Oblouky sádrokartonu. Druhy oblouků sádrových kartonů

Oblouky jsou nezměněné satelity staré a moderní architektury. Od starověku, různé oblouky slouží jako nosné struktury v chrámech, palácích a mostech. Nacházejí se ve dveřních a okenních otvorech.

Pokud mluvíme o vzdálených časech, hlavním materiálem, ze kterého byly oblouky postaveny, byl trvanlivý a trvanlivý kámen. Návrhy byly samozřejmě velmi silné, což jim umožnilo přežít mnoho generací a přežít dodnes. Nicméně, kámen zahrnuje hodně váhy na velkých rozměrech.

Moderní materiály vám umožní vytvořit takovou krásu s mnohem menší hmotností. Moderní designéři navíc stále více používají oblouky v poněkud odlišné roli. Z nosných konstrukcí se stále více stávají dekorativními prvky interiéru.

Co umožňuje oblouky zůstat populární?

S oblouky můžete dosáhnout různých efektů. Slouží jako druh přepážky oddělující funkční prostory místnosti. Působí jako dveře, což umožňuje snadné přesunutí z jedné místnosti do druhé. Pomáhá vyhladit ostré rohy, přidává objem malých místností a umožňuje vytvářet komfort a pohodlí v prostorných apartmánech.

Moderní oblouky jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně dřeva, akrylu, skla, plastů a sádrokartonových desek. Je třeba poznamenat, že sádrokartonové desky, na rozdíl od jiných materiálů, nejsou omezeny v konfiguracích a umožňují vytvářet návrhy téměř jakékoliv složitosti. Co a co?pomocí moderních designérů, ztělesňující jejich nejodvážnější nápady.

Typy oblouků sádrokartonových desek

1.Klasická . Samotný název říká, že tento druh oblouků se zpravidla používá ve stejném stylu interiérů. Zvláštností klasických oblouků je to, že rovné čáry jsou hladce a nepatrně se proměňují v zaoblené. To je možné díky tomu, že poloměr v této formě oblouků se rovná polovině šířky tohoto otvoru. V tomto případě působí svislé čáry jako (nezapomeňte na geometrii školy) tečny k kruhu.

Tento druh oblouků vypadá velmi působivě. Na rozdíl od jiných typů oblouků však snižují světlo v místnosti a snižují výšku otvoru. Z tohoto důvodu se používají hlavně v prostorných místnostech s vysokými stropy.

2.Modernita . Jejich forma je více rozvinutá než klasická. Poloměr výrazně přesahuje polovinu šířky díry a je jasně vidět přechod z přímek na kruhovitost. Dnes je tento typ oblouků možná nejoblíbenější. A pro to existují důvody. Faktem je, že se svou krásou, oblouky modernistické dobře projít světlo, a ne tolik jako klasické, podceňovat výšku sloty.

Dokonale doplňují hladké linie vytvořené víceúrovňovými stropy a pomáhají oddělit prostory do různých zón při zachování integrity vizuálního vnímání. Pomáhají také poskytnout více prostoru instalací falešných oblouků na volných stěnách.

3.Semi-oblouk . Na druhém místě s modernistypopularitu To je docela dobrý způsob zonování místnosti. Semi-wallets mají vynikající estetické vlastnosti a umožňují efektivně zaplnit otvory dveří, což prostorům propůjčuje rafinovanost a individualitu.

Pro lepší estetický efekt se používají různé druhy stropních prvků, které opakují obloukovou linii v určité vzdálenosti od ní. Velmi krásné prvky, které vám umožní zadat oblouk v celkovém pojetí místnosti. Lehká a lehká konstrukce poskytuje různé otvory a výklenky, které mohou mít různé tvary. Kromě toho vám umožní doplnit místnost o další světlo.

4.Přímé oblouky nebo portály . Už se stalo, že jsme zvyklí vidět zaoblené oblouky. Zaokrouhlování však není povinné. Oblouk může být se všemi přímkami.

Výhody přímých oblouků lze připsat skutečnosti, že tyto cenné centimetry díry vůbec neukradou. Chybí dostatek světla. Nevytvářejte potíže při instalaci a dokonale zapadají do moderních interiérů. Kromě toho, stručnost linií slouží jako záruka, že portál nebude schopen časem se obtěžovat s domácnostmi.

Speciální "obloukové" oblouky poskytují zabudované osvětlení. Takto zdobené, slouží jako ozdoba nejen ve dne, ale i ve večerních hodinách av noci, což vytváří zvláštní prostředí, které pomáhá relaxovat a relaxovat. Kromě toho, osvětlení vám umožní přidat interiér jedinečný a jedinečný vzhled. Při hraní s barvou a jasem můžete dosáhnout nečekaných efektů.

Lze bezpečně říci,že oblouky účinně zapadají do jakéhokoliv stylistického směru moderního designu. S jejich pomocí můžete efektivně zonovat každou místnost, kompetentně sbírat vhodnou formu oblouků. Setkávají se jak v klasice, tak v hi-teke. Vytvořte útulné a jedinečné apartmány a chaty.