Obklady do koupelny

Keramické dlaždice - nejběžnější materiál pro ošetření koupelny, takže v tomto článku se budeme podrobně zabývat otázkou pokládky dlažeb vlastníma rukama. Stačí postupovat podle instrukcí v článku a vy se dostanete ven!

Mimochodem! Jednodušší možností je „Koupelna Furnish by PVC Panels“ nebo jednoduchý stylistický nástěnný obraz. Doporučujeme také seznámit se.

Obsah:

 • - Vypočítáme požadovaný počet dlaždic;
 • - Příprava nástroje a nákup materiálu;
 • - pokládání keramických dlaždic na stěně v koupelně;
 • - Šachtové švy dlaždice;
 • - Video průvodce pro pokládku dlaždic.

Pomůžeme vám dát dlažbu do vlastních rukou!

Pro zpracování koupelny s dlažbou není třeba kontaktovat specialistu. S takovou prací můžete zvládnout sami, zatímco ušetříte poměrně značnou část rozpočtu na opravy.

Obsah
 1. Vypracovat plán práce
 2. Přípravná fáze
 3. Splnění prací na pokládání keramických obkladaček
 4. Obklady dlažeb
 5. Video instrukce pro pokládku obkladů na zeď:

Sestavit pracovní plán

\ t

Nejprve je třeba vypočítat plochu každé stěny . Měření šířky a výšky stěny, násobíme indikátory a dostaneme čtverec. Při nákupu materiálu je třeba vzít v úvahu, že výměna dlaždice může být nezbytná nebo má jiné vady dlaždic. Ve většině případů bude třeba dlaždice řezat pro správné spoje v rozích. Je proto nezbytnékoupit 5-10% více materiálu, než se ukázalo ve výpočtu. Dlaždice se kupuje v metrech čtverečních.

Je třeba věnovat pozornost shodě odstínu všech dlaždic. Písmena a čísla se používají k označení odstínu. Aby byl interiér koupelny atraktivnější, můžete zobecnit pozadí a zředit barevné nebo vzorované dlaždice. Deska použitá pro finální zpracování se nazývá profil. Profil a další příslušenství jsou zakoupeny v běžících metrech nebo kusech.

Abyste pochopili, jak obkládat dlaždice na zdi, musíte se seznámit s našimi pokyny a získat potřebné nástroje a materiály.

Při nákupu keramických obkladů dbejte na to, aby každý obal měl stejné výrobní číslo výrobce. Faktem je, že různé strany stejného typu dlaždice se mohou lišit v barvě.

Postarejte se o nákup všeho, co může být potřeba

Velikost dlaždice může být různá. Tato nevýhoda je dána převážně levným materiálem nabízeným ruskými výrobci. Nákup dovezené dlaždice, která nemá žádné odchylky ve velikosti, v některých případech je lepší znovu zakomponovat koupel. Vyšší cena je však okolnost, která vám umožní učinit volbu ve prospěch ruského materiálu.

Obecně platí, že velikost dlaždice významně neovlivňuje složitost technologie pokládky. Je důležité pochopit, že háčkované kousky budou muset být řezány.

Nástroje a materiály, které mají být předem zakoupeny:

 • Přímo dlaždice ve správném množství;
 • Lepidlo na dlaždice (uveďte prosím objemy od prodávajícího - konzultantů);
 • špachtle pro aplikaci roztoku (lepidlo);
 • Směs pro prošívání;
 • Gumová špachtle pro šití;
 • Kříže a klíny pro pokládku obkladů a švů;
 • Řezačka dlaždic nebo bulharská pro řezání dlaždic;
 • Ruleta, úroveň, pánev nebo řešení vědro, tužka a další pomůcky.
 • Přípravná fáze

  \ t

  Před péčí o bezpečnost a ochranu nábytku a sanitárních zařízení. Dokončení koupelny s keramickou dlažbou - práce je velmi špinavá, takže se o to postarejte předem. Dost na pokrytí lázně polymerním filmem (pokud to nemá nahradit). Pro připojení filmu můžete použít pásku. Vodní potrubí a potrubí jsou uzavřeny lepenkovými trubkami.Nejpodstatnějším nástrojem pro pokládku keramických obkladů je rovina.

