Obecná pravidla a tipy pro pokládání podlahových potěrů jakéhokoliv provedení

Obecná pravidla a tipy pro pokládku podlahových potěrů jakékoli konstrukce

Bez ohledu na to, jak sedmistupňový postup postupoval technickým procesem v našich životech, vždy existují určité věci, které zůstávají nezměněny. A nezáleží na tom, o jaké sféře mluvíme, v každém případě se na ně používá fráze "klasika žánru". Dokonce i takový banální proces jako oprava. Ačkoliv moderní trh stavebních materiálů a dokončovacích materiálů je jednoduše naplněn nabídkou inovací. Ve většině případů nacházejí uplatnění v reálném životě nové látky, směsi a materiály, které však nemohou zcela nahradit jednotlivé prvky. Dnes Vám nabízíme možnost zvážit takové téma jako zařízení pro podlahové potěry. Koneckonců, všechno je velmi jednoduché: tam, kde je podlaha prioritou, kvalita země, tam bez dobré kravaty nemůže dělat.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vybrané nástroje pro práci
 3. Připravujeme základ a definujeme horizontální
 4. Určete maximální výšku základny a spotřebu směsi
 5. Průvodci exponáty - majáky
 6. Rozdělení hlavních prací v závislosti na typu spojky
 7. Cementový potěr
 8. Betonový potěr
 9. Suchý potěr
 10. Polosuchý potěr
 11. Souhrn

Obsah

 • Vybrané nástroje pro práci
 • \ t
 • Připravte základ a určete horizontální
 • Určete maximální výšku základny a spotřebu směsi
 • .
 • Průvodci exponáty - majáky
 • Členění hlavnípracuje v závislosti na typu kravaty
  • Cementový potěr
  • \ t
  • Betonový potěr
  • \ t
  • Suchý potěr
  • Polosuchý potěr
  • \ t
 • Souhrn

Pod ním se rozumí mezivrstva, která je mezi čistou podlahou a betonovou deskou. Kromě toho je potěr klíčem k výkonu dokončovacích podlah - v ideálním případě je perfektní podlahovou krytinou jakákoliv vrchní podlahová krytina. Dnes, na konci podlahy jsou následující typy potěru:

 • Cementový písek.
 • Suchý potěr.

Sestava vázanky

\ t

Důležité! Pokud je plánováno, že podlaha v místnosti bude vyrobena z několika typů podlah, pak je třeba zajistit, aby nedošlo ke kolísání spojů různých materiálů.

Vybrané nástroje pro práci

Vytvoření jakékoli práce, včetně provádění sexuálního pouto, zahrnuje použití řady nástrojů, a to:

 • Ruleta.
 • Úrovň.
 • Pravítka kolejnice.
 • Nůž.
 • Vodováha, kterou lze zakoupit v hotové verzi specializované prodejny, ale můžete to udělat sami. Pro tyto účely perfektně padnou půllitrové plastové lahve a ohebná hadice. Ve své práci je položen princip konjugovaných nádob.
 • Špachtle.
 • Válec pro základní nátěry a hydroizolace.
 • Kelma.
 • Stavební míchačka nebo vrták se speciální tryskou pro přípravu roztoku.
 • Kapacita, ve které bude roztok smíchán (skutečný objem 30 litrů).

Sada potřebných nástrojů pro šroubování podlah

Připravit nadaci a definovat horizontální

Aby cementová spojka probíhala správně a účinně, je nutné před ní připravit podklad. V zásadě nemusí nic mimořádného a veškerá práce bude spočívat v důkladném čištění povrchu a pokládání možných trhlin. Příprava podkladu pro jakýkoliv typ potěru zahrnuje čištění povrchu před nečistotami a odstranění jeho deformace.

Pozor! Montáž podlahy lze provést i na zemi. V tomto případě je nutné myslet a provádět ochranu pod podlahou potrubí nebo kabelů. V ideálním případě by měly být vloženy do krabic.

Bez ohledu na druh vazby nebyla poskytnuta žádná výhoda, aniž by byla definována horizontální podmínka. To znamená, že musíte jasně měřit, kde je nulová úroveň. Pro tento účel se používá vodní hladina (hydraulická hladina) nebo modernější zařízení stejné funkce - laserová rovnačka.

V jazyce odborníků se nulová úroveň nazývá „rapper“. Vydává se okamžitě ve všech prostorách, ve kterých bude potěr proveden. Typicky se výška volí libovolně, nejčastěji je to 1000-1200 mm od plochy čisté podlahy. Odraz je možné zahájit libovolně a od prvního štítku postupně, s použitím vyrovnávacího zařízení nebo roviny, k přenesení značky do jiných prostor.

Výztuž je jednou ze fází montáže betonového článku

.

Stanovte maximální výšku základny a spotřebu směsi

.

Tato fáze je také extrémníJe důležité, jako proces vystavování hladiny potěrů a vypočítává průměrnou rychlost průtoku roztoku. Pro zvládnutí tohoto úkolu je nutné měřit délku vzdálenosti od nuly do aktuální vzdálenosti a na různých místech.

Pozor! Čím více těchto kontrolních bodů bude, tím přesnější budou výpočty a tím lépe povrch dokončeného potěru.

