Obložení štítů v rámečku

Obložení s obložením: štítové a vnější stěny

\ t

Při dokončování střešních prací je třeba věnovat velmi pečlivou pozornost konečnému zakončení střechy, tzv. Štítu.
Za prvé, je to důležité pro tepelnou izolaci domu jako celku, zejména pokud je obytný podkroví. A za druhé, čelí štítům vlečky nebo například blok domu dokonale zdobí fasádu, i když druhá část fasády vůbec nepokrývá.
Zde budeme hovořit o tom, jak takové zpracování provádět vlastníma rukama.

Hledáme práci

Vzhledem k tomu, že opláštění je provedeno v nadmořské výšce, je mimořádně nepohodlné pracovat. Budete potřebovat asistenta, který materiál rozřeže a krmí.
Před zahájením práce musí být lesy instalovány: řádně namontované a spolehlivé. Jak to funguje, sledujte video.
Takže:

 • Počínaje pláštěm, první věc, kterou musíte udělat, je provést sousední uzly na střešní krytině.
  K tomuto účelu je na základně štítu vytvořen popruh sousedství (viz Zdobení štítu v souladu se všemi pravidly). Před upevněním se pod desku umístí profilový plech nebo dlaždice - při pohledu na krytou střechu.

Nastavitelný popruh

 • V případě potřeby oříznutí úhlu střešní krytiny, upevnění desky pomocí šroubů z lisovacích podložek na třech místech: na okrajích a uprostřed. Další tyč je namontována ve vzdálenosti až tří centimetrů a tak dále po celé délce.
  Pokud máte co do činění s dřevěnou základnou, pak plášťVlečka šlapky bude provedena bez provedení pásky.
 • V ostatních případech je rám vyroben buď z dřevěných nosníků nebo z kovového profilu. Mimochodem, pokud je třeba dřevěnou základnu poklopu zahřát, je potřeba také dýhu.

Oteplování

 • Uvažujme o takové variantě vývoje událostí. I v případě, že nebytové podkroví v budově, vnější izolace průchodů sníží zmrazení svého prostoru v zimě, a proto bude dům teplejší.

Lešení konstrukce rámu štítu

 • výběr materiálu, pro instalaci hydroizolační vrstvy, na základě toho, co máme. Pokud se jedná o strom, je lepší použít válečkovou membránu.
  Připevněte ji jakýmkoliv vhodným způsobem: i s hřebíky, i když na lepidlo.
 • Poté pokračujte v montáži sítě. Průřez tyčí pro jeho instalaci by měl odpovídat tloušťce zvoleného ohřívače a krok uspořádání pásu může být o jeden nebo dva centimetry menší než jeho šířka.
  Poté bude tepelně izolační materiál pevně vložen do článků rámu a během procesu instalace nevypadne.
 • Dále se na základě montáže štítu provádí instalace vnitřních úhlů. Jak je opravit a jak je spojit, potřebujete instrukci krok za krokem, kterou můžete vždy najít na internetu.
  Nejprve se provede úprava ozdobených výklenků.
 • Má-li se provést štítová vlečka, je lepší použít sofisty k pokrytí lodi. Jedná se o speciální děrované panely, které se zlepšujívětrání opláštění a dodávají mu krásný vzhled.
  Používají se také k šplhání závěsů střechy.

Šití nosu pomocí sofistikovaných panelů

 • V závislosti na konstrukci střechy lodi v průchodech nemusí být. Pak je můžete okamžitě zahřát.
  V nejjednodušší formě je minerální vlna uložena v buňce mřížky a uzavřena parotěsnou fólií. Cena takové izolace bude minimální.
 • Vhodnější použít fólii: ohřívače válců nebo desek, které vylučují potřebu parotěsné zábrany. Pro upevnění ohřívače je k dispozici speciální lepidlo, ale je možné použít i deskové hmoždinky.
  Pevně ​​upevňují ohřívač na betonovém nebo cihlovém základu.

Trubkové hmoždinky

 • K řádnému vyříznutí bočního panelu musí být správně změřeno. Jeden konec rulety je vložen do vnitřního rohu panelu a vzdálenost je vyznačena na vnějším rohu plus 5-7 mm výše.
  Ještě lepší je pak oříznout, než sehnat segment. Pokud je vlečka ve vodorovné poloze, začněte zdola.
 • Zpočátku je nastaven výchozí profil a je upevněn tak, aby mohl být snadno položen první panel. Typicky je pod ním umístěn panel.
  Pokud je na štítku okno, profil J je nastaven na jeho obvodu.
 • To však závisí na hloubce přistání okna. Lze jej instalovat a vyrovnat s povrchem stěny. Pak mohou být spojev blízkosti běžného plastového rohu.
 • V závislosti na rozměrech štěrbiny může být požadována instalace profilu H. S ním se panely váží, když nejsou dost dlouhé.
  Dokování na vrcholu vypadá ošklivě, ale spoje jsou nakonec ucpané špínou.
 • K řádnému vyříznutí rohů panelů budete potřebovat čtverec. S ním jsou šablony zhotoveny ze dvou částí vlevo: vpravo a vlevo.
  Další opatření jsou obecně zřejmá.
 • Při montáži je jeden okraj panelu zasunut do vnějšího rohu, protože jeho drážka je hlubší. Poté se vlečka trochu ohýbá a druhý konec se zasune do vnitřního rohu.
 • Je to právě proto, že panely musí být při montáži složeny, nedoporučuje se používat plášť během zimy. Zvláště při použití vinylové obklady.
  Vzhledem k tepelné roztažnosti materiálu by panely měly být schopné pohybu.

Lepení štítu s dřevěnou vlečkou

 • Mluvili jsme o úpravě štítu, přičemž jsme měli na paměti obvyklé boční panely z hliníku nebo vinylu. Existují však i jiné typy tohoto dekorativního nátěru, které se mohou lišit nejen na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, ale také na konfiguraci.
 • Jednou možností je vláknitý cementový obklad, který je vyroben ve tvaru čtvercových panelů. Ten, jak vidíme na fotografii nahoře, se používá pro obklady stěn.
  Ačkoli, pokud je to žádoucí, může být také použit pro manipulaci se štítem.

Přirozeně, technologie s jinými druhy vlečkypanely se budou mírně lišit od panelů popsaných výše.
Například, přední strana budovy, ukázaná na příkladu, který jsme načrtli, je pokryta dřevěnou obložkou, podobnou konfiguraci střechy. Co pro vás doma není?