Obnova starých oken s tmelem Dřevěná okna Okna - výběr, montáž, opravy, provoz, plastová okna, dřevěná okna.

V tomto článku vám povím, jak používat špachtle nebo mastichin a obvyklý tmel na dřevo, aby se obnovilo staré okno, což mu dává aktualizovaný vzhled. Tato metoda se používá, je-li sklo na vašem okně upevněno tmelem nebo malými hlavičkami, které již nejsou použitelné.

Nejprve budeme potřebovat:

- Akrylátový tmel, nejlépe bílý. To je nejjednodušší barva ve správné barvě, ale i bez ní je většina oken bílá.

- Mastichin nebo malá špachtle, stejně jako plochý široký nůž.

- Nové brýle, pokud jsou staré zlomené nebo poškozené (žádné černé skvrny, rýhy a škrábance, a další nepříjemné věci).

- kůže nebo stavební vysoušeč vlasů odstranit staré barvy z okna. Je možné, samozřejmě, bez něj, ale podle mého názoru, nově malované okno vypadá mnohem hezčí, nemluvě o vlivu prostředí na špatně malované dřevo.

- Malování na strom, ke kterému budeme malovat okno.

Tak nakupované materiály začnou opravovat!

Chcete-li začít, zakrýt rám a odstranit nožem nebo špachtlí zbytky starého tmelu a šindele, pokud jsou nehty drží sklo, odstraníme je.

V našem příkladu jsme jednu z brýlí změnili na novou, protože ta předchozí byla rozbitá. Můžete to udělat bez něj, pokud je sklo v pořádku.

Vyndáme staré sklo a dolu na něj nebo měníme na nové.

Připravíme sedadlo pro nové sklo, odstraníme závady v rámu, můžete ho také potříttmel zkažené části dřeva, hlavní věc, nepřehánějte to - extra tmel bude držet ve skle a může zůstat na něm, pokud si to nevšimne včas, a vložit sklo bude obtížnější. Mimochodem, je dobrý článek o restaurování starých oken.

Nové sklo může být řezáno nezávisle, obvykle se používá 4 mm tlusté sklo v oknech. Ale pokud nemáte sklářské dovednosti, můžete jít do nejbližší sklárny, kde budete řezat sklo pro požadovanou velikost za nízkou cenu, nezapomeňte přesně změřit rám!

Vložte nové nebo promyté sklo na místo.

pozor, okraje skla je velmi ostré, je lepší používat rukavice, a ne způsob, jakým jsme to udělali

Nainstalujte sklo s malým šněrováním nebo jen tmel, pokud je malý. Při rovnoměrném nanesení tmelu na rám při stisknutí skla.

Obsazená část skleněného tmelu musí být asi 5 mm. Obvykle se jedná o vzdálenost od konce rámu na zadní straně.

Tmely schnou příliš rychle, z čehož je každá strana skla zcela zpracována a pak přistoupíme k dalšímu.

Když jsme úplně vynechali jednu stranu, musíme odstranit přebytek a dát naší masce rovnost. Dokud pasta nevyschne, snadno se odstraní ze skla a dřeva.

Pomocí jedné špachtle nebo nože zcela zakryjte jednu stranu, nejprve zarovnejte steh a pak otřete skleněný rámeček a přebytečný rám.

​​

Pak pokračujte na druhou stranu a proveďte stejné manipulace.

Nejprve aplikujeme vrstvu tmelu, proces je podrobně popsán zde

.

Pak to srovnáme.

Dále vytvoříme úhel, zde budete potřebovat nějakou dovednost, nebuďte frustrováni, když poprvé nebude úhel velmi hladký, stačí přidat trochu tmelu a zkuste to znovu.

Nejjednodušší je zarovnat jednu stranu trochu dále, než potřebujete, a pak ji zavřít druhou stranou.

V důsledku toho je instalace skla kompletní, mísitelná s tmelem a zarovnána na všech čtyřech stranách skla.

Když zaschne tmel, můžete namalovat okno podle barvy, kterou si zvolíte, tento proces se může lišit, ale obvykle to nezpůsobuje potíže.

Takže bez velkých nákladů as minimální prací jsme našim starým oknům dali slušný pohled a prodloužili jejich životy o další rok.

Zejména pro místo Rems-Info.ru