Obarvení stěn v koupelně - doporučení, fotografie, instrukce

Zbarvení stěn v koupelně

Velmi oblíbené jsou tyto dokončovací materiály jako koupelnové obklady a plastové panely. Existují však i další varianty koupelnového vybavení. Jedním z nich je malba stěn v koupelně, která může být velmi vzdálená v obytném domě nebo v očekávaném pohybu.

Obsah
  1. Co malovat stěny v koupelně
  2. Jak malovat stěny v koupelně
  3. Proces nástěnné malby v koupelně

Co malovat stěny v koupelně

Hlavní věc při malování stěn je mít na paměti, že v koupelně je místnost s vysokou vlhkostí, a proto by měl být nátěr vybrán proti vlhkosti. Pokud zvolíte správnou barvu a použijete technologii kreslení, bude koupelna vypadat skvěle a povrch bude vypadat pěkně dlouho.

Jak malovat stěny v koupelně

Jak malovat stěny v koupelně

Samozřejmě, školení by mělo začít čistěním stěn staré dlaždice nebo nátěru. K tomu to nebude znamenat spoustu práce ani nováčka, i když budu muset někde pracovat.

Když jsou stěny dobře vyčištěny, můžete pokračovat až do konce tmelu. Všechny materiály určené ke koupání by měly být odolné vůči vlhkosti, to platí pro tmel. Existují například bezesporu vynikající varianta - latexová vodotěsná disperzní tmel pro vnitřní zpracování prostor s vysokou vlhkostí.

Proces nanášení tmelu je poměrně nekomplikovaný. První akt je aplikován na všechny druhy defektů povrchu, čímž je vyrovná. APoté, zdola nahoru, dejte konečnou rovnou vrstvu tmelu.

Na konci přípravných prací naneste základní nátěr, který musí být také odolný proti vlhkosti. Dále se nechá zaschnout, trvá nejméně hodinu, než se dobře uschne, a teprve pak můžete začít malovat stěny v koupelně.

Proces nástěnné malby v koupelně

Především je nutné malovat strop a teprve pak stěny. V opačném případě je možné stěny během nátěru stropu kontaminovat.

Zkontrolujte proto, zda jsou k dispozici všechny zásoby:

  • velký, střední nebo malý váleček pro malování povrchu stěn (volíme podle velikosti místnosti);
  • různé velikosti kartáčů, které budou vhodné k odstínování těžko přístupných míst a rohů;
  • nátěry na stěny, které jako tmel a základní nátěr musí být vodotěsné (můžete si je koupit v každém obchodě se stavebními materiály).

Při volbě velikosti válce by neměly být žádné potíže. Chcete-li zvolit délku vlasového válce, musíte určit strukturu nátěru. Pokud potřebujete i hladké barvení, měli byste si vybrat krátké zdřímnutí. A pokud budete potřebovat texturované malby, pak se vejde dlouhý zdřímnout.

Přečtěte si také, jaký strop instalovat v koupelně?

Když je strop připraven a je k dispozici inventář, je možné začít malovat stěny v koupelně. Počínaje spárami stěn a stropů, současně na suchém stropě vlepte malířskou pásku, aby ji možná nekontaminovala. Šířka natřené plochy by měla být 2-3 válce, se stejnou barvouležet rovnoměrně, měli byste držet stejný tlak na válečku - ne moc, ale ne slabě. Rovněž je třeba dbát na to, aby při malování nedošlo k žádné zásuvce, jinak bude barva nerovnoměrně zasychat. Lakování by mělo být prováděno ve dvou vrstvách, zatímco druhá vrstva se aplikuje na první sušení.

Volba barvy pro koupelnu by měla být upřednostňována vodou ředitelnou barvou, protože od té doby žlutá, téměř necítí a rychle schne. Je také nutné se ujistit, že vybraná barva obsahuje latex, který jí dodává odolnost proti vodě. Tato barva vytváří krásný matný vzhled stěn a je důležité pochlubit se velkým výběrem různých odstínů, takže bude snadné vybrat ten správný.

)

Seznámení se se sortimentem nátěrových hmot na bázi vody, musíte se ujistit, že zvolená barva je velmi trvanlivá a že je slučitelná s povrchem stěn, který by ji měl aplikovat. Štítek na sklenici s barvou vám pomůže snadno najít všechny potřebné informace, pokud by zbylé otázky měly kontaktovat prodejce. Stejně jako jakýkoli jiný výrobek má omezenou trvanlivost, barva může po uplynutí této doby ztratit své vlastnosti. Tento aspekt by proto měl být zohledněn.

Po výběru požadované barvy podle jejích vlastností zbývá zvolit požadovaný odstín. Vzhledem k tomu, že koupelna chce cítit atmosféru odpočinku a relaxace, je vhodné zvolit klidné světlé barvy a tóny ložního prádla.