Obarvení dřevěných dveří vlastními rukama. Video

Pokud se rozhodnete namalovat dřevěné dveře sami, můžete to snadno udělat s potřebnými nástroji. Musí být vybrány v závislosti na materiálu, ze kterého jsou dveře vyrobeny, a na poškození, které má na nich.

Obsah
 1. Dřevěné dveře, které byly dříve natřeny
 2. Dveře s dýhou
 3. Dřevěné dveře z bloků
 4. Malování karnevalových a dveřních boxů
 5. Výměna krabice

Dřevěné dveře, které byly dříve natřeny

Když jsou dveře zcela vyrobeny ze dřeva, bez přidání dýhy, MDF a lepenky, je v tomto případě zbarvení dřevěných dveří nejjednodušší možností a může bezpečně provádět vlastní ruce.

V tomto případě se proces lakování bude skládat z následujících kroků:

 • Nejprve je třeba pečlivě se podívat na dveře a pokud zjistíte nějaké viditelné vady (oddělené barvy, škrábance atd.), Měli byste nejprve připravit dveřní tkaninu. Tato operace může být prováděna jak s instalovanými, tak s dveřmi z dveřních závěsů. Chcete-li být pohodlnější, je nutné před zahájením práce odstranit rukojeť ze dveří.
 • Po tomto, budete muset odstranit částice barvy, které začaly odlupovat pomocí špachtle, po kterém byste měli projít dveřmi s "slupkou" odstranit malé oddělení. Pak je třeba odstranit všechny jamky na dveřní tkanině pomocí dřevěné náplasti. Tmel by neměl být větší než 1 mm av tomto případěPokud má závada velkou hloubku, je nutné aplikovat tmel v několika vrstvách. Každá následující vrstva může být aplikována až po sušení předchozí. Když tmel zaschne, musí být vyleštěn.
 • Když je připravené křídlo dveří připraveno, musí být opatřeno základním nátěrem (základní nátěr musí být vyroben stejnou společností jako nátěr, který bude následně natřen dveřmi) a opatřen vrstvou nátěru. Aby nedošlo k náplasti, je lepší použít štětec nebo váleček než kartáč.
 • Dveře s dýhou

  \ t

  Nezávislé zbarvení dřevěných dveří, které mají vrstvu dýh, velmi podobné malbě konvenčních dřevěných dveří.

  Je pravda, že zároveň si musíme pamatovat jednu výjimku. Velmi často u takových dveří může být dýha ve spodní části během provozu částečně oddělena. Proto by mělo být velmi čisté, bez rozbití, oddělené od celého povrchu dveří, pak namazat poctivou stranu dýhy a křídla dveří speciálním lepidlem určeným pro dřevo a stlačit dobře svorky. Můžete také dát na horní kusy překližky nebo desky, aby bylo zajištěno hladké a těsně přiléhající dýha. Provozní údaje je nutné provést na odstraněných a vodorovně položených dveřích.

  Je-li lepidlo zcela suché, je možné začít malovat dveře, pro které je nejvhodnější použít dřevěný štít a odstíny Pinotex.

  Aby se dosáhlo požadované barvy, musíte několikrát namalovat dveřní tkaninu, ale nezapomeňte, že každá dalšínátěrová vrstva může být aplikována až po zaschnutí předchozího.

  Nátěr lze nanášet válečkem nebo štětcem. Aby se dosáhlo jasu povrchu dveří, je nutné jej pokrýt vrstvou laku.

  Dřevěné dveře z bloků

  Proces barvení bude poněkud odlišný, pokud budete potřebovat manipulovat se dveřmi z mříží sami. Takové dveře by neměly být pouze opatřeny nátěrem, ale také nutně pokryty dvěma nebo třemi vrstvami laku, přičemž každá vrstva laku by měla být nanesena před nanesením předchozí vrstvy. Tato technologie vám pomůže získat jednotnou vrstvu laku jako výsledek, a to navzdory skutečnosti, že samotné dveře byly trochu špinavé, protože se skládaly ze samostatných tyčí, které mají různou pórovitost a v důsledku různých barev vhodnosti barviva.

  Malování skříní a dveřních boxů

  \ t

  Pravděpodobně mnozí lidé vědí, že vyjmutí dveřní schránky jednoduše nefunguje, pokud není nahrazena. Proto, aby malovat a malovat budete mít to přímo na místě. Aby nedocházelo ke kontaminaci přilehlých povrchů v průběhu lakování, je nutné je předlepit lepící páskou.

  Nátěr by se měl nanášet malým válečkem nebo štětcem a vrstvy nátěru by měly být stejné jako na dvířkách, aby nedošlo k různým odstínům.

  Aby bylo možné nátěry obkládat, mohou být předem odstraněny, aby se usnadnil proces lakování. Musí být také nejprve potaženy a poté opatřeny několika vrstvami nátěru.

  V případě, že jste zakryli dveře lakem, nesmíte zapomenout na totéžje to se skříněmi a dveřní skříňkou.

  Nahrazení kolonky

  \ t

  Při obnově dveří je často jasné, že bude muset nejen malovat, ale také měnit dveřní schránku (např. Pokud předtím nebyl žádný práh a teď to bylo potřeba). V této situaci bude nutné roztrhnout asi 1 cm pod dveřní křídlo pomocí ruční pily na stromě. Poté musí být řez poškrábán a teprve poté mohou být dveře pokryty barvou.

  Nový rám dveří by měl být také natřen přesně stejným nátěrem. Současně může být počet vrstev při lakování krabice větší než u dveří, protože jeho původní barva se bude lišit od barvy křídla dveří.