Obojživelné rostliny pro zahradu - luxusní vertikální zahradnictví

Bohatý sortiment jednoletých rostlin pro zahradu vede k nejasnostem i zkušeným pěstitelům květin, o nichž se již mluví o těch, kteří právě začali chápat základy dekorativní terénní úpravy. Zpočátku se ruce dostanou po nějakém světlém balení - chci zasadit všechno! Se zkušenostmi však začnete upřednostňovat určité typy rostlin, které jsou pro vaši zahradu nejvhodnější. A samozřejmě, speciální místo na vašich stránkách bude nutně mít obojživelné rostliny - elitní zahradní květinová zahrada.

Obsah
 1. Obsah
 2. Petunie Ampelna
 3. Kalibrahoa
 4. Lobelia ampelna
 5. Plyšcholist Pelargonium
 6. Obojživelné rostliny: foto

Obsah

 • Petunia Ampelna
 • Kalibrahoa
 • Lobelia ampelna
 • Plyshlist Pelargonium
 • Obojživelné rostliny: fotografie

Samotné slovo „ampel“ se překládá z němčiny jako „zavěšená květinová váza“, takže rostliny s podobným názvem mají ohebné dlouhé stonky, které jim umožňují ořezávat hrany polštáře nebo vázy. Jako ampelas je možné pěstovat velké množství letniček, které se liší jak délkou větví, a to jak v počtu květů, tak v míře dekorativní.

Účelem tohoto článku je tedy vést vás do nádherného světa nejúspěšnějších obojživelných rostlin, které se díky své nenáročnosti a vynikajícím dekorativním vlastnostem rozhodně stanou cennou výzdobou vaší zahrady. Tak jděte do toho!

Petunia Ampelna

Tradičně se jedná o nejpoužívanější kulturu pro pěstovánízávěsné pánve, je zde spousta různých petúnií. A to není problém! Je těžké najít rostlinu, která má tolik odrůd barev a tvarů, které vám umožní vytvořit skutečně neuvěřitelné kompozice. Již v semenáčcích stonků ampuleous petúnie začnou klesat, rychle rostou a rozkvétají biče, aby pokryly okraj závěsných nádob.

Mezi obojživelné petunie patří hybridy Fortunia Wave a Fortunia Wonder Wave. Tato série amelinních petúnií se vyznačuje bohatým kvetením, různými barvami a hustotou větvení. Dlouhé výhonky 60-100 cm na délku, zcela pokryté květy o rozměru 6 cm, bude perfektní dekorace pro závěsné boxy a hrnce.

Petunie Ampelna - Fortunia Wave

V Avalanche série Petunia existuje také typický růst. Jejich netopýry jsou poměrně dlouhé, dosahují pouze půl metru, nicméně vzhledem ke zkrácení mezi uzly a hustými větvemi jsou tyto rostliny na zahradě podobné kvetoucí kouli s četnými malými květy o velikosti 4-4,5 cm.

Tato řada zahrnuje odrůdu Avalanche Red, která se vyznačuje nejčistší červenou barvou, která nemá žádný druh petúnie. Kromě červeného odstínu, série Avalanche zahrnuje hybridy s bílou barvou, karmínem a růžovou.

Petunia Avalanche

Samostatný petersie sortserii ampelnykh také zahrnuje mistrovské dílo kvetení - surfinia. Silný růst větví dosahující 2 ma neobvykle bohaté kvetení vytváří nádherný květinový vodopád. Květy Surfiny jsou poměrně velké (asi 6 cm), barva je často jasná.

Červené surfování

Kalibrahoa

Před několika desetiletími připisoval Kalibahoa zvláštní druh petúnie. Nyní se však ukázalo, že navzdory vnější podobnosti, calibrachois a petúnie - to jsou zcela jiné rostliny. Květiny v těchto druzích jsou velmi podobné, ale v calibracho jsou menší, dosahují průměru 3 cm a vždy jsou jasně zbarveny jasně a jasně vynikají na obecném pozadí hlavní barvy. Calibrahoa, jako pravidlo, roste silnější než petúnie, a stonky jsou rychle zalesněné. Dlouhé obojživelné výhonky visí z 1,5-2 m pánve Další rozdíl v calibracho od petúnie jsou malé listy podlouhlé, vůbec ne podobné velkým oválným listům petúnie.

Přirozená barva květů kalibrie - fialová s jasně žlutou jámou, ale nyní jsou odvozeny nové odrůdy, s červenou, bílou, modrou, modrou, žlutou, růžovou, hnědou barvou. Počet květů na rostlinu může být velmi velký, ne marný, jedna z nejpopulárnějších odrůd calibracho zvaná "Million Bells", která se překládá jako "milion zvonků".

Suspendovaný kastrol kalbracha

\ t

Lobelia ampelna

Lobelia je nádherný ampel, perfektně vhodný pro zavěšení košů nebo jiných způsobů vertikálního zahradnictví. Výhodou lobelie je její stínová kontinuita, která umožní vyzdobit i špatně osvětlené rohy zahrady zavěšenými košíky s nádhernými květinami. Sylovetvyaschysya rafty až 50 cm dlouhé, pokryté četnými malými květy v průměru 1-2 cm,vytvořit velkolepý svěží koš. Barva květů může být bílá, modrá, modrá, fialová.

Z mnoha odrůd jsou obzvláště úspěšné, mnoho květinářství rozpoznat hybrid pojmenovaný "Sapphire". Tato rostlina se vyznačuje hustými větvemi, dlouhými závěsnými výhonky, bohatě pokrytými tmavě modrými květy s bílou tečkou.

Lobelia ampelia

Plyshlist Pelargonium

V Evropě jsou plutoničtí pelargonie již dlouho nejoblíbenějšími rostlinami pro vertikální výsadbu. Jsou dobře přizpůsobeny negativním přírodním podmínkám - dešti, větru, teplotním změnám. Tyto obojživelné rostliny se vůbec nebojí sucha, jsou krásně vystaveny jasnému kousání slunce.

Sortacea Grandeur Ivy zahrnuje odrůdy pelargonia se silnými, dobře rozvětvenými stonky do délky 60 cm a hustými hustými květy. Včasné a bohaté kvetení dělá Grandeur Ivy série velmi atraktivní pro výsadbu v balkonech nebo závěsných košů.

Pelargonium Grandeur Ivy

Série Happy Face se vyznačuje delšími výhonky, jejichž délka dosahuje 80 cm, a velmi velkými jednoduchými květy, kombinovanými v nádherných květenstvích.

Pelargonium Happy Face

Perly ze série Ville de Paris mají velmi dlouhé výhonky dosahující 1 m, pokryté „deštníky“ jednoduchých barev různých barev.

Pearlonia Ville de Paris

Samozřejmě to není zdaleka úplný seznam ampelasů vhodných pro vertikální terénní úpravy. Snažili jsme se popsat jen ty nejoblíbenější z nich. Nížemůžete vidět fotografie rostlin, které můžete také "usadit" v jejich zavěšených koších, pokud je to žádoucí.

Obojživelné rostliny: foto

Viz články pro podobná témata:

 • Ozdobné zahradní vinice - druhy rostlin
 • Vertikální terénní úpravy - vertikální transformace zahrady
 • Žijící plot v zemi - vytváříme zelenou obrazovku
 • Vše o stromech a křovinách pro živý plot
 • Květ nepřetržitého květu - plánování celoroční květinové zahrady
 • Jak vybrat vytrvalé květiny do záhonů