Nezávislá výroba jantaru

Vlastní produkce jantaru

\ t

Dat.vydání: 19-01-2014, 01:35

Chcete-li udělat umělý jantar sami, budete potřebovat terpentýnovou pryskyřici, šelak a bílou kalafunu. Tyto materiály by měly být smíchány v poměru 1/2/1 v pořadí, v jakém jsou pojmenovány.

Mimochodem, dostat malý jantarový kámen, bude stačit použít jednu lžičku materiálu na jednotku hodnoty uvedené v poměru. Ale pokud chcete udělat velký kámen, pak musíte použít více materiálů pro výrobu.

Obecně je nutné složky smíchat, a pokud mají být přesněji roztaveny v cínu, je žádoucí v takové, která není jedna, ale dvě stěny, a prostor mezi stěnami je naplněn olejem. To vyžaduje, aby během procesu míchání byla rovnoměrná teplota.

Nejprve se terpentýnová pryskyřice roztaví, pak se přidává do šelaku, který postupně změkne, v důsledku čehož je spojen s roztaveným terpentýnem, což vede k bílé, husté a neprůhledné hmotě. Mimochodem, časem se tato hmota stává průhlednější a tekutější.

To je, když se stává prakticky transparentní a je nutné přidat roztavenou kalafunu. To znamená, že dokud se směs šelaku a terpentinové pryskyřice nedostane do stavu, musíte si vzít volnou kovovou nádobu a roztavit v ní potřebné množství bílé kalafuny.

Poté, co se směs přidá do kalafuny, bude tato směs zcela transparentní a ještě kapalnější. Potom můžete přejít na další fázi, a to odlitek astisknutí Ze směsi můžete dělat vše, co chcete, hlavní je připravit formulář pro casting předem.

Mimochodem, barva jantaru je do značné míry závislá na barvě šelaku. Pokud chcete, aby barva byla tmavší, pak musí být výsledná hmota zahřátá, a pokud chcete vytvořit silnější výrobek, budete muset do směsi přidat další množství terpentinové pryskyřice.

Výsledná hmota může být lakována a leštěna. Musíte také vědět, že když se zahřívá, stává se více plastovým. A pokud potřebujete objednat instalaci topných systémů za nízkou cenu, doporučuji tuto službu objednat zde santehnikum-spb.ru