V každém bodě měření je lepší napsat hodnotu získanou křídou, nebo zda ji lze provést na listu papíru, kde je nutné všechny použité body předem posunout. Nejmenší hodnotou lze posoudit nejvyšší bod v konkrétní místnosti a v nejvyšším místě - nejnižší. Rozdíl mezi těmito hodnotami bude znamenat výškový rozdíl, který je velmi důležitý pro opravdu kvalitní kravatu.

Exponáty - majáky

Pokyny, které se běžně nazývají „majáky“, jsou přesně tematickými průvodci, které se používají k vyrovnání vazeb. Z korektnosti jejich instalace v doslovném smyslu záleží na rovnosti budoucího patra. Jako majáky se obvykle používají kovové profily nebo trubky.

Důležité! Majáky musí být pevné a rovnoměrné, neohýbané a upevněné bez problémů ve správné poloze.

Utahování musí být prováděno pomocí majáků

.

Montáž vedení se provádí ve vzdálenosti délky kolejnice. Majáky musí být vzájemně rovnoběžné. Existuje mnoho způsobů, jak je nainstalovat, například: na diapozitivy z řešení, pomocí nastavitelných šroubů atd.Linka zarovnání se používá k vyrovnání majáků tak, aby poskytovaly stejnou výšku ve všech směrech.

Rozdělení hlavních prací v závislosti na typu spojky

\ t

Cementový potěr

\ t

Zařízení cemento-pískového spoje se provádí na kamenném, cihlovém nebo betonovém základě pro vyhlazování jeho povrchu. Při výrobě se používá roztok složený z cementu M300 a písku v kombinaci 1: 3. Naměřené suché materiály se smísí s přidáním určitého množství vody. V důsledku toho by měla být uvolněna homogenní hmota konzistence těsta.

Pozor! Přibližně 1 kg cementu odebírá přibližně 0,45-0,55 l vody. Výsledné řešení bude odpovídat značce 150-200. Čím více vody snižuje značku.

Betonový potěr

Zařízení pro lepení betonu je vyrobeno z pěnového betonu třídy B 3 (minimální) s průměrnou hustotou 600-1000 kg /m 3. V tomto případě mohou být ve formě monolitů a ve formě desek. Kromě toho, použití lehkého betonu (perlit betonu nebo expandovaného hliněného betonu), který díky buněčné struktuře je vybaven vysokou tepelně izolační vlastnosti. Takový povrch však bude vyžadovat další úrovně výroby. Pokud budeme hovořit o pěnovém betonu, pak potěr z nich bude mít rovnoměrnější povrch, ale to je vlastní vzhledu trhlin. A to znamená, že na horní straně bude také nutné aplikovat další vrstvu roztoku cementu a písku.

Betonový potěr - klasická verze

V některých případech je vyztužený potěr vyroben z betonuzlepší jeho provozní vlastnosti a minimalizuje tvorbu trhlin. Posílení jsou dvou typů:

 • Podélná výztuž je objemová kostra, kovová síť, mřížka a složená mřížka.
 • Disperzní materiály - vlákno z polypropylenu, oceli, skla, čediče.
 • Suchý šroub

  Zařízení suchého potěru se provádí za použití suchého zasipki, který shora pokrývá pevné plechové materiály. Nazývají se "suché zbytky". Už je to stohovací podlaha. Dnes trh nabízí obrovské množství materiálů pro realizaci suchých vazeb. A v každém případě je určeno, které z nich bude nejvhodnější. Volba závisí především na typu a kvalitě vrchní povrchové krytiny.

  Pokládání suchého potěru může být provedeno nejen na deskách překrytí, ale také na podlahách se zpožděním. V zásadě je tato technologie na našem území známa již dlouhou dobu a je považována za klasickou.

  Suchý potěr se považuje za nejrychlejší provedení

  .

  Věnujte pozornost! V současné době přední výrobci stavebních a dokončovacích materiálů nabízejí komplexní řešení problematiky realizace suchých vazeb. Tak si vychutnejte dobré recenze spotřebitelů suché vazby firem KNAUF a OPTIROC.

  Polosuchý potěr

  Zařízení polosuchého potěru zahrnuje použití směsi cementu a písku, která probíhá přímo na staveništi. Hlavní stav - minimální množstvívoda, která se podle technologie podílí pouze na hydrataci vody. Po přípravě směsi se hromadí na připraveném povrchu a důkladně se osuší. Pro tyto účely se používá speciální zametací stroj, tzv. "Vrtulník".

  Polosuchý potěr - stroj na výrobu roztoků

  \ t

  Důležité! Polosuchý potěr umožňuje dosáhnout dokonale rovného povrchu, což zabraňuje dodatečným nákladům na vyrovnání povrchu. Na něj můžete ihned umístit dlaždice, parkety, laminát nebo linoleum.

  Shrnutí

  V rámci tohoto článku jsme se snažili představit popis všech existujících typů potěrů současnosti. Po seznámení se musíte vybrat ten, který bude pro vaše úkoly nejvhodnější. Abychom lépe porozuměli procesu okamžité implementace šroubu, doporučujeme, abyste se seznámili s vzdělávacím videem: