Obklady do koupelny

Při opravě koupelny se zpravidla provádí opracování stěn dlažbou. To je způsobeno vynikajícími technickými parametry dlaždice, a nikoli jen poctou měnící se módě.

Celkové rozměry dlaždicových obkladaček jsou malé, ale i neprofesionální. Při použití moderních lepidel na dlaždice získáme vysoce pevné spojení povrchu stěny s podešví (obrácená strana dlaždice.)

Povrchová úprava stěn koupelnové desky

\ t

Deska v koupelně snadno odstraňuje bakteriální plaky a různá znečištění stěn a podlah. Hladký povrch dlaždice je dostatečně odolný vůči mechanickému působení detergentů obsahujících kyselinovou složku v jejím složení.

Dlaždice je univerzální obkladový materiál do koupelny. Obklady jsou externě velmi estetické, trvanlivé a velmi odolné vůči působení páry a vody.

Výběr ze široké škály dlaždic, můžete snadno získat jedinečný design standardní koupelny, umístění dlaždice s mozaikou nebo nějaký ornament.

Zdobení mozaiky koupelny

Ošetření dlaždice koupelny začíná opravou stěn. Jsou odizolovány na základech tmelu, omítky a starých nátěrů. Pokud jsou na stěnách velké praskliny, měly by být omítány cementovou maltou.

Alabaster je kvůli vysoké vlhkosti v koupelně přísně zakázán.

Důkladné, kvalitativní vyrovnání zdí není nutné, protože v naší době tuto funkci dokonale plní modernílepidla na bázi vody na bázi polymeru.

Způsob pokládky dlaždic závisí na celkových rozměrech místnosti. V malé místnosti je nejlepší obdélníkové dlaždice ve svislém směru. Při návrhu koupelny se doporučuje nepoužívat velké vzory a kresby.

Aby bylo možné místnost vizuálně rozšířit a učinit z ní prostornější, v obecném obraze povrchu občas vložíme do středu obklady bez velkých dekorů.

Malý obraz ve velké koupelně je naopak nepřijatelný. Bude "ztracen" na obrovské zdi. Velký počet takových dlaždic obecně vytvoří pestrý obraz, který se spojí s očima diváka.

Vkládání dlaždic na podlahu v koupelně je nutné, v neposlední řadě, zakrytí nerovných hran obkladaček na spojích mezi podlahou a stěnou. Nejlepší dlaždice má stejnou barvu jako na stěnách, pouze tón je zvolen o něco tmavší a dlaždice musí být vyrobena speciálně pro podlahu. Nebezpečí uklouznutí na vlhké podlaze bude menší.

PS A na dezert doporučuji se podívat na video: Obklady a pokládka dlaždic.