Obří kuře Jersey: foto a popis plemene

Toto plemeno lze označit za skutečně jedinečné, ale mnoho drůbežářů sní o tom, že se jim dostanou takové krásné krásy. Je zajímavé, že je obtížné koupit Jerseyity nejen v naší zemi, ale iv Evropě. Oficiální uznání plemene nastalo až v polovině dvacátého století, ale práce na nových ptácích se začaly konat od konce století XIX.

Vzhledem k úsilí zájemců, kteří překročili velkého ptáka s tmavým peřím, byli jedinci s trvalými dědičnými rysy. Co odlišuje kuřata obra Jersey, fotografie a jejich popis jsou uvedeny níže.

Obsah
 1. Historie výstupu
 2. Vzhled
 3. Odrůdy plemene
 4. Jakou postavu mají obři dresů?
 5. Kvalita výkonu
 6. Vlastnosti krmení
 7. Co potřebujete pro kuřata?
 8. Jak nakrmit novomanžele?
 9. Vitaminové doplňky
 10. Co potřebují dospělí chlapci?
 11. Nemoci obrů Jersey
 12. Podmínky zadržení
 13. Výhody a nevýhody
 14. Videa. Kuřecí dres Giant

Historie stažení z trhu

Oficiální registrace nového plemene pod názvem Jersey se konala v roce 1992 a stala se v New Jersey jednomu ze států USA. Farmář Waham Dexter byl první, kdo vynesl ptáka, který má obrovskou velikost a má černý oblek, ale to se stalo v roce 1915. Existuje další verze, která se na tomto plemeni konala dříve na počátku XIX století. Bratři Blackpoužívat velká plemena kuřat s tmavou barvou pera, a jako genetický materiál používal jávská kuřata a gangy s lanshanas.

První dres byl černý opeřený. Zástupci nového plemene byli přivezeni do Velké Británie, kde byli již zaměstnáni místními odborníky, aby získali další příchutě, které budou zděděny. O něco později se toto plemeno také zajímalo o další státy. I zde začalo zlepšování ptáků. Díky tomuto úsilí se můžete setkat s bílými a modrými zástupci obrů. Dnes je toto plemeno vzácné, ale nesnižuje poptávku po něm mezi chovateli drůbeže.

Vzhled

Hlavní charakteristickou vlastností je obrovská váha. Jersey nedostal jen přezdívky. Dospělá váha dosahuje 6 kg a slepice jsou přibližně 4,5 kg, ale to není v žádném případě limit.

Ve výstavních sálech se majitelé chlubí zástupci s hmotností 8, a ne zřídka a 10 kg. Zajímavostí je rychlé vážení mladých zvířat do šesti let věku. Tato funkce umožňuje poslat ptáka na porážku v raném věku. Udržujte lidi v Jersey po skončení intenzivního náboru mas, je extrémně nerentabilní z hlediska nákladů. Tempo se sníží a váha bude nadále pomalu růst na rok a půl.

Obři mají horizontální nastavení trupu. Obecná struktura je podobná plemeni brojlerů. Velký pták drží mohutné končetiny s dobře vyvinutými svaly. Manžety jsou prodloužené a femorální části jsou dobře vyjádřeny. ZbarveníPliusen závisí na základním obleku, takže norma je šedá i černá.

Hlava je velká, zaoblená. Náušnice s hřebenem jsou dobře vyvinuté v posledních 6 zubech, barva červená barva.

Zobák je mírně zakřivený. Krční část má průměrnou délku a jde do silné, plné poprsí.

Odrůdy plemene

\ t

Existují tři základní barvy:

 • černá;
 • bílá;
 • modrá s lemováním.

Jakou postavu mají obři dresů?

Velkou výhodou tohoto plemene je nejen pevná hmotnost, ale i klidný, vyvážený charakter. Ptáci jsou velmi těžko vystrašeni, proto nepřestávají nosit vejce i v situacích, kdy dochází k stresovým situacím.

Velké množství obrů není vůbec překážkou životního stylu, a proto jsou ptáci povzbuzováni k tomu, aby organizovali vzrušující prostor. Zástupci tohoto plemene nemají vzhledem k značné váze žádné zvláštní schopnosti pro let. Jediným problémem, kterému čelí majitelé, jsou zmačkaná vajíčka ze skořápky, která prostě nemůže vydržet zátěž.

Produktivita

Název plemene je plně odůvodněn, protože z těchto kuřat se produkují masné výrobky ve velkém množství, s průměrnou hmotností jednoho ptáka v 6 kg. Hmotnost ročního kohoutu dosahuje 5 kg a nosič je 3,5 kg. Jersey aktivně získává váhu až do 5 měsíců života, pak tyto sazby klesají, a proto další udržení jde do kategorie nevýhodných opatření. Pták však stále roste do věku 1,5 roku.

V egyptském období začíná 7 měsíců života slepic. Porovnáte-li tuto postavu s jinými plemeny, začnou jiní nést mnohem později. Po 365 dnech může jedno vejce získat přibližně 180 vajec s průměrnou hmotností 55 gramů (v době pokládky pokládky) a 62 gramů v budoucnu.

