Obklady stropu: ekologicky a slušně

Nejunikátnějším dekorativním materiálem po mnoho staletí je dřevo. Tento materiál je šetrný k životnímu prostředí, má vynikající výkon, snadno se instaluje, může vyjádřit jakýkoliv nápad.

Dřevěný strop s trámy

\ t

Stropní dekorace se stromem z cenného dřeva

Dekorativní dřevěný strop je nejoblíbenějším a nejspolehlivějším nástrojem, který usnadňuje vytváření komfortu a pohodlí v místnosti. Moderní technologie umožňuje získat různé typy dřevěných panelů, které se liší barvou a texturou. To vám umožní vytvářet povrchy, které dokonale zapadají do jakéhokoliv interiéru místnosti a jsou harmonicky kombinovány s prvky dekoru: sokly, římsy, kolejnice atd.

Strop v interiéru

Dřevěné stropy nebo stropy s dřevěnými vložkami z drahého dřeva vyjdou neuvěřitelně krásně. Dřevo může zároveň maskovat všechny nedokonalosti, vady a vady hrubého povrchu stropu.

Stále více využití na ruském trhu jsou stropy MDF (desky velmi malých pilin). Jedním z nejrozšířenějších a nejoriginálnějších řešení jsou panely s lehkými vložkami. Výrobci nabízejí spoustu nejen hotových řešení, ale také výrobu dřevěných panelů na zakázku. Současně mohou být různě složité: křivočará forma, s ozdobnými vložkami, vykládanými a stropními stropy.

Foto dřevěného stropu

Jeden z typůzávěsný dřevěný strop je keson. Caesuna, jako architektonická představa, je kazeta, čtvercové nebo polygonální rozšíření na stropě.

Konstrukční prvky stropů kesonů tvoří stropní rám (příčné, podélné a vodicí tyče) a kotevní úchyty (kotvy, svorníky atd.). Dekorativní prvky zahrnují římsy, dekorativní obrubníky, zásuvky a vzorky. Tyto stropy poskytují elegantní a slušný vzhled každého interiéru, ať už se jedná o ložnici, knihovnu, pracovnu, obývací pokoj nebo kancelářské prostory, zasedací místnost.

Značný počet kupujících upřednostňuje dřevěné zavěšené stropy Armstrong. Mohou být s hladkým nebo perforovaným povrchem a všechny druhy barev a velikostí poskytují široký výběr pro představivost designéra.

Mezi zjevnými výhodami dřevěných stropů, kromě svobody výběru designu, zdůrazníme ekologickou čistotu materiálu, vysokou zvukovou izolaci a snadnou instalaci, protože jejich instalace nevyžaduje mnoho času a žádné zvláštní přípravy povrchu stropu.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Stropní dekorace s proutkem