Obsahuje rolety: ocel a hliník

Okenice, jejichž prototypem se staly obyčejné žaluzie, od nepaměti široce známého v Rusku, dnes získali neuvěřitelnou popularitu. To je úžasná syntéza funkčnosti, krásy a pohodlí. Výrazně zvyšují bezpečnost místnosti, chrání ji před „nechráněnými“ paprsky jasného slunce a okny - od atmosférických srážek.

Rolety jsou kombinovaným designem, který kombinuje dvě velmi důležité funkce - reguluje úroveň osvětlení a spolehlivě chrání. Mechanismus můžete ovládat ručně nebo automaticky, pokud je vybaven elektromotorem, dálkovým ovládáním nebo speciálními programy. Například "inteligentní" rolety se mohou otevřít bez jakéhokoliv rušení ráno a zavřít večer. Existují dokonce i varianty neprůstřelné a rolety zavírají otevírání okna doslova za zlomek sekundy.

Okenice pro dům v otevřeném stavu, svinuté do role, umístěné v kovové krabici. Když je otvor uzavřen, plátno se rozevře. Je upevněn pomocí speciálního uzamykacího zařízení, které má jednu nebo jinou konstrukci, která se změnila více než jednou. Moderní ochranné žaluzie, rolety:

  • plátno, sestavené z pruhů navzájem spojených - lamel;
  • vodítka zajišťující pohyb látky;
  • řídicí mechanismus (mechanický, elektrický nebo kombinovaný), umístěný v krabici;
  • detaily ovládání a zamykání, jako je spínač, rukojeť, dálkové ovládání, zámky a další.

Lamely jsou obvykle klasické ochranné odstínyVyrobeno z kovového profilu - hliníku nebo oceli. Je zřejmé, že ocelová verze je odolnější a dražší.

Rolety ocelové: nevýhody a výhody

Ocelový profil se získává válcováním ocelového plechu. Pro zvýšení tepelně izolačních vlastností a vlastností absorbujících hluk jej naplňte polyuretanovou pěnou.

Nevýhody bezpečnostních uzávěrů z oceli lze považovat za spíše podmíněné:

  • dodatečné zatížení automatických pohonů, které vytváří velkou hmotnost profilu, se správnou instalací může být kompenzován systémem válečkové hřídele, navíc automatizace předních výrobců, zpravidla další problémy během provozu, nevytváří;
  • mluvit o připojení profilů ke korozi, je třeba poznamenat, že moderní technologie vám umožní téměř úplně vyřešit tento problém.

Například v ALULUXu, známém v německé výrobě, se vysoká odolnost proti korozi dosahuje použitím pozinkovaného ocelového plechu. Řada dalších výrobců pro tyto účely je pokryta speciálními polymery nebo vyrábí stříkací barvy s následným tepelným zpracováním.

Stejně jako ostatní lze ocelové rolety natírat. Ačkoli nejoblíbenější jsou bílé, šedé a hnědé barvy, je však možné zvolit pořadí 1500 odstínů (v souladu s evropskou normou RAL). To vám umožní harmonicky vstupovat do žaluzií návrhu budovy.

Kuropatkina MV "Okenice, markýzy,žaluzie »
Cena: 55,00 UAH.
Popis:Kniha popisuje některé způsoby zdobení okenních a dveřních otvorů pomocí žaluzií, markýz, žaluzií. Podrobný návod k dokončení a instalaci těchto prvků. Pro širokou škálu čtenářů.

Kup teď

Hliníkové ochranné konstrukce

Hliníkový profilový válec je umístěn jako estetický a pohodlný při práci s plotovým systémem s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, který může chránit před zlomením, sluncem, hlukem a atmosférickými srážkami.

Tyto pozitivní vlastnosti jsou samozřejmě v různé míře vlastní všem těmto systémům, ale pro určité typy jsou rozhodující.

Například:

  • Zvýšená tepelná a zvuková izolace je podstatnější u rolet z hliníku, vyrobených z dutých profilů vyplněných pěnovou polyuretanovou pěnou. Kromě toho takové plnění zabraňuje broušení lamel při ohýbání. Mimochodem, jsou mnohem lehčí než podobná ocel;
  • Odolnost proti rozbití je certifikována pouze pro hliníkové rolety z extrudovaného (spojitého) profilu, protože profily bez výplně mají dodatečnou výztužnou hranu. Současně může být zajištěna odpovídající úroveň bezpečnosti pouze při současném použití integrované ochrany, včetně signalizace, video dohledu a tak dále.

S příchodem extrudovaného hliníkového profilu, který se vyznačuje svou pevností, začaly ocelové konstrukce ustupovat do svých pozic.