  Pokud se stěny v místnosti nejsou stejné, zpočátku by měly být omítky nebo zarovnány sádrokartonové desky. Mimochodem, pomocí drywall můžete "skrýt" různé komunikace za zdí. Mimochodem, dlaždice je dokonale lepené na sádrokartonové desky.

  V přípravné fázi s použitím úrovně je nutné nakreslit vodorovnou linii podél obvodu celé stěny, která bude sloužit jako výchozí bod. Kvalita práce, která má být provedena, bude záviset na tom, jak dobře bude linka provedena.

  Keramické dlaždice se umísťují na speciální lepidlo . Připravuje se ze suché směsiZředí se vodou a míchá se do homogenní hmoty pomocí elektrické vrtačky s tryskou. Způsob přípravy lepkavého roztoku je uveden na obalu s práškem. Koupit lepidlo může být ve stavebnictví. Je třeba mít na paměti, že tlustý roztok spadne ze stěny a bude příliš tekutý, aby se rozšířil po jeho povrchu.

  Vybavení koupelny dlažbou - foto

  Splnění prací na pokládání keramických obkladaček

  \ t

  Je nutné ponechat místo pro první řadu keramických obkladaček a ihned začít s uzavřením druhé.

  V ideálním případě byly stěny předem připraveny pro pokládku dlaždice, která je vyrovnána a opatřena základním nátěrem.

  Výchozím bodem je čára nakreslená v přípravné fázi.Nanesením zubové stěrky se lepicí směs nanese na povrch stěny koupelny.

  Velitelé stohování nedoporučují nanášet lepidlo na dlaždice. Naneste lepidlo pouze na zeď.

  Pokud není zubová špachtle, můžete použít malou špachtle malé velikosti. Nepřehánějte to použitím dlaždice na povrch stěny. Jinak jej můžete poškodit.

  Speciální zařízení zvaná "kříže" vám pomohou stanovit optimální šířku spojů. Toto číslo by nemělo překročit několik milimetrů. Než začnete pracovat na koupelně, stojí za to se starat o nákup takových předmětů. "Křížky" si můžete koupit v libovolném stavebním obchodě (můžete vidět příklad na fotografii).

  Mimochodem, ve stavebnictví pro kachlovéprodávají se díla a tzv. „klíny“. Jsou navrženy tak, aby vzdálenost mezi dlaždicemi byla vyrovnána bezprostředně po položení dlaždice.

  Kvalita práce na keramické dlaždici pokládky musí být neustále kontrolována na úrovni. Použitím uvedeného nástroje se můžete ujistit, že horní řádek dlaždice není naštvaný nebo dolů.

  Je třeba postupovat opatrně v rozích

  .

  V rozích se pevná taška nevejde, takže je třeba ji řezat. Pro tuto operaci budete potřebovat několik nástrojů. Nejčastěji se pro získání materiálu požadované velikosti používá řezačka dlaždic, která umožňuje řezat dlaždice bez velkého úsilí.Pokud neexistuje dlaždice, můžete použít pravidelnou bulharštinu .

  Pro některé typy práce, vhodné a jednoduché kleště. Lámací kleště s malými kousky, můžete získat materiál optimální velikosti. Všechny tyto nástroje mohou být potřebné, pokud se práce provádí v místnosti s nestandardními velikostmi. Obecně platí, že způsob pokládky dlaždice - univerzální. Na stěnu naneste lepidlo na dlaždice špachtlí, nalepte dlaždici, vyrovnejte ji klíny a kříži. A tak dále.

  Obklady kloubových spojů

  Po pokládce dlažby je nutné očistit švy z lepidla. Poté se provede drážka švů. V průběhu specifikované operace se na dlaždice v oblasti švů a kartáčků aplikuje specializovaná směs (viz stavební obchody). Injektážní malty působí nejen jako hydroizolacemateriál, ale také plní dekorativní funkci. Ihned po vysušení by se dlaždice měla umýt teplou vodou.

  Video instrukce pro pokládku obkladů na zeď:

  Po dokončení všech prací a utěsnění lepidla na dlaždice bude nutné vyčistit stěny od přebytečného kartáčování a lepidla, po kterém se vaše koupelna změní na nepoznání!