Vlastnosti krmení

Velká váha obrů z Jersey zavazuje majitele ke krmení drůbeže na zvláštní výživě.

Co potřebujete pro kuřata?

Malé děti do 60 dnů věku musí být drženy odděleně od zbytku populace hospodářských zvířat. Může se jednat o oddělenou místnost nebo obecně o místnost v domě majitele slepic, pokud není tolik ptáků. Jehly potřebují teplo, osvětlení a teplou vodu pro zavlažování.

V prvních třech dnech jsou kuřata krmena vařenými, utřenými vejci na základě skutečnosti, že 20 vajec potřebuje jedno vejce. Čtvrtý den je tato složka vyloučena ze stravy a změny dalších složek.

Na poznámce drůbeže! Během prvních 24 hodin nemusí mít kuřata zájem o jídlo, což naznačuje, že mají v goiteru určité množství vajec z původní potravy. Druhý den můžete začít s rozšířením stravy přidáním množství a zavedením dalších složek.

Tito mladí lidé potřebují proteinové potraviny, začínají přidávat kostní nebo rybí moučku, zeleninové plodiny, krmivo ve formě koláče a moučky, krmnou křídu. Pokud mluvíme o normě, pak první den kuřat by měl dostávat asi 20 gramů potravy a asi 200 gramů až 60 dnů života.

Jak nakrmit novomanžele?

OdDruhý den života jde pták do stravy dospělých hospodářských zvířat. Jednotlivci vybraní pro další porážku dostávají speciální krmiva nezbytná pro rychlý růst mladých zvířat. Takové potraviny pomohou získat kvalitní masné výrobky.

Aby byla kuřata poskytnuta proteiny bez dodatečných nákladů, stačí je vypustit na obrubníky, kde najdou různé druhy hmyzu, larvy atd. Tento obsah je relevantní v období jaro-léto až do prvních mrazů. Abychom do této doby uhodli líhnutí kuřat, doporučuje se položit vejce do inkubátoru uprostřed zimy.

Po tom, co se mladí lidé, když se utvářejí příznivé povětrnostní podmínky, vydávají na procházku, rychle se naučí dostávat další potraviny. Po určité době mohou být spojeni s dospělým hospodářským zvířetem. Majitelé klidu nebudou spěchat po nových.

Vitaminové doplňky

Zatímco mladí ptáci nedosahují puberty, doporučuje se jim, aby chodili na procházku tak často, jak je to jen možné, zde budou moci najít zdroje dalšího proteinu. Majiteli se také doporučuje, aby se staral o zdroje minerálů. To může být měkkýšů, krmné křídy, které pomáhají skořápce být trvanlivější, a kostry tvoří správně.

Co potřebují dospělí chlapci?

Kuřata potřebují plnou stravu, ale co je nejdůležitější, nepřekrývají je. V opačném případě buňky získají nadměrnou hmotnost, což způsobí problémy s výkonem vajec. S řádně organizovaným létajícím prostorem trpětObezita ptáka by neměla být.

Nemoci obrů Jersey

Každý majitel se musí starat o zdraví svých zvířat. Nejčastější onemocnění, které se vyskytuje v Jersey - mykoplazmóza. Pokud věnujete náležitou pozornost preventivním opatřením a očkování, pak budou všichni jednotlivci zdraví.

Kuřata také často trpí hemoragickými parazity. Boj s nimi umožňuje pravidelné přezkoumání a organizaci suchých vod ke koupání. V kontejneru se popel smíchá s pískem a umístí se do místnosti.

Podmínky zadržení

Pokud organizujete klece pro kuřata, můžete snížit náklady na krmivo v teplém období až o 70%. V zimních měsících je pták vybaven krmnou dávkou, která je stejná pro těžká plemena. Hlavní věc, nezapomeňte na štěrk a krmné křídy, které jsou vyplněny podle potřeby.

Může obsahovat obry a nepřetržitou cestu. Ale uvnitř musí dodržovat určité normy, které nejsou menší než 0,5 m2 na ptáka. Také kuře by mělo mít okna pro průnik přirozeného světla a pro ventilaci.

Podestýlka je stohována silnou vrstvou a když se rozpadne, přejde a podle potřeby přidá nový materiál. Vzhledem k nedostatku letové způsobilosti je nutné v nízkých nadmořských výškách zřídit přístřešky a hnízdní domy. Hnízda se doporučuje vybavit speciálními rampami, které umožní, aby se vejce mohla vracet na paletu, takže netrpí kuřata.

Výhody a nevýhody

\ t

Každé plemeno má své vlastní výhody a nevýhodynevýhod Pozitivním vlastnostem dresu lze přičíst následující:

 • masné výrobky dobré kvality;
 • schopnost rychle přijímat masy;
 • dobrý imunitní systém;
 • získání dostatečného množství vaječných výrobků;
 • mláďata přežijí velmi dobře až 85%.

Co se týče nedostatků, můžeme říci:

  103) vysoké výdaje na krmiva;
 • kuře by mělo mít prostor pro všechna kuřata;
 • časté změny kohoutů pro reprodukci stáda.

Video. Kuřecí dres Giant