Obrazovka pod vanou s vlastními rukama ze sádrokartonu a dlaždic: fotografie krok za krokem.

Při opravách koupelny se často setkáváme s problémem: jak zušlechťovat koupelnu? Přesněji, jak udělat obrazovku pod vanou vlastníma rukama? Otázkou je pouze to, zda je lázeň litina nebo kov. V případě plastových a akrylových van je vše mnohem jednodušší - je dodáván s připravenou obrazovkou, takže nejsou žádné problémy. Ale v prvním případě je nutné zlomit hlavu.

Správná volba

Ve skutečnosti existuje několik variant, jak vyléčit litinovou nebo kovovou lázeň, a někdy je opravdu těžké rozhodovat. Uvažujme o hlavních variantách.

Typ otevřené lázně

\ t

Výhody takového designu - jednoduchost a dostupnost prostoru pod vanou. Ale zároveň existuje mnoho úskalí.

Malování v koupelně samo o sobě nečiní žádné úsilí, ale jak vylepšit sifon odtoku, který bude vidět ze všech stran, je problém. Samozřejmě, že dnes jsou na prodej krásné chromové sifony, ale ceny za ně jsou velmi málo skladem. Dalším problémem jsou nohy. V kompletní sadě do koupelny nejsou docela estetický vzhled, takže se musí zavřít. Kované padělky jsou velmi drahé a někdy je těžké je najít. To vše zvyšuje náklady na pokládku dlaždice pod vanu a můžete dospět k závěru, že to není velmi levná varianta, i když jednoduchá.

Typ uzavřené lázně

Existují hotové zástěny pro koupelnu, ale jsou vyrobeny z obyčejných plastových panelů, dobře, ne. Tak se velmi rychle rozptýlí. Pokud nemáte koupelstandardní provedení, můžete si udělat koupelnu obrazovku z plastových panelů a vlastními rukama samozřejmě.

Možnost sádrokartonu a dlaždic, na pozadí tohoto, vypadá lépe.

Ano, vypadá masivně, ale má řadu výhod. Je to snadné, praktické a spolehlivé. Souhlasím, je to velmi důležité.

Takže dnes se zabýváme výrobou této verze obrazovky pod vanou.

Výroba kostry

\ t

Vyrábíme rám pro instalaci sádrokartonových desek pouze z kovových profilů, protože se jedná o vlhkou místnost a strom se bojí vody.

Označte profil profilu tak, aby později na dlaždici padl jako prodloužení samotné lázně. Zde je třeba vzít v úvahu tloušťku GKL, lepidlo na dlaždice a keramické dlaždice.

Vodorovné a svislé vodicí profily UD jsou upevněny k podlaze a stěnám pomocí hmoždinek.

A horní profil upevňuje vazor na vodítkách z profilu UD. Mezi sebou spojujeme profily s kovovými šrouby. Na dně necháváme výklenek pro nohy.

V případě potřeby můžete pod dlaždice použít standardní kontrolní poklop, který musí být instalován ve fázi montáže rámu z kovového profilu. Jatečně upravené tělo musí být tuhé a bez vůle.

Upevnění GKL

Pro obrazovku je důležité používat sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti (nezapomeňte na vlhkou místnost).

Dopisy připevněné k profilům pomocí šroubů s intervalem 25 sm. Vylíhli jsme malé klobouky, aby nezasahovali do pokládky dlaždic. JemněVyřízneme otvor pro nohy a servis sifonu.

Všechno, příprava je u konce, zbývá přinést krásu.

Tváří v tvář dlaždice pod zástěnou koupelny

Před pokládkou dlažby musí být sádrokartonová deska ošetřena základním nátěrem. Začneme skládat dlaždice zdola. Lepidlo se aplikuje na dlaždici samotnou a na sádrokartonové desky. Je důležité kombinovat vodorovné švy s dříve položenými dlaždicemi na stěnách. Všechny vnější rohy dlaždice útku pod 45 stupňů, takže to bude mnohem krásnější (více o tom, jak udělat krásný vnější roh, kterým se dlaždice).

Po vysušení otřeme spáry pěnou a naše obrazovka je připravena.

Je třeba říci několik slov o revizním závěsu ve formě najatých obkladaček. Je upevněn na speciálních magnetech a švy nejsou fugy a jsou naplněny sanitárním silikonem, který musí být po úplném vytvrzení proříznut ostrým ostřím.

Závěr

Jednoduchost provedení vám tedy umožňuje, aby se obrazovka pod vanou stala vlastníma rukama, bez zbytečných finančních a pracovních nákladů. Hodně štěstí ve vašem úsilí.