěny prakticky akumulují teplo. Tento problém můžete vyřešit zvýšením tloušťky stěny nebo provedením opatření pro dodatečnou izolaci konstrukce. Nebude to zbytečné a systém zařízení "teplá podlaha".

  • Propustnost par.Nevýhodou je poměrně vysoká propustnost par z pěnového betonu v důsledku konstrukce límce. Díky zvláštnostem jeho struktury poskytuje materiál v místnosti všechny podmínky pro přirozené větrání. Aby se zabránilo kondenzaci na povrchu materiálu, měly by být pro zpracování použity materiály s vyšší propustností pro páry než aerosoly.

Perfektní volbou budou větrané fasády s ozdobnými panely, obložené dekorativní cihlou se vzduchovou mezerou 30-40 mm, tenkovrstvá omítka. V tomto případě by se švy mezi bloky měly pečlivě promítat, pak natřít speciální barvou propustnou pro páry. To vše nasvědčuje tomu, že může být odstraněno mnoho závad v pórobetonu.

  • Absorpce vody . Tato charakteristika provzdušněného betonu zabraňuje dokončení prací. Aby se tmel dostal na povrch stěn, dobře se držel, je nutné stěny předpevnit.

  • Je třeba použít speciální úchytku . Samořezné šrouby v pórobetonových stěnách jsou stejně dobré jako strom, ale zároveň drží mnohem horší. Ty nejlepší byly samořezné hmoždinkyMotýl.
  • Vzhled trhlin při externím zpracování . Pokud bylo omítání stěn provedeno porušením technologie, což mělo za následek trhliny, je možné tento problém vyřešit. Nejdříve je nutné zatlačit stěny omítkové omítky, pak skleněné vlákno nasaďte na speciální lepidlo a v několika vrstvách nasaďte na povrch cílové linie. V konečné fázi lze provést omítky nebo nátěry povrchů.

Závěr

Se všemi svými atraktivními technickými vlastnostmi a přijatelnou hodnotou má aerocrete stále určité nevýhody. Profesionální přístup k budování domova jim však umožňuje se jich zbavit.