Obarvení dřevěných oken bez jakýchkoliv problémů

Aby okna odolávala neustálému působení agresivního prostředí, musí pravidelně barvit. Tento článek vám pomůže tento problém vyřešit.

pro začátek, musíte mít nástroje, které potřebujete pro práci s různými materiály: barvy, laky, štětce různých velikostí, rukavice, kartáče pro mytí a čištění, malování pásky, dláta, brusný papír (jemnozrnný a hrubozrnný), rozpouštědla, a také není zbytečné budou kombinézy a ochranné brýle.

Před zahájením prací odstraňte z okna zbytečné části, jako je pryžová těsnicí hmota, kovové kování, aby se zabránilo kontaminaci nátěrem.

Pokud má okno nabobtnalý povlak nebo shnilé části, odstraní se pomocí kovové špachtle. Odstraňte starý nátěr (před změkčením rozpouštědlem).

Pokud má okno praskliny, promáčknutí a nerovnosti, jsou základem s univerzálním tmelem, po jeho úplném vysušení povrch pečlivě vyleštěný brusným papírem, nejprve hrubozrnným, poté jemnozrnným. Po opatrném odstranění prachu.

Dřevěný povrch by měl být dále ošetřen speciálním impregnačním prostředkem (aby nedošlo k zakrytí rámu plísní a aby nedošlo k hnilobě). Obvod skla je lepší pokrýt malířskou páskou, aby se zabránilo kontaminaci barvou.

Po dokončení všech přípravných prací můžete pokračovat přímo k malování okna.

Je důležité, aby barva měla dobrou kvalitu a stejné vlastnosti jako odolnost proti vlhkosti(nejvýznamnější vlastnost pro nátěr používaný k malování oken) a pružnost (strom může bobtnat a zasychat pod vlivem vnějších jevů).

Aby mohla barva padat, měla by být aplikována z horní části rámů. Při provádění prací věnujte zvláštní pozornost rohům, kde mohou zůstat nelakovaná místa.

Nanášejte nátěr ve 2 - 3 vrstvách (po každém zaschnutí), což prodlouží životnost okna a zajistí lepší ochranu před škodlivými vnějšími vlivy.

Pokud barva stále narazí na sklo, měli byste počkat, až se zcela vyschne (bude snazší jej vyjmout) a sejměte ho žiletkou (můžete použít i dláto než podobný nástroj pro tento účel).

Takovým obavám se můžete vyhnout: budete na to potřebovat obdélníkový kus cínu (můžete si vzít další materiál, pokud byl plochý, pevně přilepený ke sklu), abyste k němu pohodlně přiložili pero.

Během nátěru se toto zařízení aplikuje na sklo v místě potenciálního znečištění, což má za následek zbarvení cínu, nikoli skla.

Podle potřeby se pás materiálu pohybuje v požadovaném směru. Při nátěru se nepokoušejte přerušit skleněný kontakt s povrchem cínu, protože je zde vysoké riziko kontaminace povrchu skla.

Další možností je tento problém vyřešit: zakryjte sklenici mýdlovou pěnou a nechte ji uschnout.